Чи застосовуються до платників єдиного внеску штрафні санкції та пеня за порушення, вчинені у період з початку дії воєнного стану в Україні?

• 17.11.2023

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до змін, внесених Законом України від 30.06.2023 № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом 3-ох місяців після його припинення не застосовуються штрафні санкції за:

– несвоєчасну сплату єдиного внеску,

– неповну або несвоєчасну сплату єдиного внеску одночасно з видачею виплат, на які нараховується єдиного внеску;

– несвоєчасне подання звітності – п.9 21 розд.УІІІ ЗУ №2464.

Тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом 3-ох місяців після його припинення платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню – п.9 22 розд.УІІІ ЗУ №2464.