АКТУАЛЬНО ПРО КРЕДИТИ – КРЕДИТНА ІСТОРІЯ

На сьогоднішній день майже кожна людина зверталась до банківської установи чи мікрофінансової установи (МФО) для отримання кредиту. В наслідок цього у неї виникла кредитна історія.

В залежності від того, яка в людини кредитна історія, банки приймають рішення про видачу чи відмову у видачі кредиту або ж підвищенні кредитного ліміту.

Позитивною вважається кредитна історія такого клієнта банку, який вчасно виконує зобов’язання за кредитом, не має судових спорів щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами чи виконавчих написів нотаріуса про примусове стягнення кредитної заборгованості.

Кредитиний рейтинг знижується у випадку, коли платіж за кредитом прострочений або утворилася заборгованість. Крім цього, негативно на рейтинг кредитної історії впливають часті звернення до мікрофінансових організацій або ж наявність великої кількості кредитів чи великих сум кредитів, відкритих у різних банках одночасно.

У кредитній історії людини зберігається вся інформація про отримані/виплачені кредити та своєчасність їх погашення.

У 2002 році Національний банк України створи Єдину інформаційну систему обліку позичальників (боржників), які мають прострочену заборгованість за кредитами, наданими банками (ЄІС «Реєстр позичальників»).

Єдиний реєстр кредитних історій (https://www1.creditua.com/ernki.php)

дає змогу отримати інформацію про наявність у Вас кредитної історії та в якому бюро кредитних історій вона зберігається. З цією метою на сайті ЄРКІ вводяться дані ідентифікаційного коду особи/реєстраційного номера облікової картки платника податків  з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, адресу електронної поштової скриньки та символьний код і після цього на поштову адресу буде направлено лист із інформацією про наявність у кредитної історії та місця її зберігання.

На сьогоднішній день в Україні є кілька кредитних бюро, серед них основні:

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ