Чи ведуть облік товарних запасів ФОП – платники ЄП ІІ – ІІІ груп, які торгують ПММ в ємностях до 20 літрів, пивом, сидром, пері (без додання спирту) та столовими винами

• 02.02.2022

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ та ІІІ групи, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) та які здійснюють розрахункові операції при реалізації лише паливно-мастильних матеріалів у ємностях до 20 літрів, пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО), проте не зобов’язані вести облік товарних запасів.
Водночас, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, що зареєстровані платниками ПДВ, за тих же умов зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО та зобов’язані вести облік товарних запасів.

Розрахункові операції проводяться з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а для столових вин із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер).