Державна реєстрація суб’єкта господарювання – обов’язкова умова здійснення всіх видів підприємницької діяльності

• 16.10.2023

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для здійснення господарської діяльності з продажу товарів чи надання послуг обов’язковою передумовою є реєстрація особи суб’єктом господарювання.

Податкові органи постійно отримують інформацію про випадки здійснення системної господарської діяльності без державної реєстрації.

Окремі продавці усуваються від реєстрації підприємницької діяльності з метою ухилення від сплати податків, здійснюючи розрахунки через банківські картки фізичних осіб та порушуючи чинне законодавство.

Наразі досить поширеними стали продаж товарів та надання послуг через соціальні мережі Facebook, Instagram та інші інтернет майданчики, які використовуються громадянами у якості бізнес-платформ для дистанційного продажу товарів/послуг.

Такі факти досліджуються та перевіряються працівниками податкових органів. У разі підтвердження контрольними заходами, що проводяться територіальними органами ДПС, фактів провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб‘єкта господарювання, вживаються відповідні заходи реагування, проводяться податкові перевірки.

Здійснення господарської діяльності без державної реєстрації загрожує притягненням посадових осіб до адміністративної, а в окремих випадках, до кримінальної відповідальності.

Державна реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 №755-IV (із змінами), іншими законодавчими актами.

Пам’ятайте, що державна реєстрація суб’єкта господарювання є обов’язковою умовою здійснення всіх видів підприємницької діяльності.