Про затвердження Програми розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки
- 10.09.2021
ПРОЄКТ
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Програми
розвитку житлово-комунального господарства
населених пунктів Фастівської міської територіальної
громади на 2021-2025 роки
З метою реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства та реалізації забезпечення стабільного функціонування комплексу надання комунальних послуг жителям Фастівської міської територіальної громади для створення можливостей підприємствам, організаціям, установам здійснювати діяльність в сферах забезпечення благоустрою міста, водопостачання, водовідведення, теплопостачання, ремонту житлового фонду, будівництва та ремонту доріг та в інших сферах, враховуючи рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради № 451 від 06 вересня 2021 року, керуючись Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та ст.25, п.22 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки (додаток);
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань комунальної власності та житлово- комунального господарства і розвитку місцевого самоврядування, постійну комісію з питань бюджету, економіки та фінансів та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з питань ЖКГ.
.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток
до рішення міської ради
ПАСПОРТ
Програми розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки
Ініціатор розроблення Програми | Виконавчий комітет Фастівської міської ради |
Розробник Програми | Відділ житлово-комунального господарства |
Відповідальний виконавець Програми | КП ФМР «Фастів-благоустрій»;
КП «Фастівська ЖЕК»; КП ФМР «Фастівський ККП»; КП ФМР «Фастівводоканал»; КП ФМР «Фастівтепломережа»; КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою» КП «Господар»; КП «Борівський ККП». |
Термін реалізації Програми | 5 років |
Етапи виконання Програми
(для довгострокових програм) |
2021 – 2025 роки |
Перелік бюджетів,які беруть участь у виконанні Програми | Бюджет Фастівської міської територіальної громади.
Державний бюджет, обласний бюджет, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми | В межах затверджених бюджетних призначень на її виконання, передбачених в бюджеті Фастівської міської територіальної громади на відповідний рік. |
ПРОГРАМА
розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки
- Загальні положення
Фастівська міська територіальна громада – це новостворена територіальна одиниця у Фастівському районі Київської області, в яку входять наступні населені пункти: м.Фастів, смт.Борова, с.Бортники, с.В.Снітинка, с.В.Мотовилівка, с.Мотовилівка, с.Тарасенки, с.Вишняки, с.Веприк, с.Млинок, с.М.Снітинка, с.В.Офірна, с.М.Офірна, с.Мотовилівська Слобідка, с.Оленівка, с.Фастівець, с.Клехівка, с.Гвардійське.
Загальна площа Фастівської міської територіальної громади складає – 336.5 км 2. В громаді проживає понад 63 тис. чоловік.
Житлово-комунальне господарство – це важлива соціальна галузь, яка забезпечує населення, підприємства та організації необхідними житлово-комунальними послугами, суттєво впливає на розвиток економічних взаємовідносин у громаді.
Створення умов ефективного функціонування житлово-комунального господарства на місцевому рівні сприятиме покращанню інфраструктури громади, розв’язанню соціально-економічних проблем галузі і забезпеченню її ефективності в цілому.
На наступні роки важливим пріоритетом політики міської ради у сфері надання послуг має стати розвиток житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади. Програма розвитку житлово-комунального господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної громади розроблена для здійснення ефективних і комплексних заходів з надання послуг мешканцям Фастівської міської територіальної громади.
Мета Програми:
– полягає у реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів та стандартів, забезпечення стабільності роботи комунальних підприємств громади відповідно до їх функціональних призначень, виконання зобов’язань з виплати заробітної плати працівникам, забезпечення надійності та безпеки експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж шляхом фінансової підтримки господарських суб’єктів які перебувають у комунальній власності Фастівської міської територіальної громади.
Для виконання поставлених завдань необхідно розробити механізми стимулювання створення ОСББ, сприяти розвитку конкурентного середовища на ринку ЖКГ, залученню в міське господарство інвестиційних надходжень, зокрема на засадах публічно-приватного партнерства для вирішення проблемних питань.
Передбачається здійснення заходів Програми в таких напрямках:
- утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, у тому числі проведення реконструкції застарілого житлового фонду, ремонт/оновлення ліфтового господарства;
- ремонт приміщень, будинків, споруд;
- благоустрій населених пунктів;
- утримання та ремонт внутрішніх та зовнішніх водопровідних мереж;
- покращення благоустрою та поліпшення умов проживання громадян в приватному секторі;
- створення цивілізованої інфраструктури об’єктів комунального та соціального призначення;
- проведення реконструкції, поточного та капітального ремонту доріг;
- проведення ремонтів тротуарів громади;
- будівництво нових доріг;
- облаштування зупинок громадського транспорту;
- виготовлення проектно-кошторисних документацій;
- підтримання в належному стані дорожньої інфраструктури (виготовлення та встановлення знаків, турнікетів, банерів тощо);
- експлуатаційне утримання вулиць громади, з забезпеченням водовідводу з поверхні дорожнього і земляного полотна;
- проведення реконструкції будинків житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та матеріалів, що передбачає, зокрема, забезпечення оснащення наявного житлового фонду будинковими засобами обліку та регулювання споживання води, електричної енергії тощо;
- проведення капітального ремонту житлового фонду;
- проведення ремонтів під’їзних шляхів до будинків та проїздів між будинками та дорогами;
- заміни вхідних дверей та вітрових вікон в місцях загального користування;
- проведення з населенням житлового фонду роботи, щодо створення ОСББ;
- надання фінансової підтримки для реалізації інвестиційних проектів з технічного переоснащення та капітального ремонту об’єктів житлово- комунального господарства;
- реалізацію заходів із ремонту колодязів і заміни люків, інженерних мереж громади;
- проведення капітальних, поточних ремонтів водопровідних та каналізаційних мереж з використанням сучасних матеріалів;
- проведення поточного ремонту з гідродинамічним очищенням зливової каналізації;
- будівництво нових об’єктів водопровідно-каналізаційної сфери;
- залучення інвестицій для вирішення екологічних і комунальних проблем громади;
- придбання (кредит, лізинг, інші механізми не заборонені чинним законодавством) сучасної спеціалізованої техніки, запчастин та обладнання для комунальних підприємств;
- впровадження на підприємствах комунального господарства енергозберігаючих технологій та зменшення споживання електроенергії;
- реконструкція та модернізація вуличного освітлення в громаді з метою раціонального використання електроенергії, зменшення енерговитрат;
- будівництво нових об’єктів вуличного освітлення;
- проведення робіт (капітальний ремонт, реконструкція, поточний ремонт, будівництво) по покращенню вуличного освітлення;
- обслуговування мереж зовнішнього освітлення;
- корегування тарифів на житлово-комунальні послуги у разі зміни вартості складових тарифу;
- впровадження комплексної системи санітарної очистки, яка базується на організації роздільного збирання твердих побутових відходів із подальшим їх сортуванням на спеціальних технологічних лініях.
- збирання, вивіз та утилізація ТВП;
- забезпечення старостинських округів матеріально-технічним обладнанням для здійснення заходів з благоустрою;
- створення полігонів для вивезення сміття;
- проведення робіт по озелененню громади, впорядкування парків, скверів, клумб, газонів, обрізка та кронування дерев;
- упорядкування прибудинкових територій дитячими ігровими та спортивними майданчиками, встановлення таких в сільський місцевості;
- упорядкування контейнерних майданчиків для збору сміття;
- утримання в належному стані кладовищ;
- боротьба з безпритульними тваринами;
- залучення суб’єктів господарювання до благоустрою зупинок громадського транспорту та інших об’єктів комунальної інфраструктури;
- утримання та ремонт комунального майна територіальної громади;
- залучення громадян, що перебувають на обліку у центрі зайнятості до робіт з благоустрою територій;
- проведення конкурсів, акцій з питань благоустрою;
- запровадження в навчальних закладах громади семінарів, тренінгів з питань збереження навколишнього середовища;
- запровадження роботи підприємства з обслуговування сільських територій.
- Видалення зелених насаджень, що несуть загрозу життю та діяльності мешканців громади
- Створення та розчищення пожежних водойм та водовідвідних каналів в сільських населених пунктах.
- Впровадження систем альтернативних джерел енергії на об’єктах житлово-комунального господарства.
Основними завданнями Програми є:
– узгодження економічних інтересів держави та суб’єктів господарювання;
– стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
– створення умов для надійного і безпечного надання житлово-комунальних послуг за доступними цінами, які стимулюють енергозбереження;
– підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, радикального зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для переходу економіки на раціональне використання та економне витрачання енергоресурсів;
– мінімізація техногенного впливу галузі на навколишнє середовище і людину в цілому;
– поліпшення якості управління житлом та комунальною інфраструктурою;
– стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання;
– будівництво, ремонт, реконструкція вулично-дорожньої мережі;
– розроблення прозорого механізму формування цін і тарифів на продукцію та послуги підприємств, що проводять діяльність у житлово-комунальній сфері;
– стимулювання інвестиційного процесу та ефективного використання енергетичних і матеріальних ресурсів виробниками та споживачами послуг;
– залучення громадськості до процесів формування житлової політики та реформування житлово-комунального господарства;
– реалізація існуючих та розробка нових проектів з комплексного благоустрою територій населених пунктів.
– забезпечення стабільної роботи комунальних підприємств міської ради відповідно до їх функціональних призначень щодо надання мешканцям громади належних послуг.
Шляхи розв’язання проблем передбачають наступне:
· Розраховувати та затверджувати будинкові тарифи на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій згідно з чинним законодавством. |
- Продовжити роботу з організації проведення загальних зборів мешканців житлових будинків щодо створення ініціативних груп ОСББ/ОСН та роз’яснення переваг створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і передачі будинку на баланс ОСББ.
- .Забезпечити беззбиткове функціонування підприємств житлово-комунального господарства міста за рахунок затвердження економічно- обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги з урахуванням інвестиційної складової.
- При наявності фінансових можливостей розглядати питання надання дотації житлово-комунальному господарству на відшкодування збитків, а також на відшкодування обсягів заборгованості з різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання), повернення позики.
- З метою оптимізації та поліпшення роботи з обслуговування житлово-комунального господарства громади, підприємств, які надають відповідні послуги, визнані одержувачами бюджетних коштів, відповідно до Порядку надання та використання коштів, затверджених в кошторисі головного розпорядника для відшкодування за виконані роботи, надання фінансування, включаючи дотацію, фінансову підтримку підприємствам комунальної власності, які не мають статусу бюджетної установи, але здійснюють заходи, передбачені місцевими програмами.
- Проводити щорічне аналітичне дослідження щодо оцінювання рівня задоволення жителів громади якістю надання житлово-комунальних послуг із залученням коштів різних джерел фінансування.
- Проводити комплексне інформування населення про значні події в місті, рішення міської ради у сфері ЖКГ, для залучення громадян в систему реформування ЖКГ, створення ОСББ, ОСН, інформування населення про стан оплати за житлово-комунальні послуги.
- Провести інвентаризацію об’єктів зовнішнього освітлення, діючих кладовищ, парків, зелених зон загального користування, необхідних обсягів робіт та обсягів фінансування для приведення в належний стан.
- Залучення до виконання Програми самих мешканців приватного сектору без особливих матеріальних вкладень. Кожен мешканець повинен мати договір на вивіз твердих побутових відходів та своєчасно виконувати прибирання прилеглої до домоволодіння території, а також благоустроювати її.
- Забезпечити впровадження гуманних методів регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста
- Проводити роботи з утримання, ремонту, реконструкції існуючих об’єктів благоустрою та утримання зелених насаджень міста згідно з технологічними картами та висадка зелених насаджень з урахуванням змін клімату.
- Створення інформаційно-аналітичних баз даних та організація моніторингу всіх діючих систем водопостачання та водовідведення з наступним коригуванням напрямів розвитку. Проведення ремонтів, реконструкції та утримання в належному стані систем водопостачання та водовідведення.
- Формування єдиної системи моніторингу і контролю за ефективним використанням паливно-енергетичних ресурсів.
- Впровадження енергозберігаючих технологій в житлово -комунальному господарстві.
- Проведення утримання, ремонтних та інших видів робіт для забезпечення нормального функціонування зовнішніх та внутрішніх водопровідно-каналізаційних мереж, мереж освітлення, доріг (місцевого та державного значення), будинків та прибудинкових територій, парків, скверів, площ та інших об’єктів благоустрою.
- Виконання робіт, надання послуг з водопостачання сіл, благоустрою територій, охорона та обслуговування будівель (майна) та територій комунальної власності Фастівської міської територіальної громади.
- Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам для забезпечення нормального функціонування об’єктів благоустрою та інших напрямків роботи комунальних підприємств Фастівської міської ради.
- придбання (кредит, лізинг, інші механізми не заборонені чинним законодавством) сучасної спеціалізованої техніки, машин, механізмів, запчастин та обладнання для комунальних підприємств;
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок державного, обласного та міського бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством.
Фінансування заходів Програми здійснюватиметься у межах видатків, що передбачаються у державному, обласному та місцевому бюджетах головними розпорядниками коштів, відповідальними за її виконання. Обсяг бюджетних коштів визначається щороку, виходячи з фінансової можливості бюджету.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОГРАМИ
Реалізація Програми дозволить:
- підвищити рівень і якість житлово-комунальних послуг, забезпечити надійну роботу інженерних систем життєзабезпечення;
- забезпечити господарську самостійність підприємств житлово-комунального господарства, їх відповідальність за якість обслуговування населення;
- зменшити нераціональні витрати матеріальних і енергетичних ресурсів, створити економічний механізм стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів;
- мінімізувати технологічний вплив ЖКГ на навколишнє середовище і людину в цілому;
- залучити додаткові інвестиції надходження на вирішення проблемних питань у міському господарстві;
- стимулювати розвиток ОСН та ОСББ;
- розвивати конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг.
- забезпечення беззбитковості підприємств;
- поліпшення технічного стану будинків, ліфтового господарства та житлових умов громадян;
- економія енергоресурсів внаслідок заміни насосного обладнання;
- впровадження енергозберігаючих технологій;
- зменшення аварійності та підвищення безпеки дорожнього руху;
- високий рівень транспортного сполучення;
- поліпшення санітарного стану громади;
- поліпшення благоустрою прибудинкових територій.
- вдосконалення договірних відносин та розвиток конкуренції на ринку житлово- комунальних послуг;
- покращення експлуатаційних якостей інженерних споруд та мереж, продовження терміну їх експлуатації;
- підвищення якості надання послуг з вивезення та роздільного збору ТПВ;
- покращення благоустрою та екологічного стану міста;
- задоволення потреб мешканців громади якісною питною водою та якісними комунальними послугами;
- покращення умов та оплати праці співробітників комунальних підприємств;
- забезпечення відповідності плати за комунальні послуги, їх кількості та якості
Контроль за виконанням цієї Програми покласти на постійну комісію з
питань комунальної власності та житлово- комунального господарства і
розвитку місцевого самоврядування, постійну комісію з питань бюджету,
економіки та фінансів та заступника міського голови з питань діяльності
виконавчих органів ради, з питань ЖКГ.
Виконавчому комітету міської ради, відділу житлово-комунального господарства виконавчого комітету Фастівської міської ради, керівникам КП ФМР «Фастів-благоустрій», КП «Фастівська ЖЕК», КП ФМР «Фастівський ККП»,
КП ФМР «Фастівводоканал», КП ФМР «Фастівтепломережа», КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою», КП «Господар», КП «Борівський ККП»
забезпечити безумовне виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Фастівської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
Контроль за використанням бюджетних коштів, спрямованих на забезпечення виконання Програми, здійснюється у встановленому законодавством порядку.
Секретар міської ради Л.І. Рудяк
Додаток1
до Програми розвитку житлово-комунального
господарства населених пунктів Фастівської
міської територіальної громади на 2021-2025 роки
Перелік заходів і завдань Програми розвитку житлово-комунального
господарства населених пунктів Фастівської міської територіальної
громади на 2021-2025 роки
№ п/п | Назва напряму діяльності | Перелік заходів Програми | Строк виконання заходів | Виконавці | Джерела фінансування | Очікуваний результат |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
1 | Благоустрій територій Фастівської міської територіальної громади | – прибирання вулиць, тротуарів, проїздів, парків, скверів, сміттєзвалищ тощо;
– поточний ремонт та обслуговування вуличного освітлення, ремонт колодязів ливневої каналізації , роботи по озелененню, встановлення турнікетів, знаків, ремонт об’єктів благоустрою (доріг, проїздів, під’їздів від вулиць, тротуарів, парків скверів тощо); – придбання предметів, матеріалів, інвентарю, придбання (кредит, лізинг, інші механізми не заборонені чинним законодавством) транспортних засобів, автомобілів, приладів, машин , спецтехніки, механізмів, верстатів, виробничого та невиробничого обладнання ( в тому числі ігрового обладнання), бурового устаткування, інструментів та запчастин до них, придбання багаторічних насаджень, рослин, оргтехніки та комп’ютерної техніки тощо для обслуговування об’єктів благоустрою; – проведення ремонтів транспортних засобів, автомобілів, приладів, машин , механізмів, верстатів, виробничого та невиробничого обладнання; – послуги з відлову собак та витрати по укладених додаткових договорах на проведення відлову та стерилізації, вакцинації тварин тощо) Виконання ремонтних, будівельних робіт, реконструкції та утримання автомобільних доріг
|
2021-2025 роки | КП ФМР «Фастів-благоустрій»;
КП «Фастівська ЖЕК»; КП ФМР «Фастівський ККП»; КП ФМР «Фастівводоканал»; КП ФМР «Фастівтепломережа»; КП ФМР «Цетр торгівлі та благоустрою» КП «Господар»; КП «Борівський ККП».
|
бюджет Фастівської міської територіальної громади;
Державний, обласний бюджети, інші джерела фінансування, не заборонених чинним законодавством. |
покращення експлуатаційних якостей інженерних споруд та мереж, продовження терміну їх експлуатації поліпшення санітарного стану громади |
2 | Утримання та розвиток водопровідно- каналізаційного господарства | Проведення ремонтних робіт по внутрішніх і зовнішніх водопровідних мережах
– Обслуговування водопровідних мереж, колодязів, бюветів – Придбання предметів, матеріалів, інвентарю, обладнання, в тому числі придбання транспортних засобів, автомобілів, приладів, машин, механізмів, верстатів, виробничого та невиробничого обладнання, бурового устаткування, інструментів та запчастин до них, оргтехніки та комп’ютерної техніки, оплата електроенергії, заробітна плата працівників тощо для обслуговування водопровідно- каналізаційного господарства, ливневідвідної мережі
|
2021-2025 роки | КП «Фастівська ЖЕК»;
КП ФМР «Фастівський ККП»; КП ФМР «Фастівводоканал»; КП ФМР «Фастівтепломережа»; КП «Господар»; КП «Борівський ККП».
|
бюджет Фастівської міської територіальної громади.
Державний, обласний бюджети. інші джерела фінансування, не заборонених чинним законодавством |
задоволення потреб мешканців громади якісною питною водою та якісними комунальними послугами економія енергоресурсів внаслідок заміни насосного обладнання |
3 | Покращення стану житлового фонду | Проведення реконструкції, капітального та поточного ремонтів по об’єктах житлового фонду, прибудинкових територій
Проведення робіт з заміни вікон, дверей, ремонтів освітлення, впровадження послуг з вивезення та роздільного збору ТПВ, ремонт/оновлення ліфтового господарства, покрівель. |
2021-2025 роки | КП «Фастівська ЖЕК»;
КП «Господар»; КП «Борівський ККП».
|
бюджет Фастівської міської територіальної громади.
Державний, обласний бюджети. інші джерела фінансування, не заборонених чинним законодавством. |
поліпшення благоустрою прибудинкових територій поліпшення технічного стану будинків та житлових умов громадян підвищення якості надання послуг з вивезення та роздільного збору ТПВ |
4 | Модернізація об’єктів теплопостачання | Проведення реконструкції, модернізації, капітального та поточного ремонтів по об’єктах теплопостачання
впровадження альтернативних видів опалення, скорочення енергоспоживання, підвищення енергозбереження на об’єктах теплопостачання |
2021-2025 роки | КП «Фастівська ЖЕК»;
КП ФМР «Фастівводоканал»; КП ФМР «Фастівтепломережа»; КП «Господар»; КП «Борівський ККП».
|
бюджет Фастівської міської територіальної громади.
Державний, обласний бюджети, інші джерела фінансування, не заборонених чинним законодавством |
впровадження енергозберігаючих технологій, зменшити нераціональні витрати матеріальних і енергетичних ресурсів, створити економічний механізм стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів
|
5 | Створення умов для розвитку ЖКГ | Капітальні вкладення:
будівництво, реконструкція та технічне переоснащення по об’єктах благоустрою, теплопостачання, дорожнього, водопровідно- каналізаційного, житлового господарства. |
2021-2025 роки | КП ФМР «Фастів-благоустрій»;
КП «Фастівська ЖЕК»; КП ФМР «Фастівський ККП»; КП ФМР «Фастівводоканал»; КП ФМР «Фастівтепломережа»; КП ФМР «Цетр торгівлі та благоустрою» КП «Господар»; КП «Борівський ККП».
|
бюджет Фастівської міської територіальної громади.
Державний, обласний бюджети, інші джерела фінансування, не заборонених чинним законодавством |
мінімізувати технологічний вплив ЖКГ на навколишнє середовище і людину в цілому |
Секретар міської ради Л.І. Рудяк