Черненко Дмитро Сергійович

  • 09.11.2022

17.02.1995-08.05.2022

Черненко Дмитро Сергійович, позивний «Чорний», народився 17 лютого 1995 року в м.Фастів Київської обл. Навчався у Фастівській школі №10. Після отримання атестату про середню освіту вступив в міжрегіональне училище зв‘язку у м.Київ на факультет обробки інформації та програмного забезпечення.

2014 року, будучи 19-рінчим юнаком, брав участь в Помаранчевій Революції. Після цього став до лав Національної гвардії. Його слова були такими: «Коли війна, і нашій країні загрожує небезпека, я вирішив піти на фронт».

Дуже захоплювався спортом підтримував завжди свою фізичну форму, обожнював грати в футбол і вболівав за улюблений ФК «Шахтар». Мав багато друзів та любив спілкувались.

2015 року почалася служба в лавах Національної гвардії і в цей час навчання в Харківській академії національної гвардії на факультеті менеджменту. Брав участь в АТО в складі батальйону ім.Кульчицького, обороняв м.Попасна. В 2017р. він приєднався до лав полку АЗОВ м.Маріуполь. Мав звання головного сержанта, був командиром групи прикриття снайперів.

Дмитро був дуже доброю, світлою та чуйною людиною. Посмішка завжди сяяла на його обличчі, навіть у важку годину, обороняючи Азовсталь, він завжди посміхався та підтримував дух своїх  побратимів. Рідні та друзі з нетерпінням завжди чекали його відпусток. Він обожнював своїх племінників, всіх рідних. Любив тварин. Після закінчення служби мріяв повернутися додому, до рідних, створити свою сім’ю. Мав багато друзів та планів на майбутнє.

Загинув від авіаудару  разом зі своїми побратимами 8 травня 2022 р. на АЗОВСТАЛІ, захищаючи незалежність та свободу України

 

Нагороди Дмитра:

1.Медаль :Учасник бойових дій

2.Медаль:За участь в антитерористичній операції

3.Пам’ятна медаль «За відданість Україні «Герой України генерал майор Кульчицький С.П.»

4.Нагрудний знак «За доблесну службу»

5.Козацький хрест 3 і 2 ступенів

6.Посмертно за мужність 2 ступеню.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ