Як Захисники та Захисниці України можуть реалізувати право на забезпечення допоміжними засобами реабілітації

  • 28.11.2024

Військовослужбовці та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» можуть безкоштовно отримати допоміжні засоби реабілітації – будь-які зовнішні вироби (включаючи пристрої, обладнання, прилади чи програмне забезпечення),спеціально виготовлені або загальнодоступні, основною метою яких є підтримка або поліпшення функціонування і незалежності особи та сприяння її добробуту.

Отримати безкоштовно допоміжні засоби реабілітації можна на підприємствах, що здійснюють забезпечення населення такими засобами та надають послуги з ремонту зазначених виробів. Адреси підприємств по Україні за посиланням: https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/zabezpechennya-tehnichnimi-zasobami-reabilitaciyi

Куди подавати документи?

Для взяття на облік особа або її законний представник під час подання заяви подають копії документів (із пред’явленням оригіналів):

  • документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • висновок про необхідність забезпечення особи з обмеженнями повсякденного функціонування допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації);
  • посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (за наявності);
  • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видану командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), або копію іншого документа з відомостями про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
  • військовий квиток (для військовослужбовців, які є іноземцями та особами без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах, Держспецтрансслужбі, Національній гвардії).

У випадках, якщо військовослужбовець потребує протезування спеціальним виробом для занять спортом, до зазначеного вище переліку документів необхідно додати:

  • висновок щодо забезпечення спеціальним виробом для занять спортом, виданий лікарем фізичної та реабілітаційної медицини або лікарем-ортопедом-травматологом закладу охорони здоров’я, реабілітаційної установи, який має відповідну кваліфікаційну підготовку (що підтверджується відповідним документом), про можливість використання спеціального виробу для занять спортом, для систематичних занять відповідним видом (відповідними видами) спорту з урахуванням результатів оцінювання функціональних можливостей учасника бойових дій з порушеннями функцій кінцівки або кінцівок, проведеного під час протезування;
  • лист Міноборони, МВС, Мінветеранів або Мінмолодьспорту щодо необхідності забезпечення спеціальним виробом для занять спортом учасника бойових дій, який систематично займається відповідним видом (відповідними видами) спорту, у разі повторного забезпечення спеціальним виробом для занять спортом – підтвердний документ про участь у спортивних змаганнях всеукраїнського або міжнародного рівня.

Після перевірки поданих документів Фонд формує електронну особову справу щодо заявника та приймає одне з таких рішень:

  • відмовляє у забезпеченні засобами реабілітації (якщо подано документи, що містять завідомо неправдиві дані);
  • повідомляє заявника про необхідність подання додаткових документів (якщо подано не всі документи);
  • формує в електронній особовій справі електронне направлення на первинне забезпечення протезом (якщо обсяг та зміст поданих документів відповідають усім вимогам).

Електронне направлення на забезпечення протезом надходить в електронний кабінет заявника, про що останній повідомляється через орган соціального захисту населення, виконавчий орган, технічні засоби електронної комунікації (зазначені у заяві про забезпечення засобом реабілітації), через електронний кабінет особи або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Після отримання електронного направлення необхідно звернутися до одного з підприємств, що виготовляють протези та інші засоби реабілітації, на вибір заявника. Звернення до обраного підприємства відбувається шляхом подання заявки про намір на забезпечення індивідуальним засобом реабілітації.

Подати таку заявку можна особисто у паперовій формі або ж через електронний кабінет.

Військовослужбовець може змінити одне протезне підприємство на інше протягом 14 календарних днів з дня звернення до підприємства.

За більш детальною інформацією слід звернутися до органу соціального захисту населення за адресою: м. Фастів вул. Небесної Сотні,8 або за тел. 04565-5-15-49

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ