Дія.QR — упровадження режиму «без паперів» у громадах та регіонах

• 14.10.2024

Дія.QR — це сервіс, завдяки якому регіональні установи чи локальні бізнеси можуть отримувати копії документів своїх клієнтів через застосунок Дія у форматі PDF одразу на електронну пошту. Це один зі способів шерингу документів через Дію. Сервіс передбачений для державних інституцій, малого й середнього бізнесів та інших компаній, які ще не мають потужностей для налаштування інтеграції Дії з власною інформаційною системою, але бажають цифровізувати документообіг й отримувати копії документів клієнтів за допомогою застосунку Дія.

Щоб отримувати копії документів через застосунок Дія, установі потрібно замовити Дія.QR на порталі Дія та розмістити його там, де приймає клієнтів. А користувачу достатньо мати в застосунку Дія документ, копію якого потрібно надіслати, а також активований Дія.Підпис. Далі — відсканувати Дія.QR та підтвердити відправлення копії документа.

Як працює шеринг документів через Дія.QR?

• відкриваємо сканер у застосунку Дія і наводить його на QR
  • у Дії автоматично відкриється запит на відправку копії документа. У ньому вказано, хто запитує і копію якого саме документа. Далі підтверджуємо запит Дія.Підписом
  • далі автоматично сформується чернетка електронного листа з копією цифрового документа. Користувачу залишається натиснути Відправити.Копія документа з підписом користувача вже на е-пошті установи.

Шеринг документів через Дію — це єдиний офіційний сервіс для надання копій через застосунок.Скрин документа в застосунку Дія не має юридичної сили. Водночас PFD-копія, отримана завдяки шерингу документів через Дію, має підписи користувача та ДП Дія.

Хто може використовувати сервіс Дія.QR

• органи місцевого самоврядування
  • малий та середній бізнес
  • заклади освіти, медицини, комунальні підприємства
  • громадські організації
  • інші компанії, які у своїх бізнес-процесах використовують копії документів.

Копії яких документів можна отримувати через Дія.QR

• паспорт громадянина України (ID-картка)
  • закордонний паспорт (біометричний та небіометричний від 2015 року)
  • картка платника податків (РНОКПП)