Про затвердження «Порядку організації надання соціальних послуг в Фастівській міській територіальній громаді»

  • 02.11.2023

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Київської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

30.10.2023                                     м. Фастів                                     № 459

Про затвердження «Порядку організації

надання соціальних послуг в Фастівській

міській територіальній громаді»

 

З метою покращення взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, інших закладів та установ Фастівської міської територіальної громади під час забезпечення соціального захисту осіб/дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, під час виявлення, розгляду звернень та повідомлень про таких осіб/дітей, забезпечення їх безпеки, а також надання необхідної допомоги з урахуванням індивідуальних потреб, керуючись Законом України “Про соціальні послуги”, постановою Кабінету Міністрів від 01.06.2020 року №587 “Про організацію надання соціальних послуг”, постановою Кабінету Міністрів від 01.06.2020 року №585 “Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах”, керуючись ст. 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

  1. Затвердити «Порядок організації надання соціальних послуг в Фастівській міській територіальній громаді» ( Додаток 1).
  2. Затвердити Перелік документів для надання соціальних послуг (Додатки 2,3).
  3. Надавачам соціальних послуг внести зміни до інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг соціального характеру.
  4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з гуманітарних питань.

 

Міський  голова                                                       Михайло НЕТЯЖУК

 

 

Додаток 1

до рішення виконавчого комітету

  від ______________2023№______

 

ПОРЯДОК

ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

В ФАСТІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

 

  1. Цей Порядок визначає:

– механізм взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, охорони здоров’я, управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради, служби у справах  дітей та сім’ї, комунальних закладів «Фастівський міський центр соціальних служб, «Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР, Центру надання адміністративних послуг, органів Національної поліції, Фастівської філії Київського обласного центру зайнятості та інших закладів, установ громади щодо надання соціальних послуг в Фастівській МТГ;

– механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини та потребують соціальних послуг;

– організацію надання соціальних послуг особам/сім’ям, які належать до вразливих категорій населення Фастівської територіальної громади.

 

  1. Забезпечення надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їх потреб здійснюється відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”, Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. №587 “Про організацію надання соціальних послуг”, (далі – Постанова 587), Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020р. №585 “Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах” (далі – Постанова 585), Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019р. №576 “Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади”, (далі – Постанова 576), Постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021р. №99 “Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”, відповідно до стандартів надання соціальних послуг, затверджених Наказами Міністерства соціальної політики України (далі – Постанова 99), Постанови КМУ від 01.06.2020 року №449 « Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг» (далі – Постанова 449).

 

  1. Виявлення дітей/осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення або перебувають під впливом чинників, що можуть зумовити потрапляння у складні життєві обставини, проводиться:

– суб’єктами у процесі виконання ними службових/посадових обов’язків. (п. 5, 6 Постанови 587);

– шляхом самозвернення в усній або письмовій формі, до будь-якого суб’єкта;

– звернення та надсилання повідомлень фізичних осіб, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності.

 

  1. Суб’єктами є структурні підрозділи:

–  Управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради,

– Служба у справах дітей  та сім’ї,

– КЗ «Фастівський міський центр соціальних служб»,

– КЗ «Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР»,

– КЗ «Навчально-реабілітаційний центр»

– Управління надання адміністративних послуг (ЦНАП),

– заклади освіти,

– заклади охорони здоров’я,

– органи Національної поліції,

– органи державної влади та органи місцевого самоврядування,

– інші установи, заклади громади,

– громадські організації,

– інші надавачі (далі – суб’єкти).

 

  1. З метою оперативного реагування, якісного і швидкого процесу забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, а також надання необхідної допомоги, Служба у справах дітей та сім’ї у разі виявлення таких дітей/сімей, які перебувають у СЖО інформує про це Фастівський міський центр соціальних служб  шляхом надсилання не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлення у письмовій або електронній формі, засобами електронного зв’язку для проведення оцінювання потреб  особи/сім’ї у соціальних послугах  (п.7 абз.2  Постанови 587).

Координацію діяльності щодо виявлення та захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також безпосереднє ведення їх справ здійснює служба у справах дітей та сім’ї. (п.7 Постанови 585).

 

  1. З метою якісного і швидкого процесу розгляду питання надання соціальних послуг для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, осіб які страждають на психічні розлади, суб’єкти у разі виявлення осіб, які належать до вразливих категорій населення інформують про це Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР  шляхом надсилання не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлення у письмовій або електронній формі, засобами електронного зв’язку для проведення оцінювання потреб  особи у соціальних послугах  (п.7 абз.2  Постанови 587).

 

  1. Надавачі соціальних послуг зобов’язані проводити оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах. (Ст. 8 ЗУ “Про соціальні послуги”). Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюють фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник, соціальний менеджер. У разі необхідності до оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах залучаються медичні, педагогічні працівники, психологи, реабілітологи та інші фахівці.

Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюються протягом п’яти робочих днів з дня одержання заяви/звернення/повідомлення про надання соціальних послуг. (Ст. 20 ЗУ “Про соціальні послуги”, п.33 Постанови 587).

 

  1. За результатами оцінювання потреб у соціальних послугах особи/сім’ї, яка належить до вразливих категорій населення, фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник, соціальний менеджер складає акт та висновок оцінки потреб сім’ї/особи та надає такій особі/сім’ї допомогу в оформленні заяви про надання соціальних послуг і пакета документів, що додаються до неї, відповідно до пункту 28 Порядку, а також передає зазначені документи в ЦНАП. (п. 8 Постанови 587).

 

9 Підставою для розгляду питання надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів є подання до управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради через ЦНАП:

–  заяви особи або її законного представника про надання соціальних послуг;

–  пакету документів, зазначених в пункті 28 Порядку Постанови 587. (Додаток  2,3).

Управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради розглядає подані документи та перевіряє їх відповідність законодавству з питань надання соціальних послуг, перевіряє правильність заповнення документів, формує справу та вносить відомості до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

 

  1. Для отримання інформації про доходи особи, що потребує надання соціальних послуг управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради надсилає запит до ДПС, Пенсійного фонду України. (п. 32 Постанови 587). Для отримання інформації про наявність/відсутність договорів довічного утримання особи, що потребує надання соціальних послуг управління соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон, відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна.

Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг приймається управлінням соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради  протягом десяти робочих днів з дня одержання заяви про надання соціальних послуг за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах, після отримання інформації за результатами запиту чи шляхом обміну даними з державних електронних інформаційних ресурсів (п. 36 Постанови 587).

 

  1. Після прийняття рішення про надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб особи/сім’ї надавачі соціальних послуг розробляють індивідуальний план надання соціальних послуг та укладають договір про надання соціальних послуг. Договір про надання соціальних послуг укладається в письмовій формі між надавачем та отримувачем соціальних послуг чи його законним представником. Істотними умовами договору про надання соціальних послуг є назва соціальних послуг, умови їх надання та вартість, права, обов’язки та відповідальність сторін, строк дії договору та інші умови, які сторони визнають істотними. В індивідуальному плані надання соціальних послуг, крім заходів, передбачених у державному стандарті соціальних послуг, зазначаються інші заходи, які потрібно здійснити для надання таких послуг, а також відомості про необхідні ресурси, періодичність і строки здійснення заходів, відповідальні виконавці. (Ст. 22 ЗУ Про соціальні послуги ). Надавач визначає розмір плати за соціальні послуги залежно від змісту та обсягу послуг, що надаються, відповідно до Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2020 року №428.

Соціальні послуги надаються отримувачам (Ст. 28 ЗУ Про соціальні послуги)

за рахунок бюджетних коштів:

а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:

особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям патронатних вихователів, дітям, хворим на тяжкі захворювання, особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, – всі соціальні послуги;

іншим категоріям осіб – соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);

б) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, – всі соціальні послуги.

з установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.

Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР забезпечує безоплатне соціальне обслуговування осіб з інвалідністю 1 групи, одиноких громадян (які не мають дітей працездатного віку, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу  згідно п.1 ст.202 Сімейного кодексу України), середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, та які згідно Медичного висновка частково не здатні/не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги і не мають протипоказань для надання соціальних послуг.

Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) ФМР забезпечує надання соціальних послуг громадянам, які мають дітей працездатного віку на платній основі за рахунок отримувача соціальних послуг або рідних отримувача за результатами проведення оцінювання потреб.

В окремих випадках, рішення приймаються органом опіки та піклування виконавчого комітету Фастівської міської ради.

 

  1. Після укладання договору про надання соціальних послуг між надавачем та отримувачем соціальних послуг копію договору надати управлінню соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради. Після завершення надання соціальної послуги надавач у строк, що не перевищує п’яти робочих днів, інформує уповноважений орган про завершення (припинення) її надання та результати роботи з особою/сім’єю.

У разі припинення надання соціальних послуг надавач протягом однієї доби з моменту виявлення причин припинення надання соціальних послуг подає в письмовій або електронній формі супровідний лист/клопотання з наказом про припинення надання соціальних послуг із зазначенням причин припинення їх надання для прийняття рішення про припинення надання соціальних послуг. (ст. 24 ЗУ “Про соціальні послуги”, п.48-52 Постанови 587).

Підставами для припинення надання соціальних послуг є (п.47Постанови 587):

– відсутність потреби в соціальних послугах за результатами оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих категорій населення;

– закінчення строку дії договору про надання соціальних послуг;

– відмова особи/сім’ї від отримання послуг (крім випадків соціального супроводу сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, і сімей, у яких порушуються права дитини) та дострокове розірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативою отримувача соціальних послуг;

– зміна задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) отримувача соціальних послуг, що унеможливлює надання соціальних послуг;

– невиконання без поважних причин отримувачем соціальних послуг вимог, визначених договором про надання соціальних послуг;

– виявлення/встановлення недостовірності поданих отримувачем соціальних послуг інформації/документів під час звернення за наданням соціальних послуг, що унеможливлює подальше їх надання;

– смерть отримувача соціальних послуг;

– дострокове розірвання договору про надання соціальних послуг за ініціативою отримувача соціальних послуг;

– ліквідація (припинення діяльності) надавача або припинення ним надання відповідних соціальних послуг.

 

  1. Надання соціальних послуг, що надаються одноразово, екстрено (кризово), здійснюється без укладення договору.

У разі якщо надавач соціальних послуг надає особі одночасно кілька соціальних послуг, укладається один договір про надання соціальних послуг та складається один індивідуальний план надання соціальних послуг.

Продовження строку дії договору про надання соціальних послуг здійснюється за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах та з врахуванням доходів отримувачів. Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється не менш як за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору.

 

  1. Щодо надання соціальних послуг екстрено/кризово

Враховуючи, що в Україні проводяться військові дії та з метою забезпечення надання громадянам України необхідної допомоги соціальні послуги пропонується надавати екстрено (кризово).

Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг екстрено (кризово) приймається невідкладно надавачем таких послуг, не пізніше однієї доби з моменту одержання відповідної заяви, звернення, повідомлення. Соціальні послуги екстрено (кризово) надаються безкоштовно. У разі стабілізації ситуації, яка не загрожує життю та здоров’ю людини, використовувати технологію ведення випадку/роботи з випадком, з подальшим інформуванням органів місцевого самоврядування про їх надання.

 

  1. Проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг здійснюється управлінням соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради відповідно до Постанови КМУ від 01.06.2020 року №449 « Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг».

Моніторинг надання соціальних послуг передбачає збір та оброблення інформації про надання соціальних послуг, проведення аналізу узагальненої інформації та планування роботи з розвитку системи надання соціальних послуг.

Інформація про надання соціальних послуг складається із статистичних,  оперативних даних про потреби жителів Фастівської МТГ у соціальних послугах, про діяльність надавачів соціальних послуг та їх кількість. Збір даних моніторингу проводиться один раз на рік відповідно до законодавства у сфері надання соціальних послуг.

Опитування жителів Фастівської МТГ проводиться управлінням соціального захисту населення ВК Фастівської міської ради за формою «Анкета щодо якості наданих соціальних послуг» за допомогою засобів зв’язку або під час особистого прийому в приміщенні управління, безпосередньо за місцем проживання/ перебування особи за її попередньою згодою.

Оцінка якості послуг не проводиться у разі введення на території України або адміністративно-територіальної одиниці, де надавалися соціальні послуги, надзвичайного або воєнного стану, та протягом трьох місяців після його припинення (скасування).

 

Керуюча справами (секретар)

виконавчого комітету

Фастівської міської ради                                        Леся ТХОРЖЕВСЬКА

 

 

 

Додаток 2

до рішення виконавчого комітету

  від ______________2023№______

 

Перелік документів для надання соціальних послуг

 згідно пункту 28 Постанови 587 “Про організацію надання соціальних послуг”:

 

  • Паспорт громадянина України/посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання;
  • Дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
  • Копія довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ або пенсійне посвідчення, або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”;
  • Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;
  • Копія виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги (за наявності);
  • Висновок про стан здоров’я особи, яка потребує надання соціальних послуг, за формою, затвердженою МОЗ (для соціальних послуг, які надаються стаціонарно, напівстаціонарно, крім соціальної послуги з надання притулку) (крім соціальних послуг, які надаються одноразово, екстрено (кризово);
  • Копія рішення органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (за наявності);
  • Копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
  • Копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);
  • Рішення органу опіки та піклування про надання соціальних послуг (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, опікуна яким не призначено або які втратили з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях);
  • Копія документа, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, опікуна яким не призначено або які втратили з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях), з пред’явленням оригіналу;
  • Копія паспорта громадянина України опікуна (опікунів) або піклувальника (піклувальників) особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна (опікунів) або піклувальника (піклувальників);
  • Акт оцінки потреб сім’ї/особи (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником;
  • Висновок оцінки потреб сім’ї/особи (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником;
  • Декларація про доходи та майновий стан осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
  • Копія свідоцтва про народження дитини віком до 14 років/за наявності ID-карта, дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків .

 

 

Керуюча справами (секретар)

виконавчого комітету

Фастівської міської ради                                        Леся ТХОРЖЕВСЬКА

 

 

Додаток 3

до рішення виконавчого комітету

  від ______________2023№______

 

Перелік документів для надання соціальної послуги

«СТАЦІОНАРНИЙ ДОГЛЯД»

 

– Паспорт громадянина України/посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання;

– Дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

– Довідка для направлення інваліда в будинок-інтернат, форма №157-3/о.

– Медична картка престарілого (інваліда), що оформляється в будинок-інтернат.

– Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ або пенсійне посвідчення, або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”;

–  Копія індивідуальної  програми реабілітації особи з інвалідністю та індивідуального плану реабілітації;

– Копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;

-Копія виданої лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (за наявності);

– Висновок про стан здоров’я особи, яка потребує надання соціальних послуг, за формою, затвердженою МОЗ (для соціальних послуг, які надаються стаціонарно, напівстаціонарно, крім соціальної послуги з надання притулку) (крім соціальних послуг, які надаються одноразово, екстрено (кризово);

– Копія рішення органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (за наявності);

– Копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);

– Копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);

– Рішення органу опіки та піклування про надання соціальних послуг (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, опікуна яким не призначено або які втратили з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях);

– Копія документа, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо подається повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, опікуна яким не призначено або які втратили з ним зв’язок під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях), з пред’явленням оригіналу;

– Копія паспорта громадянина України опікуна (опікунів) або піклувальника (піклувальників) особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна (опікунів) або піклувальника (піклувальників);

– Акт оцінки потреб сім’ї/особи (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником;

– Висновок оцінки потреб сім’ї/особи (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи/соціальним працівником;

– Декларація про доходи та майновий стан осіб (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

– Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

– Копія свідоцтва про народження дитини віком до 14 років/за наявності ID-карта, дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

– Копія пенсійного посвідчення або посвідчення особи, яка отримує державну соціальну допомогу (за наявності), з пред’явленням оригіналу;

– три фотокартки розміром 3 x 4 сантиметри.

 

 

Керуюча справами (секретар)

виконавчого комітету

Фастівської міської ради                                        Леся ТХОРЖЕВСЬКА

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ