Мотовилівська Слобідка

  • 21.09.2021

СЕЛО МОТОВИЛІВСЬКА СЛОБІДКА МОТОВИЛІВСЬКОСЛОБІДСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ ФАСТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Розташоване на правому березі річки Стугна

Відстань до міста Фастова  12 км., до м. Києва 60 км.

Площа земель села – 307,4 га

Мотовилівськослобідський старостинський округ:

08524 с.Мотовилівська Слобідка, вул.Центральна, 10.

Староста  – Осадчий Євгеній Володимирович

Головний спеціаліст – Головчак Леся Михайлівна

тел.. 0669528846

Опис прапора.

Тло прапора складається з 3-х рівних горизонтальних смуг, верхня – малинова, із зображенням срібного лелеки, середня – золотиста, із зображенням кількох хвиль білого кольору, нижня – голуба.

Опис Герба .

Поле герба складається із 3-х композиційних плям. Центральна найбільша горизонтальна частина золотистого кольору, де міститься лелека срібного кольору (символ миру, достатку, сімейної злагоди). Нижня частина – овальна, голубого кольору, розділена двома срібними хвилями, що символізують ставки і озера. Верхня частина – малинового кольору, в її центральній частині мальтійський хрест (символ козацької слави).

ІНФРАСТРУКТУРА

В Мотовилівській Слобідці нараховується 401 двір, проживає 540 жителів. Завдяки участі громади села у всеукраїнських конкурсах та грантах громада спромоглась покращити інфраструктуру села:

  • в 2005 році введено в експлуатацію нове приміщення школи;
  • в 2008 році проведено реконцтруцію частини старого приміщення школи в культурно-виховний молодіжний центр;
  • в 2009 році проведено поточний ремонт не житлової адміністративної будівлі;
  • в 2009 році зроблено поточний ремонт будівлі ФП.

 

ФП – завідуюча Реут Є.В.;

Мотовилівськослобідська гімназія – директор Логвінова Н.І.;

завідуюча відділом культурно – дозвілєвої роботи села Мотовилівська Слобідка КЗФМ”БОРІВСЬКИЙ ЦЕНТР КУЛЬТУРИ ТА ДОЗВІЛЛЯ” – Вельтман Ю.С.;

ТОВ «МОТСЛОБІДСЬКЕ» – директор Іванченко С.М.;

ТОВ «НВП УКРЕЛІТЦЕНТР»  – директор Федченко О.В.;

завідуюча пересувного відділення зв’язку №82 –  Головатенко О.А.;

магазини змішаного типу вул.Шевченко,1,  ФОП Бабко Л.А.;

магазини змішаного типу вул.Центральна,14, Фастівське РСТ.

 

З 2005 року сесією сільської ради започатковано відзначати День села 6 листопада (день визволення села від німецьких загарбників), також цією сесію впроваджено присвоєння звання Почесного громадянина села Мотовилівська Слобідка .

З 2006 року розпочато будівництво церкви Івана Богослова

В 2015 році футбольна команда села стала чемпіоном Фастівського району серед команд вищої ліги.

 З історії

Точної дати заснування Мотовилівської Слобідки літописні документи до нас не донесли. Проте вважають, що в ІХ-Х ст.. населений пункт уже існував і називався Міною. Він був розташований на високому пагорбу, а внизу протікала повноводна річка Стугна. За деякими переказами р.Стугна була судноплавна. Русло річки, яке частково зникло, добре видно і тепер.

У 1560 році князь Констянтин Острозький, воєвода Київський, подарував невелике помістя, що розкинулось на правому березі річки Стугна, Івану Мотовилівцю. З малого поселення село переросло в населений пункт і дістало назву Мотовилівської Слобідки.

У 1827 році село окремими помістями було продано поміщиком Руліковським дворянину Феліксу Хаєцькому. За час володіння Мотслобідкою Хаєцький проявив себе справжнім хижаком – кріпосником, який на свій розсуд творив розправу над селянами.

У 1857 році с.Мотовилівська Слобідка було продане полковнику Богуну. Село мало 1072 десятин землі, значною часткою якої володів поміщик.

У Мотовилівській Слобідці першим головою комнезаму був Оксаніч Федір Федорович та члени комнезаму Приліпко Максим, Омельченко Кіндрат.

У 1920 році в селі було проведено земельну реформу – землі стали народними. В 1922 році створена перша комуна «Бджілка», в 1929 році створено колгосп «Перемога». В 1958 році на зборах члени колгоспу сусідніх сіл вирішили об’єднатись в одну артіль і назвали її «Рассвет».

Школу побудовано в 1907 році, де працювало 2 вчителі. В 1962 році побудоване нове приміщення для медпункту, а в 1963 році збудовані приміщення сільської ради та бібліотеки.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ