Час визначатися із формою управління багатоквартирним будинком 

  • 22.01.2020

21 січня 2020 року в сесійній залі Фастівської міської ради за сприяння заступника міського голови з питань капітального будівництва Тимофія Рудяка, завідувача сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла та з питань гуртожитків і ОСББ  Оксани Лагути, начальника КП ФМР «Фастівська ЖЕК» Миколи Савочки проведено збори  голів будинкових комітетів  будинків, співвласники яких не визначилися із формою управління багатоквартирним будинком.

На нараді були присутні 38 голів будинкових комітетів. Оксана Лагута    роз’яснила норми та вимоги Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про Житлово-комунальні послуги» та державну політику у сфері житлово-комунальних послуг. Доповідач звернула увагу, що з 10 червня 2018 року на законодавчому рівні  замість утримання будинків та прибудинкових територій введена послуга з управління багатоквартирним будинком. Тож орган місцевого самоврядування вже немає повноважень щодо встановлення цін на послугу з утримання будинків та прибудинкових територій.

На даний час проходить перехідний період від послуги з утримання будинків, яку здійснювала КП Фастівська ЖЕК до послуги з управління багатоквартирним будинком та заміна діючих договорів на утримання багатоквартирних будинків на договори з управління.

Згідно з вимогами Закону України від 14 травня 2015 року № 417 «Про особливості здійснення  права власності у багатоквартирному будинку призначення управителя здійснюється:

  • За рішенням співвласників багатоквартирного будинку;
  • За результатами конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку;
  • За рішенням співвласників багатоквартирного будинку створити ОСББ та управляти будинком самостійним.

Для вибору форми управління багатоквартирним будинком голови будинкових комітетів повинні провести загальні збори співвласників будинку та шляхом голосування прийняти рішення про форму управління багатоквартирним будинку, вибору управителя та уповноваженої особи від будинку на підписання договору з управителем.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирних будинків приймають рішення більшістю голосів понад 50% квартир, для укладання договору з управителем необхідно,  щоб для цього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75% загальної площі всіх квартир. Протокол зборів складається не менше як у двох примірниках, один з яких зберігається в управителя, а другий передається на зберігання до виконавчих комітетів місцевих рад.

Другий протокол, обрана загальними зборами співвласників уповноважена особа, від будинку  має здати до сектору житлової політики, ведення квартирного обліку розподілу житла та з питань гуртожитків та ОСББ кабінет №115.

Головам будинкових комітетів були роздані бланки протоколів та надано роз’яснення щодо їх заповнення. Також надано інформацію та буклети про створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Микола Савочка розповів присутнім на нараді про перехід на нову систему по будинкового обліку, акумулювання та накопичування коштів на ремонт за кожним з будинків, який укладе договір на управління. Було вказано на особливості підписання договору з управителем та про формування ціни на послугу з управління. Ціна у кожному з багатоповерхових будинків буде договірною. Тому ціна на управління не може бути однаковою  та буде залежати від технічного стану будинку та бачення співвласників щодо подальшого  утримання їхнього спільного майна в багатоквартирному будинку.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ