Державна реєстрація прав

  • 10.09.2024

Державна реєстрація прав – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно.

Обов’язковість державної реєстрації прав власності на нерухоме майно регламентовано ст. 4 розділу І Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Земельним кодексом України встановлено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

За ухилення від державної реєстрації земельних ділянок та подання недостовірної інформації щодо них громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства (п. 1 ст. 211 глави 37 розділу VIII Земельного кодексу України).

Земельна ділянка набуває статусу об’єкта цивільних прав з моменту її формування, тобто визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Варто звернути увагу, коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, згідно з частиною 6 статті 16 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки буде скасована.

Громадянам, якими було розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), на підставі якої було сформовано земельну ділянку та отримано рішення Фастівської міської ради про передачу земельної ділянки у власність, задля недопущення скасування державної реєстрації в державному земельному кадастрі, необхідно терміново здійснити державну реєстрацію права власності на таку земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень подавши відповідну заяву до Центру надання адміністративних послуг.

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ