Грантова програма “Власна справа”: як отримати допомогу для бізнесу

• 18.09.2024

Дію грантової програми “Власна справа” для відкриття та підтримання малого бізнесу – продовжили. Підприємці можуть отримати гранти на суму від 50 тисяч гривень до 250 тисяч гривень. Детальніше про умови програми та подання заявки розповідаємо далі.

Власна справа” – це одна з грантових програм від урядового проєкту “єРобота”. Вона спрямована на розвиток українського малого бізнесу та створення нових робочих місць. Програма “Власна справа” складається з 26 етапів та діє протягом всього року. Підприємець може подати лише одну заявку з однією бізнес-ідеєю на рік. Ознайомитись із датами початку та закінчення приймання заявок на різних етапах можна за лінком.

Умови грантової програми для бізнесу “Власна справа”

Подати заявку на отримання гранту можуть громадяни України віком від 18 до 65 років. Їм не обов’язково бути зареєстрованими як юридична особа або ФОП (фізична особа-підприємець), достатньо мати власний бізнес-план. Обов’язковою умовою є функціонування майбутнього або чинного підприємства на території України, де не проводяться бойові дії.

Фінансова допомога надається на відкриття малого бізнесу як-от кав’ярні, СТО, перукарні, магазини одягу тощо.

Гранти не надаються на такі сфери діяльності як:

• надання фінансових послуг (зокрема страхування, обмін валют та ін.);
  • виробництво та продаж напоїв (пива, вина та ін.);
  • вирощування тютюну, виготовлення та продаж тютюнових виробів;
  • оренда нерухомого майна і техніки.

Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць – від 50 тисяч грн до 150 тисяч грн за одне створене робоче місце; від 150 тисяч грн до 250 тисяч грн – за два і більше. За порушення умов надання гранту, отриману суму доведеться повернути уряду.

Рішення про надання чи ненадання гранту приймає Державний центр зайнятості, відповідно до визначеного порядку.

Отримані гроші можна витратити лише на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), послуги маркетингу та реклами (не більше 10% розміру гранту) чи лізинг обладнання.

Грант надається на окремий банківський рахунок Ощадбанк (уповноважений партнер програми) – для контролю використання коштів. Отриманні гроші потрібно використати протягом 6 місяців із дня надходження їх на картку.

У разі отримання гранту “Власна справа” бізнес також повинен:

• створити хоча б одне робоче місце;
  • здійснювати діяльність не менше 3 років;
  • сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.

Як подати заявку на участь у програмі “Власна справа”

Заявку на отримання гранту “Власна справа” можна подати лише онлайн через вебпортал Дія:

1. Авторизуйтеся в особистому кабінеті на сайті “Дія”за допомогою BankIDДія.Підпис або електронного підпису.
  2. Заповніть онлайн-заявку. В ній зазначається поточне місце проживання, особисті дані, місце провадження діяльності, дані про членів сім’ї, рахунки в банках, активи та використання гранту.
  3. Прикріпіть бізнес-план за встановленою формою.
  4. Підпишіть заявку електронним підписом, який використовувався для входу, та відправте.

У разі схвалення бізнес-проєкту, підприємець має відкрити рахунок в Ощадбанку протягом 15 робочих днів із дня отримання рішення, після чого варто очікувати на зарахування грошей (до 10 днів).

Отримати консультацію щодо отримання гранту на “Власну справу” можна за номером:

• 0800219800 в межах України дзвінки безоплатні;
  • 0443630103 за тарифами оператора (пн-пт 8.00-20.00).