Визначення поняття сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари), та що до них відноситься

• 21.01.2022

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання – таке визначення  надано п.п. 14.1.234 п.14.1 ст.234 ПКУ (зі змінами та доповненнями).

Враховуючи викладене, до сільськогосподарської продукції відносяться наступні товари:

– живі тварини; продукти тваринного походження, зазначені у групах 01 – 05 УКТ ЗЕД;

– продукти рослинного походження, зазначені у групах 06 – 14 УКТ ЗЕД;

– жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження, зазначені у групі 15 УКТ ЗЕД;

– готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники, зазначені у групах 16 – 24 УКТ ЗЕД.