Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

  • 07.07.2021

 

ФАСТІВСЬКА  МІСЬКА  РАДА

КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

пл. Соборна, 1,  м.Фастів, Фастівський район,  Київська область, 08500, тел.: 6-02-16;  факс 6-31-00

Р І Ш Е Н Н Я

№ 14-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

 

Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

З метою наповнення бюджету Фастівської міської територіальної громади (далі – Фастівська МТГ), керуючись ст. 266 Податкового кодексу України, Постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки», пунктом 24 ч. 1 ст. 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Встановити на території Фастівської МТГ:
    • Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки по м. Фастову та смт. Борова, згідно з додатком 1.
    • Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки по старостинських округах: с. Бортники, Велика Снітинка, Мала Снітинка, Веприк, Мотовилівська Слобідка, Мотовилівка, Оленівка та Фастівець, згідно з додатком
    • Пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 3.
    • Порядок про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки згідно з додатком 4.
  1. 2. Фінансовому управлінню виконавчого комітету Фастівської міської ради забезпечити направлення копії даного рішення до Фастівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області.
  2. Рішення Фастівської міської ради № 41-LХХVІІ-VІІ від 02.06.2020 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік», рішення Мотовилівської сільської ради № 5 від 20.05.2019 року «Про встановлення ставок та пільг із плати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік», рішення Малоснітинської сільської ради № 01-04-VII від 04.02.2016 року «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Малоснітинської сільської ради», рішення Борівської селищної ради № 5 від 24.12.19 року «Про внесення змін до рішення Борівської селищної ради від 05 липня 2019 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2020 рік», рішення Мотовилівськослобідської сільської ради № 05-41-VII від 04.06.2019 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Мотовилівськослобідської сільської ради на 2020 рік», рішення Оленівської сільської ради № 03-60-VII від 15.07.2020 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік», рішення Веприцької сільської ради № 438/1 від 14.07.2020 року «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Веприцької сільської ради», рішення Бортниківської сільської ради № 07-38-VII від 11.12.2019 року «Про встановлення ставок і пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік», рішення Фастівецької сільської ради                 № 06-42-VII від 14.07.2020 року «Про встановлення ставок і пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік», рішення Великоснітинської сільської ради № 04-XXXIV-VII від 07.05.2019 року «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік» визнати такими, що втратили чинність.
  3. 4. Рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.
  4. 5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на Фастівську ДПІ ГУ ДПС у Київській області в межах своїх повноважень та на постійну депутатську комісію міської ради з питань бюджету, економіки та фінансів.

 

 

Міський голова                                                                  М.В.Нетяжук

 

Згідно з оригіналом:

Секретар міської ради                                                         Л.І.Рудяк

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення  міської ради

№ 14-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

 

 

СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Ставки вводяться в дію з 01 січня 2022 року.

 

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

 

Код області Код району Код згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці або  населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади
UA32000000000030281 UA32140000000020217 UA32140150000040954 Фастівська міська рада, Київської області (Фастівська міська територіальна громада – м. Фастів, смт. Борова)

 

 

Класифікація будівель та споруд2 Ставки податку3 за 1 кв. метр (відсотків розміру мінімальної заробітної плати)
код2 найменування2 для юридичних осіб для фізичних осіб
11 Будівлі житлові
111 Будинки одноквартирні
1110 Будинки одноквартирні5

 

Цей клас включає:

відокремлені житлові будинки садибного типу (міські,позаміські, сільські), дачі, будинки для персоналу лісового господарства, літні будинки для тимчасового проживання, садові будинки та ін.

Цей клас також включає: спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці.

Цей клас не включає:

нежитлові сільськогосподарські будинки (1271)

 

1110.1 Будинки одноквартирні масової забудови 0,5 0,5
1110.2 Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності 0,5 0,5
1110.3 Будинки садибного типу 0,5 0,5
1110.4 Будинки дачні та садові 0,5 0,5
112 Будинки з двома та більше квартирами
1121 Будинки з двома квартирами5

Цей клас включає:

відокремлені спарені або зблоковані будинки з двома квартирами

Цей клас не включає:

Спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами,що мають свій власний вхід з вулиці (1110)

 

1121.1 Будинки двоквартирні масової забудови 0,5 0,5
1121.2 Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності 0,5 0,5
1122 Будинки з трьома та більше квартирами5

 

Цей клас включає:

інші житлові будинки з трьома та більше квартирами

Цей клас не включає:

Гуртожитки (1130),готелі (1211), туристичні бази, табори та будинки відпочинку (1212)

1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови 0,5 0,5
1122.2 Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні 0,5 0,5
1122.3 Будинки житлові готельного типу 0,5 0,5
113 Гуртожитки5

Цей клас включає:

житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідність, студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад будинки для біженців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних та ін.

Цей клас не включає:

лікарні, клініки (1264),вязниці, казарми (1274)

1130.1 Гуртожитки для робітників та службовців 0,5 0,5
1130.2 Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5 Звільнені від оподаткування (пп.266.2.2 г)п.266.2 ст.266 ПКУ
1130.3 Гуртожитки для учнів навчальних закладів5
1130.4 Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5
1130.5 Будинки дитини та сирітські будинки5
1130.6 Будинки для біженців, притулки для бездомних5
1130.9 Будинки для колективного проживання інші 0,5 0,5
12 Будівлі нежитлові
121 Готелі, ресторани та подібні будівлі
1211 Будівлі готельні

Цей клас включає:

Готелі,мотелі, компінги,пансіонати та подібні заклади з надання житла з рестораном або без нього.

Цей клас не включає:

Ресторани вжитлових будинках (1122), туристичні бази,гірські притулки, табори для відпочинку (1212), ресторани в торгових центрах (2412)

 

1211.1 Готелі 0,5 0,5
1211.2 Мотелі 0,5 0,5
1211.3 Кемпінги 0,5 0,5
1211.4 Пансіонати 0,5 0,5
1211.5 Ресторани та бари 0,5 0,5
1212 Інші будівлі для тимчасового проживання

Цей клас включає:

Туристичні бази, гірські притулки, дитячі та сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше.

Цей клас не включає

Готелі та подібні заклади з надання житла (1211) ,парки для дозвілля та розваг (2412)

1212.1 Туристичні бази та гірські притулки 0,01 0,01
1212.2 Дитячі та сімейні табори відпочинку 0,01 0,01
1212.3 Центри та будинки відпочинку 0,01 0,01
1212.9 Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше 0,5 0,5
122 Будівлі офісні
1220 Будівлі офісні5

Цей клас включає:

Будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, банків, поштових відділень, органів місцевого управління, урядових та відомчих департаментів ,центри для зїздів та конференцій, будівлі органів правосуддя, парламентські будівлі.

 

1220.1 Будівлі органів державного та місцевого управління5 Звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 а) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1220.2 Будівлі фінансового обслуговування 1,0 1,0
1220.3 Будівлі органів правосуддя5 Звільнені від оподаткування                    ( пп.266.2.2 а) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1220.4 Будівлі закордонних представництв5
1220.5 Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств 0,5 0,5
1220.9 Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші 0,5 0,5
123 Будівлі торговельні
1230 Будівлі торговельні

Цей клас включає:

Торгові центри, пасажі, універмаги, спеціалізовані магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів, виставок,криті ринки, станції технічного обслуговування автомобілів та ін.Підприємства та установи громадського харчування (ідальні, кафе,закусочні та ін., приміщення складські та бази підприємств торгівлі й громадського харчування, підприємств побутового обслуговування

Цей клас не включає:

ресторани та бари, розміщенні в готелях а бо окремо (1211), лазні та пральні (1274)

 

1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини 0,5 0,5
1230.2 Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5 Звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 е) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1230.3 Станції технічного обслуговування автомобілів 0,5 0,5
1230.4 Їдальні, кафе, закусочні тощо 0,5 0,5
1230.5 Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування 0,5 0,5
1230.6 Будівлі підприємств побутового обслуговування 0,5 0,5
1230.9 Будівлі торговельні інші 0,5 0,5
124 Будівлі транспорту та засобів зв’язку
1241 Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

Цей клас включає:

Будівлі цивільних та віськових аеропортів,міського електротранспорту,залазничних станцій,автобусних станцій,морських та річкових вокзалів, фунікулерних та підіймальних станцій, канатних доріг, будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій телекомунікаційних  центрів та ін., будівлі залізничних блокпостів, локомотивні та вагонні депо, трамвайні та тролейбусні депо,телефонні кіоски, будівлі маяків, диспетчерськібудівлі повітряного транспорту.

Цей клас не включає:

Станції технічного обслуговування автомобілів (1230), резервуари,силоси та товарні склади (1252), залазничні колії (2121,2122), злітопосадкові смуги аеродромів (2130), телекомунікаціні лінії та щогли (2213,2224), нафто термінали (2303)

 

 

1241.1 Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту 0,5 0,5
1241.2 Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту 0,5 0,5
1241.3 Будівлі міського електротранспорту 0,5 0,5
1241.4 Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту 0,5 0,5
1241.5 Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі 0,5 0,5
1241.6 Будівлі станцій підвісних та канатних доріг 0,5 0,5
1241.7 Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо 1,0 1,0
1241.8 Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо 0,5 0,5
1241.9 Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші 0,5 0,5
1242 Гаражі

Цей  клас включає :

Гаражі наземні і підземні, та криті автомобільні стоянки, навіси для велосипедів

Цей клас не включає:

Станції технічного обслуговування автомобілів (1230)

 

1242.1 Гаражі наземні 0,5 0,5
1242.2 Гаражі підземні 0,5 0,5
1242.3 Стоянки автомобільні криті 0,5 0,5
1242.4 Навіси для велосипедів 0,0 0,0
125 Будівлі промислові та склади
1251 Будівлі промислові5

Цей клас включає:

криті будівлі промислвого призначення,наприклад фабрики,майстерні,бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та ін., зі їх функціональним призначенням

Цей клас не включає:

Резервуари, силоси та склади (1252), будівлі сільськогосподарського призначення (1271), комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи та ін.), які не мають характеристик будівель (230)

 

1251.1 Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5 Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємтсв звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 є) п.266.2 ст.266 ПКУ)

 

 

0,51
1251.2 Будівлі підприємств чорної металургії5 0,51
1251.3 Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5 0,51
1251.4 Будівлі підприємств легкої промисловості5 0,51
1251.5 Будівлі підприємств харчової промисловості5 0,51
1251.6 Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5 0,51
1251.7 Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5 0,51
1251.8 Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5 0,51
1251.9 Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5 0,51
1252 Резервуари, силоси та склади

Цей склад включає:

Резервуари та ємності, резервуари для нафти та газу, силоси для зерна,цементу та інших сипких матеріалів, холодильники та спеціальні склади, складські майданчики

Цей склад не включає:.

Сількогосподарські силоси та складські будівлі,що використовуються для сільського господарства (1271), водонапірні башти (2222), нафтотермінали (2303)

 

1252.1 Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу 1,0 1,0
1252.2 Резервуари та ємності інші 0,5 0,5
1252.3 Силоси для зерна 1,0 1,0
1252.4 Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів 0,5 0,5
1252.5 Склади спеціальні товарні 0,5 0,5
1252.6 Холодильники 0,5 0,5
1252.7 Складські майданчики 0,25 0,25
1252.8 Склади універсальні 0,25 0,25
1252.9 Склади та сховища інші 0,25 0,25
126 Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення
1261 Будівлі для публічних виступів

Цей клас включає:

кінотеатри,концертні будівлі, тетари., зали засідань, багатоцільові зали,, що використовуються, головним чином,для публічних виступів, казино,цирки,музичні зали,танцювальні зали та дискотеки,естради та ін.

Цей клас не включає:

Музеї, художні галереї (1262), спортивні зали (1265), парки для відпочинку та розваг (2412)

1261.1 Театри, кінотеатри та концертні зали 0,0 0,0
1261.2 Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів 0,0 0,0
1261.3 Цирки 0,0 0,0
1261.4 Казино, ігорні будинки 1,5 1,5
1261.5 Музичні та танцювальні зали, дискотеки 0,0 0,0
1261.9 Будівлі для публічних виступів інші 0,0 0,0
1262 Музеї та бібліотеки

Цей клас включає:

Музеї,, художні галереї, бібліотеки та технічні центри,будівлі архівів, будівлі зоологічних та ботанічних садів

Цей клас не включає:

Пам`ятки історії (1273)

1262.1 Музеї та художні галереї5 0,0 0,0
1262.2 Бібліотеки, книгосховища5 0,0 0,0
1262.3 Технічні центри 0,0 0,0
1262.4 Планетарії5 0,0 0,0
1262.5 Будівлі архівів5 0,0 0,0
1262.6 Будівлі зоологічних та ботанічних садів5 0,0 0,0
1263 Будівлі навчальних та дослідних закладів

Цей клас включає:

будівлі для дошкільного та початкового навчання,отримання середньої освіти ( дитячі ясла та сади, школи, коледжі,ліцеї,гімназії,тощо), спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічіні навчальні заклади., будівлі для вищих навчальних закладів, науково-дослідних закладів,лабаротароі,спеціальні школи для дітей з фізичними або розумовими вадами, заклади з фахової перепідготовки, метереологічні станції, обсерваторії.

Цей клас не включає:

Гуртожитки для студентів та учнів (1130), бібліотеки (1262), лікарні навчальних закладів (1264)

 

1263.1 Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ 0,0 0,0
1263.2 Будівлі вищих навчальних закладів 0,0 0,0
1263.3 Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5  Будівлі загальносвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільненні від оподаткування (пп.266.2.2 і)п.266.2 ст.266 ПКУ)
1263.4 Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5 0,0 0,0
1263.5 Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5 Будівлі загальносвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільненні від оподаткування (пп.266.2.2 і)п.266.2 ст.266 ПКУ)
1263.6 Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5 0,0 0,0
1263.7 Будівлі закладів з фахової перепідготовки 0,0 0,0
1263.8 Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5 0,0 0,0
1263.9 Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5 0,0 0,0
1264 Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

Цей клас включає:

Заклади з надання медичної допомоги хворими та травмованим пацієнтам,санаторії, профілакторії, спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери,пологові будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри, лікарні  навчальних акладів,шпиталі виправних закладів, вязниць та збройних сил, будівлі, що використовуються для термального та соляного лікування, функціонльної реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів донорського грудного молока та ін.

Цей клас не включає:

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів (1130)

 

 

1264.1 Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5 0,0 0,0
1264.2 Лікарні профільні, диспансери5 0,0 0,0
1264.3 Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5 0,0 0,0
1264.4 Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5 0,0 0,0
1264.5 Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5 0,0 0,0
1264.6 Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5 0,0 0,0
1264.9 Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5 0,0 0,0
1265 Зали спортивні5

Цей клас включає:

будівлі,що використовуються в спортивних цілях ( баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни,гімнастичні зали,ковзанки або хокейні майданчики та ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів,терас для видовищ та демонстрацій цілей та ін.

Цей клас не включає:

Багатоцільові зали,що використовуються головним чином для публічних виступів (1261), спортивні майданчики для занять спортом на відкритому повітрі,наприклад тенісні корти, відкрити плавальні басейни тощо. (2411)

 

1265.1 Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо 0,0 0,0
1265.2 Басейни криті для плавання 0,0 0,0
1265.3 Хокейні та льодові стадіони криті 0,0 0,0
1265.4 Манежі легкоатлетичні 0,0 0,0
1265.5 Тири 0,0 0,0
1265.9 Зали спортивні інші 0,0 0,0
127  

Будівлі нежитлові інші

1271 Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

Цей клас включає:

будівлі для використання в сількогосподарській діяльності,наприклад корівники, стайні, свинарники,кошари,собачі розплідники,птахофабрики,зерносховища, винокурні, винні ємності,теплиці та ін.

Цей клас не включає в себе:

Спороду зоологічних та ботанічних садів (2412)

1271.1 Будівлі для тваринництва5 Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгосподарській діяльності, звільнені від оподаткування (пп.266.2.2 ж) п.266.2 ст.266 ПКУ)

 

0,251
1271.2 Будівлі для птахівництва5 0,251
1271.3 Будівлі для зберігання зерна5 0,251
1271.4 Будівлі силосні та сінажні5 0,251
1271.5 Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5 0,251
1271.6 Будівлі тепличного господарства5 0,251
1271.7 Будівлі рибного господарства5 0,251
1271.8 Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5 0,251
1271.9 Будівлі сільськогосподарського призначення інші5 0,251
1272 Будівлі для культової та релігійної діяльності5

Цей клас включає:

церкви, каплиці, мечеті, синагого, цвинтарі та похоронні споруди, ритуальні зали,крематорії

Цей клас не включає:

Світські релігійні будівлі,що використовуються як музеї (1262), культові та релігійні будівлі, що не використовуються за призначенням, а є памятками історії та архітектури (1273)

 

1272.1 Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5 Обєкти нерухомості що перебувають у власності релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади ( притулки, інтернати,лікарні тощо) крім обєктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність звільнені від оподаткування (пп266.2.2 и) п.266.2 ст.266 ПКУ
1272.2 Похоронні бюро та ритуальні зали 1,0 1,0
1272.3 Цвинтарі та крематорії5 0,0 0,0
1273 Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

Цей клас включає:

Будівлі історичні та такі, що охороняються державою і не використовуються для інших цілей, стровинні руїни,що охороняються державою, археологічні розкопки, будівлі меморіального, художнього і декоративного призначення, статуї.

Цей клас не включає:

Музеї (1262)

 

1273.1 Пам’ятки історії та архітектури5 0,0 0,0
1273.2 Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5 0,0 0,0
1273.3 Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5 0,0 0,0
1274 Будівлі інші, не класифіковані раніше5

Цей клас включає::

Виправні заклади,вязниці,слідчі ізолятори,армійські казарми,будівлі міліцейських та пожежних служб, будівлі такі як автобусні зупинки,громадські туалети,пральні,лазні.

Цей клас не включає:

Госпіталі виправних закладів,вязниць, збройних сил (1264), військові інженерні споруди (2420)

 

1274.1 Казарми Збройних Сил5 0,0 0,0
1274.2 Будівлі поліцейських та пожежних служб5 0,0 0,0
1274.3 Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5 0,0 0,0
1274.4 Будівлі лазень та пралень 0,5 0,5
1274.5 Будівлі з облаштування населених пунктів 0,1 0,1
1275 Інші будівлі
1275.1 Будівлі, що не ввійшли до цього переліку 0,5 0,5

 

 

Секретар міської ради                                                                        Л.І. Рудяк

 

 

Додаток 2

до рішення  міської ради

№ 14-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

 

 

СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Ставки вводяться в дію з 01 січня 2022 року.

 

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

 

Код області Код району Код згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці або  населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади
UA32000000000030281 UA32140000000020217 UA32140150000040954 Фастівська міська рада, Київської області (Фастівська міська територіальна громада – старостинські округи: Бортники, В.Снітинка, М.Снітинка, Веприк, М.Слобідка, Мотовилівка, Оленівка та Фастівець)

 

 

Класифікація будівель та споруд2 Ставки податку3 за 1 кв. метр (відсотків розміру мінімальної заробітної плати)
код2 найменування2 для юридичних осіб для фізичних осіб
11 Будівлі житлові
111 Будинки одноквартирні
1110 Будинки одноквартирні5

 

Цей клас включає:

відокремлені житлові будинки садибного типу (міські,позаміські, сільські), дачі, будинки для персоналу лісового господарства, літні будинки для тимчасового проживання, садові будинки та ін.

Цей клас також включає: спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці.

Цей клас не включає:

нежитлові сільськогосподарські будинки (1271)

 

1110.1 Будинки одноквартирні масової забудови 0,25 0,25
1110.2 Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності 0,25 0,25
1110.3 Будинки садибного типу 0,25 0,25
1110.4 Будинки дачні та садові 0,25 0,25
112 Будинки з двома та більше квартирами
1121 Будинки з двома квартирами5

Цей клас включає:

відокремлені спарені або зблоковані будинки з двома квартирами

Цей клас не включає:

Спарені або зблоковані будинки з окремими квартирами,що мають свій власний вхід з вулиці (1110)

 

1121.1 Будинки двоквартирні масової забудови 0,25 0,25
1121.2 Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності 0,25 0,25
1122 Будинки з трьома та більше квартирами5

 

Цей клас включає:

інші житлові будинки з трьома та більше квартирами

Цей клас не включає:

Гуртожитки (1130),готелі (1211), туристичні бази, табори та будинки відпочинку (1212)

1122.1 Будинки багатоквартирні масової забудови 0,25 0,25
1122.2 Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні 0,25 0,25
1122.3 Будинки житлові готельного типу 0,25 0,25
113 Гуртожитки5

Цей клас включає:

житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідність, студентів, дітей та інших соціальних груп, наприклад будинки для біженців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних та ін.

Цей клас не включає:

лікарні, клініки (1264),вязниці, казарми (1274)

1130.1 Гуртожитки для робітників та службовців 0,25 0,25
1130.2 Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5 Звільнені від оподаткування (пп.266.2.2 г)п.266.2 ст.266 ПКУ
1130.3 Гуртожитки для учнів навчальних закладів5
1130.4 Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5
1130.5 Будинки дитини та сирітські будинки5
1130.6 Будинки для біженців, притулки для бездомних5
1130.9 Будинки для колективного проживання інші 0,25 0,25
12 Будівлі нежитлові
121 Готелі, ресторани та подібні будівлі
1211 Будівлі готельні

Цей клас включає:

Готелі,мотелі, компінги,пансіонати та подібні заклади з надання житла з рестораном або без нього.

Цей клас не включає:

Ресторани вжитлових будинках (1122), туристичні бази,гірські притулки, табори для відпочинку (1212), ресторани в торгових центрах (2412)

 

1211.1 Готелі 0,25 0,25
1211.2 Мотелі 0,25 0,25
1211.3 Кемпінги 0,25 0,25
1211.4 Пансіонати 0,25 0,25
1211.5 Ресторани та бари 0,25 0,25
1212 Інші будівлі для тимчасового проживання

Цей клас включає:

Туристичні бази, гірські притулки, дитячі та сімейні табори відпочинку, будинки відпочинку та інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше.

Цей клас не включає

Готелі та подібні заклади з надання житла (1211) ,парки для дозвілля та розваг (2412)

1212.1 Туристичні бази та гірські притулки 0,005 0,005
1212.2 Дитячі та сімейні табори відпочинку 0,005 0,005
1212.3 Центри та будинки відпочинку 0,005 0,005
1212.9 Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше 0,125 0,125
122 Будівлі офісні
1220 Будівлі офісні5

Цей клас включає:

Будівлі, що використовуються як приміщення для конторських та адміністративних цілей, в тому числі для промислових підприємств, банків, поштових відділень, органів місцевого управління, урядових та відомчих департаментів ,центри для зїздів та конференцій, будівлі органів правосуддя, парламентські будівлі.

 

1220.1 Будівлі органів державного та місцевого управління5 Звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 а) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1220.2 Будівлі фінансового обслуговування 0,5 0,5
1220.3 Будівлі органів правосуддя5 Звільнені від оподаткування                    ( пп.266.2.2 а) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1220.4 Будівлі закордонних представництв5
1220.5 Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств 0,25 0,25
1220.9 Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші 0,25 0,25
123 Будівлі торговельні
1230 Будівлі торговельні

Цей клас включає:

Торгові центри, пасажі, універмаги, спеціалізовані магазини та павільйони, зали для ярмарків, аукціонів, виставок,криті ринки, станції технічного обслуговування автомобілів та ін.Підприємства та установи громадського харчування (ідальні, кафе,закусочні та ін., приміщення складські та бази підприємств торгівлі й громадського харчування, підприємств побутового обслуговування

Цей клас не включає:

ресторани та бари, розміщенні в готелях а бо окремо (1211), лазні та пральні (1274)

 

1230.1 Торгові центри, універмаги, магазини 0,25 0,25
1230.2 Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5 Звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 е) п.266.2 ст.266 ПКУ)
1230.3 Станції технічного обслуговування автомобілів 0,25 0,25
1230.4 Їдальні, кафе, закусочні тощо 0,25 0,25
1230.5 Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування 0,25 0,25
1230.6 Будівлі підприємств побутового обслуговування 0,25 0,25
1230.9 Будівлі торговельні інші 0,25 0,25
124 Будівлі транспорту та засобів зв’язку
1241 Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі

Цей клас включає:

Будівлі цивільних та віськових аеропортів,міського електротранспорту,залазничних станцій,автобусних станцій,морських та річкових вокзалів, фунікулерних та підіймальних станцій, канатних доріг, будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій телекомунікаційних  центрів та ін., будівлі залізничних блокпостів, локомотивні та вагонні депо, трамвайні та тролейбусні депо,телефонні кіоски, будівлі маяків, диспетчерськібудівлі повітряного транспорту.

Цей клас не включає:

Станції технічного обслуговування автомобілів (1230), резервуари,силоси та товарні склади (1252), залазничні колії (2121,2122), злітопосадкові смуги аеродромів (2130), телекомунікаціні лінії та щогли (2213,2224), нафто термінали (2303)

 

 

1241.1 Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту 0,25 0,25
1241.2 Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту 0,25 0,25
1241.3 Будівлі міського електротранспорту 0,25 0,25
1241.4 Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту 0,25 0,25
1241.5 Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі 0,25 0,25
1241.6 Будівлі станцій підвісних та канатних доріг 0,25 0,25
1241.7 Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо 0,5 0,5
1241.8 Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо 0,25 0,25
1241.9 Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші 0,25 0,25
1242 Гаражі

Цей  клас включає :

Гаражі наземні і підземні, та криті автомобільні стоянки, навіси для велосипедів

Цей клас не включає:

Станції технічного обслуговування автомобілів (1230)

 

1242.1 Гаражі наземні 0,25 0,25
1242.2 Гаражі підземні 0,25 0,25
1242.3 Стоянки автомобільні криті 0,25 0,25
1242.4 Навіси для велосипедів 0,0 0,0
125 Будівлі промислові та склади
1251 Будівлі промислові5

Цей клас включає:

криті будівлі промислвого призначення,наприклад фабрики,майстерні,бойні, пивоварні заводи, складальні підприємства та ін., зі їх функціональним призначенням

Цей клас не включає:

Резервуари, силоси та склади (1252), будівлі сільськогосподарського призначення (1271), комплексні промислові споруди (електростанції, нафтопереробні заводи та ін.), які не мають характеристик будівель (230)

 

1251.1 Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5 Будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємтсв звільнені від оподаткування                    (пп.266.2.2 є) п.266.2 ст.266 ПКУ)

 

 

0,251
1251.2 Будівлі підприємств чорної металургії5 0,251
1251.3 Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5 0,251
1251.4 Будівлі підприємств легкої промисловості5 0,251
1251.5 Будівлі підприємств харчової промисловості5 0,251
1251.6 Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5 0,251
1251.7 Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5 0,251
1251.8 Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5 0,251
1251.9 Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5 0,251
1252 Резервуари, силоси та склади

Цей склад включає:

Резервуари та ємності, резервуари для нафти та газу, силоси для зерна,цементу та інших сипких матеріалів, холодильники та спеціальні склади, складські майданчики

Цей склад не включає:.

Сількогосподарські силоси та складські будівлі,що використовуються для сільського господарства (1271), водонапірні башти (2222), нафтотермінали (2303)

 

1252.1 Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу 0,5 0,5
1252.2 Резервуари та ємності інші 0,25 0,25
1252.3 Силоси для зерна 0,5 0,5
1252.4 Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів 0,25 0,25
1252.5 Склади спеціальні товарні 0,25 0,25
1252.6 Холодильники 0,25 0,25
1252.7 Складські майданчики 0,125 0,125
1252.8 Склади універсальні 0,125 0,125
1252.9 Склади та сховища інші 0,125 0,125
126 Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення
1261 Будівлі для публічних виступів

Цей клас включає:

кінотеатри,концертні будівлі, тетари., зали засідань, багатоцільові зали,, що використовуються, головним чином,для публічних виступів, казино,цирки,музичні зали,танцювальні зали та дискотеки,естради та ін.

Цей клас не включає:

Музеї, художні галереї (1262), спортивні зали (1265), парки для відпочинку та розваг (2412)

1261.1 Театри, кінотеатри та концертні зали 0,0 0,0
1261.2 Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів 0,0 0,0
1261.3 Цирки 0,0 0,0
1261.4 Казино, ігорні будинки 0,75 0,75
1261.5 Музичні та танцювальні зали, дискотеки 0,0 0,0
1261.9 Будівлі для публічних виступів інші 0,0 0,0
1262 Музеї та бібліотеки

Цей клас включає:

Музеї,, художні галереї, бібліотеки та технічні центри,будівлі архівів, будівлі зоологічних та ботанічних садів

Цей клас не включає:

Пам`ятки історії (1273)

1262.1 Музеї та художні галереї5 0,0 0,0
1262.2 Бібліотеки, книгосховища5 0,0 0,0
1262.3 Технічні центри 0,0 0,0
1262.4 Планетарії5 0,0 0,0
1262.5 Будівлі архівів5 0,0 0,0
1262.6 Будівлі зоологічних та ботанічних садів5 0,0 0,0
1263 Будівлі навчальних та дослідних закладів

Цей клас включає:

будівлі для дошкільного та початкового навчання,отримання середньої освіти ( дитячі ясла та сади, школи, коледжі,ліцеї,гімназії,тощо), спеціалізовані (фахові) школи, професійно-технічіні навчальні заклади., будівлі для вищих навчальних закладів, науково-дослідних закладів,лабаротароі,спеціальні школи для дітей з фізичними або розумовими вадами, заклади з фахової перепідготовки, метереологічні станції, обсерваторії.

Цей клас не включає:

Гуртожитки для студентів та учнів (1130), бібліотеки (1262), лікарні навчальних закладів (1264)

 

1263.1 Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ 0,0 0,0
1263.2 Будівлі вищих навчальних закладів 0,0 0,0
1263.3 Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5  Будівлі загальносвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільненні від оподаткування (пп.266.2.2 і)п.266.2 ст.266 ПКУ)
1263.4 Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5 0,0 0,0
1263.5 Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5 Будівлі загальносвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, звільненні від оподаткування (пп.266.2.2 і)п.266.2 ст.266 ПКУ)
1263.6 Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5 0,0 0,0
1263.7 Будівлі закладів з фахової перепідготовки 0,0 0,0
1263.8 Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5 0,0 0,0
1263.9 Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5 0,0 0,0
1264 Будівлі лікарень та оздоровчих закладів

Цей клас включає:

Заклади з надання медичної допомоги хворими та травмованим пацієнтам,санаторії, профілакторії, спеціалізовані лікарні, психіатричні диспансери,пологові будинки, материнські та дитячі реабілітаційні центри, лікарні  навчальних акладів,шпиталі виправних закладів, вязниць та збройних сил, будівлі, що використовуються для термального та соляного лікування, функціонльної реабілітації, пунктів переливання крові, пунктів донорського грудного молока та ін.

Цей клас не включає:

Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів (1130)

 

 

1264.1 Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5 0,0 0,0
1264.2 Лікарні профільні, диспансери5 0,0 0,0
1264.3 Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5 0,0 0,0
1264.4 Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5 0,0 0,0
1264.5 Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5 0,0 0,0
1264.6 Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5 0,0 0,0
1264.9 Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5 0,0 0,0
1265 Зали спортивні5

Цей клас включає:

будівлі,що використовуються в спортивних цілях ( баскетбол та теніс у приміщеннях, плавальні басейни,гімнастичні зали,ковзанки або хокейні майданчики та ін.), що передбачають переобладнання з улаштуванням трибун для глядачів,терас для видовищ та демонстрацій цілей та ін.

Цей клас не включає:

Багатоцільові зали,що використовуються головним чином для публічних виступів (1261), спортивні майданчики для занять спортом на відкритому повітрі,наприклад тенісні корти, відкрити плавальні басейни тощо. (2411)

 

1265.1 Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо 0,0 0,0
1265.2 Басейни криті для плавання 0,0 0,0
1265.3 Хокейні та льодові стадіони криті 0,0 0,0
1265.4 Манежі легкоатлетичні 0,0 0,0
1265.5 Тири 0,0 0,0
1265.9 Зали спортивні інші 0,0 0,0
127  

Будівлі нежитлові інші

1271 Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5

Цей клас включає:

будівлі для використання в сількогосподарській діяльності,наприклад корівники, стайні, свинарники,кошари,собачі розплідники,птахофабрики,зерносховища, винокурні, винні ємності,теплиці та ін.

Цей клас не включає в себе:

Спороду зоологічних та ботанічних садів (2412)

1271.1 Будівлі для тваринництва5 Будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгосподарській діяльності, звільнені від оподаткування (пп.266.2.2 ж) п.266.2 ст.266 ПКУ)

 

0,1251
1271.2 Будівлі для птахівництва5 0,1251
1271.3 Будівлі для зберігання зерна5 0,1251
1271.4 Будівлі силосні та сінажні5 0,1251
1271.5 Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5 0,1251
1271.6 Будівлі тепличного господарства5 0,1251
1271.7 Будівлі рибного господарства5 0,1251
1271.8 Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5 0,251
1271.9 Будівлі сільськогосподарського призначення інші5 0,1251
1272 Будівлі для культової та релігійної діяльності5

Цей клас включає:

церкви, каплиці, мечеті, синагого, цвинтарі та похоронні споруди, ритуальні зали,крематорії

Цей клас не включає:

Світські релігійні будівлі,що використовуються як музеї (1262), культові та релігійні будівлі, що не використовуються за призначенням, а є памятками історії та архітектури (1273)

 

1272.1 Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5 Обєкти нерухомості що перебувають у власності релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади ( притулки, інтернати,лікарні тощо) крім обєктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність звільнені від оподаткування (пп266.2.2 и) п.266.2 ст.266 ПКУ
1272.2 Похоронні бюро та ритуальні зали 0,5 0,5
1272.3 Цвинтарі та крематорії5 0,0 0,0
1273 Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5

Цей клас включає:

Будівлі історичні та такі, що охороняються державою і не використовуються для інших цілей, стровинні руїни,що охороняються державою, археологічні розкопки, будівлі меморіального, художнього і декоративного призначення, статуї.

Цей клас не включає:

Музеї (1262)

 

1273.1 Пам’ятки історії та архітектури5 0,0 0,0
1273.2 Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5 0,0 0,0
1273.3 Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5 0,0 0,0
1274 Будівлі інші, не класифіковані раніше5

Цей клас включає::

Виправні заклади,вязниці,слідчі ізолятори,армійські казарми,будівлі міліцейських та пожежних служб, будівлі такі як автобусні зупинки,громадські туалети,пральні,лазні.

Цей клас не включає:

Госпіталі виправних закладів,вязниць, збройних сил (1264), військові інженерні споруди (2420)

 

1274.1 Казарми Збройних Сил5 0,0 0,0
1274.2 Будівлі поліцейських та пожежних служб5 0,0 0,0
1274.3 Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5 0,0 0,0
1274.4 Будівлі лазень та пралень 0,25 0,25
1274.5 Будівлі з облаштування населених пунктів 0,5 0,5
1275 Інші будівлі
1275.1 Будівлі, що не ввійшли до цього переліку 0,25 0,25

 

1.а) будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях В-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;

б) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку; 

  1. 2. класифікація будівель та споруд, код та найменування зазначаються відповідно до державного класифікатора будівель та споруд код ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстрандарту від 17 серпня 2000 р.№ 507.
  2. ставки податку втсановлюються з урахуванням норм підпункту 12.3.7 пункту 12.3 статті 12, пункту 30.2 статті 30, пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України і зазначаються у відсотках.
  3. у разі визначення у рішенні про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки зон адміністративно-територіальної одиниці, щодо якої приймається рішення, ставки вствновлюються залежно від зони.
  4. 5. Об’єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 та пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                        Л.І. Рудяк

 

 

Додаток 3

до рішення  міської ради

№ 14-ІХ-VIIІ від 15.06.2021 року

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням ___________________________________

(найменування сільської, селищної, міської ради/ради об’єднаних територіальних громад)

від ____ ____________________ 20__ р. № ______

 

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Пільги вводяться в дію  з 01  січня  2022 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області Код району Код згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території  громади
UA32000000000030281 UA32140000000020217 UA32140150000040954 Фастівська міська рада, Київської бласті, (Фастівська міська тер. громада)
Група платників, категорія/класифікація
будівель та споруд
Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)
Квартира/квартири, незалежно від їх кількості на 60 кв.метрів 100%
Житловий будинок/ будинки незалежно від їх кількості на               120 кв.метрів 100%
Різні типи об’єктів житлової нерухомості,в тому числі їх часток  (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків у тому числі їх часток) на 180 кв.метрів 100%
Господарські (присадибні) будівлі –допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви,гаражі, літні кухні,майстерні,вбиральні,погреби,навіси,котельні бойлерні,трансформаторні підстанції тощо. 100 %
 Обєкти житлової нерухомості, що є власністю пенсіонерів за віком, дохід за місяць яких не перевищує розміру двох  мінімальних заробітних плат, встановлених законодавстовом на 1 січня звітного року 100%
Обєкти житлової нерухомостіщо є власністю учасників бойових дій та осіб які безпосередньо приймали участь в зоні АТО, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії 100%

 

 

 

Секретар міської ради                                                                                                      Л.І. Рудяк

Додаток 4

до рішення  міської ради

№ 14-ІХ-VIIІ

від 15.06.2021 року

 

 

Порядок  про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в Фастівській МТГ

Розділ 1. Загальні положення

Порядок про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки розроблено на підставі Податкового кодексу України (ст. 266 Розділу ХІІ “Податок на майно”).

Розділ 2. Платники податку

2.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

2.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

  • якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
  • якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
  • якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

   Розділ 3. Об’єкт оподаткування

3.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

3.2. Не є об’єктом оподаткування:

  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
  • будівлі дитячих будинків сімейного типу;
  • гуртожитки;
  • житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради;
  • об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
  • будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях В-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;
  • будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку;
  • будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
  • будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
  • об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;
  • об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;
  • будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.
  • об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно – курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • об’єкти нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів фізичного здоров’я населення, центрів з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, а також центрів олімпійської підготовки, шкіл вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних споруд всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • об’єкти нежитлової нерухомості баз олімпійської та параолімпійської підготовки. Перелік таких баз затверджується Кабінетом Міністрів України;
  • об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.

Розділ 4. База оподаткування

4.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

4.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

4.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Розділ 5. Пільги зі сплати податку

5.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

5.2. Фастівська міська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на території Фастівської громади, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

Пільги з податку, що сплачуються на території Фастівської громади, з об’єктів житлової та не житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Пільги з податку, що сплачуються на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об’єктом оподаткування.

Від сплати податку на нерухоме майно звільняються об’єкти житлової та нежитлової нерухомості відповідно до Додатку 2 даного рішення.

5.3. Пільги з податку, що передбачені даним розділом, для фізичних осіб не застосовуються  на:

  • об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої п.266.4.1 ст.266 ПКУ;
  • об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Розділ 6. Ставки податку та податковий період зі сплати податку

6.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/ або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням Фастівської міської ради згідно Додатку 1, , що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

6.2. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Розділ 7. Порядок обчислення та сплати податку

7.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється  контролюючим  органом за  місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

  • за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів 1 або 2 пункту 1. цього додатку, та відповідної ставки податку;
  • за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів 1 або 2 пункту 1. цього додатку, та відповідної ставки податку;
  • за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту 3 пункту 1. цього додатку та відповідної ставки податку;
  • сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів 2) і 3) цього пункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об’єктів житлової нерухомості;
  • за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів 1) – 4) цього пункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пунктом 7.1. цього додатку, та відповідні платіжні реквізити (бюджету Фастівської міської територіальної громади) за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 01 липня року, що настає  за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Контролюючі органи за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні контролюючі органи за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення-рішення про сплату податку у порядку, встановленому Фастівською міською радою, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюється контролюючим органом за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.

7.3. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних щодо:

  • об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

7.4. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щокварталу у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

7.5. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 01 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Розділ 8. Порядок обчислення та сплати податку в разі зміни власника об’єкту оподаткування

8.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

8.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Розділ 9. Порядок і строки сплати податку

9.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до бюджету Фастівської МТГ згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

9.2. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

  • фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
  • юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Розділ 10. Контроль

10.1. Контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати податку здійснюють органи Державної податкової служби.

 

Секретар міської ради                                                                        Л.І. Рудяк

 

 

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЄКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

 

Відповідно до ст.9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо, що 19.03.2021  року оприлюднюється проєкт регуляторного акту та аналіз регуляторного впливу проєкту рішення Фастівської міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки».

Даний проєкт розроблений з метою прозорого та ефективного встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що має справлятися на території Фастівської міської територіальної громади, в межах визначених Податковим кодексом України, своєчасного поповнення міського бюджету для вирішення проблем громади та здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні міського бюджету Фастівської міської територіальної громади.

Проєкт регуляторного акта та відповідний АРВ оприлюднено на офіційному сайті міської ради та її виконавчих органів в розділі «ЕКОНОМІКА / Регуляторна політика / 7. Оприлюднення нових проєктів регуляторних актів для проведення обговорень за участю представників громадськості» (http://fastiv-rada.gov.ua/7-opryliudnennia-novykh-proektiv-rehuliatornykh-aktiv-dlia-provedennia-obhovoren-za-uchastiu-predstavnykiv-hromadskosti/).

Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому вигляді від фізичних та юридичних осіб їх об’єднань в місячний термін з дня опублікування проєкту регуляторного акту за адресою: 08500, м.Фастів пл.Соборна,1, каб.504 – тел. 04565 6-35-60 (фінансове управління), каб.111 – 04565 6-02-14 (відділ звернення громадян), каб. 306 – 04565 61395 (загальний відділ).

 

 

19.03.2021  року

 

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проєкту рішення Фастівської міської ради

«Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки»

I. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у процесі встановлення та скасування податків і зборів в Україні, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів.

Згідно норм статті 10 Податкового кодексу України визначено перелік місцевих податків та зборів, до яких відноситься податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до п. 10.3 статті 10 Податкового кодексу України, місцеві ради обов’язково установлюють податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

На виконання п. 12.3 статті 12 Податкового кодексу України, виникла необхідність винести на розгляд Фастівської міської ради проєкт рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» для приведення у відповідність до вимог чинного законодавства. Прийняття цього регуляторного акта дасть можливість встановлення єдиного порядку здійснення контролю за додержанням правил розрахунку та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території новоутвореної Фастівської міської територіальної громади.

Важливість проблеми при затвердженні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки полягає в тому, щоб поповнити бюджет громади та спрямувати отриманні кошти від сплати податку на вирішення соціальних проблем громади та покращення інфраструктури. Дана проблема не може бути розвʼязана за допомогою ринкових механізмів, тому що тільки міським радам належать повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів відповідно до статті 12 Податкового кодексу України.

Так, у 2020 році надходження податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки становить 10 570,3 тис. грн.

Надходження від сплати податку на нерухоме майно на 2022 рік заплановані в сумі     12 155,8 тис. грн., у тому числі від юридичних осіб у сумі 9 428,6 тис. грн., фізичних осіб – у сумі 2 727,2 тис. грн. Планові показники на  2022 рік попередньо формувалися з урахуванням тенденції надходжень за 2020 рік.

Прогнозний обсяг надходжень податку на 2022 рік є розрахунковим і може змінюватися від чинників, на які неможливо вплинути (чисельність платників, обов’язковість сплати ними податку – виникнення податкового боргу).

У разі не прийняття рішення про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, з 2022 року податки і збори будуть справлятимуться із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів, тобто, будуть застосовуватися ставки податку, затверджені рішеннями міської ради та відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, при цьому не будуть враховані інтереси всієї громади по встановленню таких ставок, також це створює певні незручності при сплаті платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, у зв’язку із великою кількістю нормативних актів.

Кожен податок є важливою складовою доходів бюджету, оскільки забезпечує внесок у його наповнення. Згідно з бюджетним законодавством податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є одним з джерел надходжень загального фонду бюджету громади, за рахунок якого утримуються бюджетні установи, що забезпечують надання послуг населенню в галузях дошкільної освіти,  культури, фізичної культури та спорту.

Стабільність надходжень, що формують загальний фонд бюджету громади, дозволяє забезпечити безперебійну його життєдіяльність у різних сферах, забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, провести всі інші соціально важливі видатки, отримати всім мешканцям громади суспільні послуги в тій чи іншій сфері, якою опікуються органи місцевого самоврядування.

Сфера дії визначеного регуляторного акта розповсюджується на вищезазначених платників податку, які є власниками об’єктів нерухомості, розташованих на території Фастівської міської територіальної громади.

Впровадження даного регулювання є доцільним, оскільки регуляторний акт спрямований на досягнення чітко визначеної мети – приведення порядку справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Фастівської громади у відповідність до чинного законодавства.

 

Причини виникнення проблеми:

 

У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів.

 

п/н Назва показника У разі прийняття рішення про місцеві податки та збори на 2022 р.
% тис. грн
1 Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки 0,5-1,5 12 155,8

 

Підтвердження важливості проблеми

 

Дана проблема не може бути розвʼязана за допомогою діючого регуляторного акту – рішення міської ради від 02.06.2020 року №41-LХХVІІ-VІІ «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік», оскільки з листопада 2020 року, у звʼязку із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 600-р було затверджено перелік спроможних територіальних громад Київської області та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 715-р визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Київської області, зокрема Фастівської, утворилася Фастівська міська територіальна громада. А дія діючого рішення поширюється тільки на територію м. Фастова. Окрім того, будуть і надалі застосовуватися ставки податку, затверджені рішеннями відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, деякі з яких були прийняті з порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність розробки Фастівською міською радою проєкту рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», яке буде діяти на території всієї громади з 2022 року.

Прийняття даного регуляторного акту забезпечить стабільність наповнення місцевого бюджету та спрямування отриманих коштів від сплати податку на вирішення соціальних проблем та покращення інфраструктури територіальної громади.

Основні групи,на які проблема справляє вплив:

 

Групи (підгрупи) Так Ні
Громадяни +
Держава +
Суб’єкти господарювання, +
у тому числі суб’єкти малого підприємництва* +

II. Цілі державного регулювання

 

Проєкт рішення міської ради спрямований на розв’язання завдання, визначеного в попередньому розділі аналізу регуляторного впливу та розроблений з ціллю:

– визначення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що має справлятися на території Фастівської міської територіальної громади, в межах визначених Податковим кодексом України;

– своєчасне поповнення міського бюджету для вирішення проблем громади;

– відкритість процедури та прозорість дій органу місцевого самоврядування при вирішенні питань щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

– приведення рішень про встановлення податків у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України;

– здійснення планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні міського бюджету Фастівської міської територіальної громади;

– дотримання вимог законодавства, зокрема норм Податкового Кодексу України;

– оптимізація місцевих податків та зборів в громаді, що дозволить усунути існуючі недоліки та проблеми з цього питання, збалансувати інтереси суб’єктів господарської діяльності, населення, органів влади.

Індикатори досягнення цілей регуляторного акта:

– кількісний – надходження податку до доходної частини бюджету громади (2020 рік фактичні надходження – 10 570,3 тис. грн., на 2022 рік прогнозні надходження від запропонованих розмірів ставок податку в сумі близько 12 155,8 тис. грн.), що нададуть можливість забезпечити виконання соціально важливих програм, фінансування бюджетної сфери в галузях освіти, соціального захисту, житлово-комунального та дорожнього господарства, транспорту тощо. Розрахункова кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта, складає 1229 фізичних та юридичних осіб;

– часовий – відповідно до вимог чинного законодавства України встановлення ставок податку на період до прийняття нового рішення (абзац другий пп. 12.3.3. п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України);

– якісний – ухвалення рішення сприяє підвищенню рівня податкової дисципліни, ефективності контролю державної фіскальної служби в частині наповненості бюджету та своєчасності сплати податку.

Дотримання правових аспектів буде виконано шляхом:

– направлення копії рішення міської ради про встановлення місцевих податків чи зборів у електронному вигляді в десятиденний строк з дня ухвалення до контролюючого органу, у якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них (стаття 12.3.3. Кодексу);

– оприлюднення інформації щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку, за формою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 № 483 (стаття 266.4.2 Кодексу).

 

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

 

  1. Визначення альтернативних способів.

Під час підготовки зазначеного проєкту рішення Фастівської міської ради розглянуто такі альтернативні способи досягнення цілей регуляторного акта:

Вид альтернативи Опис альтернативи
Альтернатива 1

Не виносити на розгляд сесії міської ради та не приймати рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Альтернатива неприйнятна.

Відповідно до розпорядження КМУ від 20 травня 2020 року № 600-р було затверджено перелік спроможних територіальних громад Київської області, в т.ч. Фастівської, з адміністративним центром м. Фастів, у яку увійшло 9 (дев’ять) старостинських округів, утворилася Фастівська міська територіальна громада. По закінченню 2021 року рішення Фастівської міської ради від 02.06.2020 року №41-LХХVІІ-VІІ «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік» продовжить свою дію тільки на території міста. Окрім того, будуть і надалі застосовуватися ставки податку, затверджені рішеннями відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, при цьому не будуть враховані інтереси всієї громади по встановленню таких ставок, також це створює певні незручності при сплаті платниками податків, у зв’язку із великою кількістю нормативних актів, які регулюють сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Альтернатива 2

Винести на розгляд сесії міської ради та прийняти рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» у запропонованому вигляді

Альтернатива може бути прийнятною, оскільки ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб, установлюються з повним дотриманням  вимог Кодексу диференційовано залежно від типів таких об’єктів нерухомості.

Прийняття даного проєкту рішення забезпечить відповідні надходження до місцевого бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки прогнозовано у сумі 12 155 800,00 грн.

Альтернатива 3

Винести на розгляд сесії міської ради та прийняти рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» із установленням максимальних ставок

Альтернатива не може бути прийнятною, оскільки збільшується податкове навантаження на платників податку.

 

  1. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Опис вигод та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання.

 

Оцінка впливу на сферу інтересів органів місцевого самоврядування

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 Відсутні Дана альтернатива є частково прийнятою, оскільки вона забезпечить сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2021 року, але це створює певні незручності при сплаті платниками податків, у зв’язку із великою кількістю нормативних актів, які регулюють сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Окрім того, будуть і надалі діяти рішення відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, деякі з яких були прийняті з порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Альтернатива 2 – забезпечить дотримання вимог Податкового кодексу України,

– забезпечить відповідні надходження до місцевого бюджету від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки прогнозовано у сумі 12 155 800,00 грн.;

– створить сприятливі фінансові можливості міської влади для задоволення потреб територіальної громади міста

– вдосконалить відносини між міською радою, органом фіскальної служби та суб’єктами господарювання пов’язаних зі справлянням податку.

Відсутні
Альтернатива 3 -максимальні надходження коштів до місцевого бюджету;

– спрямування надлишків на соціально-економічний розвиток

Відсутні

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1 Відсутні Витрати на сплату податку громадян, які підпадають під дію регулювання
Альтернатива 2 – сплата податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за обґрунтованими ставками;

– встановлення пільг по сплаті податків для окремих категорій громадян;

– відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування.

Витрати на сплату податку громадян, які підпадають під дію регулювання.

 

Прогнозні витрати на сплату податку – 12 155,8 тис. грн. (прогнозні надходження від сплати податку на 2022 рік від фізичних та юридичних осіб)

 

Альтернатива 3 Відсутні Витрати на сплату податку громадян, які підпадають під дію регулювання,що призведе до надмірного податкового навантаження на громадян

 

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Розрахункова кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія регуляторного акта, складає 1229 фізичних та юридичних осіб.

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Показник Великі Середні Малі Мікро Разом
Кількість платників податку, що підпадають під дію регулювання, одиниць * * * * 1229
Питома вага групи у загальній кількості, відсотків * * * * 100

 

Вид альтернативи Вигоди Витрати
Альтернатива 1

 

Суб’єкти господарювання – платники податку будуть сплачувати податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду. Витрати на сплату податку суб’єктами господарювання, які підпадають під дію регулювання на рівні 2021 року.
Альтернатива 2

 

Забезпечується прозорість механізму справляння податку. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості установлюються з повним дотриманням вимог Податкового Кодексу України диференційовано залежно від типів таких об’єктів нерухомості. Витрати на сплату податку суб’єктами господарювання, які підпадають під дію регулювання.

 

Прогнозні витрати на сплату податку – 12 155,8 тис. грн.

 

Альтернатива 3 Відсутні Витрати на сплату податку суб’єктами господарювання, які підпадають під дію регулювання.

Дані витрати можуть спричинити занепад місцевого бізнесу.

 

 

Під час проведення оцінки впливу регуляторного акту на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва необхідно окремо обрахувати та кількісно визначити витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, додається).

 

Сумарні витрати за альтернативами* Сума витрат, грн.
Альтернатива 1 Сумарні витрати для суб’єктів

господарювання великого і середнього підприємництва

згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу

регуляторного акта

 

2 283 757,12*
Альтернатива 2 Сумарні витрати для суб’єктів

господарювання великого і середнього підприємництва

згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу

регуляторного акта (рядок 11 таблиці «Витрати на одного

суб’єкта господарювання великого і середнього

підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного

акта»)

2 283 757,12*
Альтернатива 3 Сумарні витрати для суб’єктів

господарювання великого і середнього підприємництва

згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу

регуляторного акта

 

6 851 271,36
* Примітка: Інформація щодо розподілу суб’єктів господарювання на групи в розрізі великих, середніх, малих  та мікро-  за даними  ДПС та ГУ статистики у Київській області відсутня. У зв’язку з відсутністю даної інформації для розрахунку витрат використовується сплачена у 2020 році найбільша сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки від одного суб’єкта господарювання.

 

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності (досягнення цілей  під час вирішення проблеми)

Здійснено вибір оптимального альтернативного способу з урахуванням системи бальної оцінки ступеня досягнення визначених цілей.

Оцінка ступеня досягнення цілей визначається за чотирибальною системою, де:

4 – цілі прийняття проєкту регуляторного акта, які  можуть бути досягнуті повною мірою (проблеми більше не буде).

3 – цілі прийняття проєкту регуляторного акта можуть бути досягнуті майже  повною мірою (усі важливі аспекти проблеми існувати не будуть);

2 – цілі прийняття проєкту регуляторного акта можуть бути досягнуті частково (проблема значно зменшиться,  деякі важливі та критичні її аспекти залишаться невирішеними);

1 – цілі прийняття проєкту регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) Коментарі щодо присвоєння відповідного бала
Альтернатива 1

 

2 Дана альтернатива є частково прийнятою, оскільки вона забезпечить сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2021 року, але це створює певні незручності при сплаті платниками податків, у зв’язку із великою кількістю нормативних актів, які регулюють сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Окрім того, будуть і надалі діяти рішення відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, деякі з яких були прийняті з порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Можливе недоотримання коштів до бюджету громади у зв’язку із скасуванням деяких рішень сільських та/або селищної рад через порушення чинного законодавства.

Альтернатива 2

 

3 Цілі ухвалення регуляторного акта можуть бути досягнуті майже повною мірою. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних і  юридичних осіб, установлюються з повним дотриманням вимог Кодексу диференційовано залежно від типів таких об’єктів нерухомості. Таким чином, прийняття вказаного рішення буде досягнуто балансу інтересів громади і платників податку
Альтернатива 3

 

2 Збільшення розміру ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, призведе до надмірного податкового навантаження на громадян, суб’єктів господарювання та може спричинити занепад бізнесу, який провадить діяльність на території громади.

 

Рейтинг результативності Вигоди (підсумок) Витрати (підсумок) Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу
Альтернатива 1 Відсутні Органи місцевого самоврядування:

-відсутні.

Платники податку (громадяни і суб’єкти господарювання) на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  з 2022 року будуть сплачувати податок за ставками, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду.

Цілі прийняття акта можуть бути досягнуті частково.

Платники податку будуть сплачувати плату за ставками, що визначені рішеннями Фастівської міської ради, сільських та селищної рад, що об’єднані у Фастівську міську територіальну громаду.

Недоотримання коштів до бюджету громади у зв’язку із скасуванням деяких рішень сільських та/або селищної рад через порушення чинного законодавства.

Альтернатива 2 Врегулювання правовідносин суб’єктів господарювання і контролюючих органів у процесі справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Виконання вимог діючого законодавства.

Вирішення частини соціальних проблем за рахунок надходжень до місцевого бюджету, прогнозна сума надходжень до якого складе 12 155 800,00 тис.грн.

Органи місцевого самоврядування:

-відсутні.

Платники податку (громадяни і суб’єкти господарювання)  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  з 2022 року будуть сплачувати податок прогнозовано в сумі 12 155 800,00 тис.грн.

При прийнятті альтернативи цілі будуть  досягнуті майже повною мірою.

 

 

Альтернатива 3 Органи місцевого самоврядування:

-максимальні надходження коштів до бюджету;

-спрямування додаткового фінансового ресурсу на соціально-економічний розвиток громади.

Громадяни:

-вирішення більшої кількості соціальних проблем громади за рахунок значного зростання дохідної частини бюджету

Суб’єкти господарювання:

-відсутні

Органи місцевого самоврядування:

-відсутні.

Громадяни:

-надмірне податкове навантаження;

Суб’єкти господарювання:

– надмірне податкове навантаження.

Альтернатива може бути прийнятною – досягаються цілі ухвалення акта.

Але, при цьому збільшується податкове

навантаження, при цьому втрачається інвестиційна привабливість, що позначається на зменшенні рівня підприємницької активності, що в сумі не компенсує зростання від даного податку.

 

Рейтинг Аргументи щодо переваги обраної альтернативи / причини відмови від альтернативи Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта
Альтернатива 1 Вказана альтернатива не може бути прийнятою. Адже по закінченню 2021 року вона забезпечить сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня 2021 року, це створюватиме певні незручності при сплаті платниками податків, у зв’язку із великою кількістю нормативних актів, які регулюють сплату єдиного податку на території громади.

Окрім того, будуть і надалі діяти рішення відповідних сільських та селищної рад, що об’єдналися у Фастівську міську територіальну громаду, а деякі з яких були прийняті з порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Тому, дана альтернатива ставить під загрозу забезпечення стабільних надходжень до міського бюджету.

Громада не отримає належного фінансування заходів для життєдіяльності.

Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин
Альтернатива 2 Для досягнення встановлених цілей перевага була надана цій альтернативі. До місцевого бюджету надійдуть додаткові кошти від сплати даного податку, а податкове навантаження для платників не буде надмірним. Таким чином, прийняттям вказаного рішення буде досягнуто балансу інтересів міської ради і платників податку. Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин
Альтернатива 3 Цілі регулювання можуть бути досягнуті частково, але причиною відмови є максимальне податкове навантаження на суб’єктів  господарювання, які виникають внаслідок дії регуляторного акта. Зміни та доповнення до чинного законодавства України або виникнення необхідності в нормативному врегулюванні певних правових відносин. Виникнення податкового боргу по причині несплати місцевих податків і зборів.

Таким чином для реалізації обрано Альтернативу 2 – встановлення економічно-обгрунтованих місцевих податків та зборів, що є посильними для платників податків, забезпечить фінансову основу самостійності органу місцевого самоврядування – Фастівської міської ради.

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

 

В результаті визначення цілі, проведення аналізу поточної ситуації на території Фастівської міської територіальної громади, проведених консультацій, нарад та зустрічей, основним механізмом, який забезпечить розв’язання визначеної проблеми є встановлення запропонованого податку з 2022 року. Заходи, які мають здійснити органи влади для впровадження цього регуляторного акта:

– Розробка проєкту рішення Фастівської міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» з 2022 року.

– Проведення обговорення консультацій з суб’єктами господарювання.

– Оприлюднення проєкту та отримання пропозицій і зауважень.

– Отримання пропозицій по удосконаленню проєкту від Державної регуляторної служби України.

– Прийняття рішення на пленарному засіданні сесії міської ради.

– Оприлюднення рішення у встановленому законодавством порядку.

– Проведення заходів з відстеження результативності прийнятого рішення.

Таким чином, упровадження регуляторного акта забезпечить дотримання норм чинного податкового законодавства як органами державної податкової служби, органами місцевого самоврядування, так і суб’єктами господарювання, у тому числі нерезидентами, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, та громадянами, що сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у порядку та на умовах, визначених Податковим кодексом України і цим регуляторним актом.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями лише встановлювати ставки місцевих податків та зборів, не змінюючи їх порядок обчислення, сплати та інші адміністративні процедури.

Тест малого підприємництва додається.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

 

Рішення набирає чинності з початку бюджетного періоду, тобто з 01.01.2022 року, та діє до моменту прийняття нового рішення, з можливістю внесення змін до нього та його скасування в разі змін у чинному законодавстві (відповідно до чинного законодавства України термін його дії не встановлюється – абзац другий пп. 12.3.3. п.12.3 ст.12 Податкового кодексу).

Передбачається, що відповідно з обраною альтернативою, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого проєкту рішення, тобто в повному обсязі та своєчасно здійснювати податкові платежі. Платники податку несуть відповідальність за порушення податкового законодавства: фінансову, адміністративну, кримінальну (пункт 111.1 статті 111 Кодексу). Фінансова відповідальність встановлюється та застосовується згідно з нормами Кодексу у вигляді штрафних санкцій  та/або пені (пункт 111.2 статті 111 Кодексу).

Упровадження та виконання вимог проєкту рішення міської ради не потребує забезпечення ресурсами, оскільки податок не є новим.

На дію регуляторного акта можуть негативно вплинути економічна криза та значні темпи інфляції.

 

VIII. Визначення показників результативності дії

 регуляторного акта

Досягнення визначених цілей шляхом виконання вимог нового регуляторного акта забезпечить надходження до бюджету громади коштів для виконання заходів, передбачених місцевими цільовими програмами.

До кількісних показників належать: чисельність платників податку, на яких поширюється дія регуляторного акта, та суми коштів від його сплати, .

Крім кількісних показників до вигод належить забезпечення фінансування програм за рахунок збільшення надходжень коштів до бюджету громади від сплати податку.

Для відстеження результативності дії регуляторного акта визначено такі показники:

 

Показники результативності 2022 р. прогноз
І кв. ІІ кв. ІІІ кв. ІV кв.
1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість платників податку), (осіб) 1229 1229 1229 1229
2 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений юридичними особами,які є власниками об’єктів житлової нерухомості, грн. 152 350,00 152 350,00

152 350,00

152 350,00

3 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений фізичними  особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості, грн. 305 500,00 305 500,00

305 500,00

305 500,00

4 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений фізичними  особами, які є власниками об’єктів не житлової нерухомості, грн. 376 300,00 376 300,00

376 300,00

376 300,00

5 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений юридичними особами,які є власниками об’єктів не житлової нерухомості, грн. 2 204 800,00 2 204 800,00

2 204 800,00

2 204 800,00

6 Загальні надходження до місцевого бюджету, грн. 3 038 950,00 3 038 950,00 3 038 950,00 3 038 950,00
7 Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язані з виконанням вимог акта (грн./год.)* 18,05/0,5 18,05/0,5 18,05/0,5 18,05/0,5
8 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта, % 100 100 100 100

* Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаний з виконанням вимог акта, може бути змінений, якщо зміниться розмір мінімальної заробітної плати.

 

  1. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись фінансовим управлінням виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Метод проведення відстеження результативності::

Статистичний.

Вид даних, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності:

Статистичні:

  • Аналітичні показники Фастівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області.
  • Інформація та дані фінансового управління виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Відносно цього регуляторного акта повинно послідовно здійснюватися базове, повторне та періодичне відстеження його результативності, зокрема:

Базове відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватись через рік з дня набрання чинності регуляторного акту.

Періодичне відстеження результативності – один раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

 

 

Міський голова                                                                                                     М.В.Нетяжук

 

 

 

Начальник фінансового управління                                                                Л.В. Цедзінська
ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

Для розрахунку використовується мінімальна заробітна плата, що у 2021 році становить 6000,0 грн. та у погодинному розмірі 36,11 грн. (ст. 8 Закону України від 15.12.2020 року № 1082-IХ «Про державний бюджет України на 2021 рік)

 

П/н Витрати За перший рік За п’ять років
1 Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо, гривень
2 Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), гривень
3 Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам, гривень
4 Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо), гривень
5 Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо), гривень
6 Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), гривень
7 Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, гривень
8 Інше (уточнити), гривень
– сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  грн.** 2 283 757,12 11 418 785,60
– витрати на отримання первинної інформації

(1 год.х 36,11 грн.)

36,11 36,11
9 РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + + 7 + 8), гривень 2 283 793,23 11 418 821,71
10 Кількість суб’єктів господарювання великого та  середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць 1 1
11 Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), гривень 2 283 793,23 11 418 821,71

** Для розрахунку витрат використовується сплачена у 2020 році найбільша сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки від одного суб’єкта господарювання.

Розрахунок відповідних витрат на одного суб’єкта господарювання

Вид витрат У перший рік Періодичні (за рік) Витрати за п’ять років
Витрати на придбання основних фондів, обладнання та приладів, сервісне обслуговування, навчання/підвищення кваліфікації персоналу тощо

 

Вид витрат Витрати на сплату податків та зборів (змінених/нововведених) (за рік) Витрати за п’ять років
Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів)
* у зв’язку з припиненням продажу товарів (а саме алкогольних напоїв та пива) зменшиться розмір сплачених податків.

 

Вид витрат Витрати* на ведення обліку, підготовку та подання звітності  (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій за рік Разом за рік Витрати за п’ять років
Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам (витрати часу персоналу)

* Вартість витрат, пов’язаних із підготовкою та поданням звітності державним органам, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації).

Вид витрат Витрати* на адміністрування заходів державного нагляду (контролю) (за рік) Витрати на оплату штрафних санкцій та усунення виявлених порушень  (за рік) Разом за рік Витрати за
п’ять років
Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень/ приписів тощо)

__________

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю), визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації.

 

Вид витрат Витрати на проходження відповідних процедур (витрати часу, витрати на експертизи, тощо) Витрати безпосередньо на дозволи, ліцензії, сертифікати, страхові поліси
(за рік — стартовий)
Разом за рік (стартовий) Витрати за
п’ять років
Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних / обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо)

 

Вид витрат За рік (стартовий) Періодичні
(за наступний рік)
Витрати за
п’ять років
Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо)

 

Вид витрат Витрати на оплату праці додатково найманого персоналу (за рік) Витрати за
п’ять років
Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу

 

 

ТЕСТ
малого підприємництва (М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 13.01.2021 р. по 16.02.2021 р.

Порядковий номер Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) Кількість учасників консультацій, осіб Основні результати консультацій (опис)
1 Робочі зустрічі 1 Доведення до відома обґрунтувань щодо доцільності ухвалення рішення. В цілому регулювання сприймається.
2 Особисті зустрічі,

телефонні розмови.

5 Доведено до відома суб’єктів господарювання основні аспекти проєкту регуляторного акта, надані роз’яснення щодо ставок, які пропонується затвердити.

Отримання інформації та пропозицій.

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

кількість фізичних та юридичних осіб, на яких поширюється регулювання: 1229*

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 100 (відсотка) (відповідно до таблиці “Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання” додатка 1 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта).

*так, як об’єктивно визначити кількість малого підприємництва на яких проблема справляє вплив не маємо можливості, беремо для розрахунку загальну кількість фізичних та юридичних осіб, на яких поширюється регулювання.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання
Порядковий номер Найменування оцінки У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) Періодичні (за наступний рік) Витрати за п’ять років
Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання
1 Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)  0 0 0
2 Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування 0 0 0
3 Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) 0 0 0
4 Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)  0 0 0
5 Інші процедури (сплата податку) 9 890,8055 9 890,8055 49 454,0275
6 Разом, гривень
Формула:
(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)
9 890,8055 9 890,8055 49 454,0275
7 Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць 1229 1229 1229
8 Сумарно, гривень 12 155 800,00 12 155 800,00 60 778 999,80
Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

Для розрахунку використовується мінімальна заробітна плата, що у 2021 році становить 6000,0 грн. та у погодинному розмірі 36,11 грн. (ст.8 Закону України від 15.12.2020 року № 1082-IХ «Про державний бюджет України на 2021 рік)

9 Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання
Формула:
витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм
1г*36,11=36,11грн. 36,11 180,55
10 Процедури організації виконання вимог регулювання
Формула:
витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур
2г*36,11=72,22 грн. 72,22 361,10
11 Процедури офіційного звітування
Формула:
витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб’єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв’язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік
0 0 0
12 Процедури щодо забезпечення процесу перевірок
Формула:
витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік
0 0 0
13 Інші процедури (уточнити) 0 0 0
14 Разом, гривень
Формула:
(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)
108,33 108,33 541,65
15 Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць 1229 1229 1229
16 Сумарно, гривень
Формула:
відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)
133 137,57 133 137,57 665 687,85

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва не підлягають розрахунку, оскільки встановлені нормами Податкового кодексу України. Органи місцевого самоврядування наділені повноваженням лише встановлювати  ставки місцевих податків (зборів),не змінюючи порядок їх обчислення та інші адміністративні процедури.

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
Порядковий номер Показник Перший рік регулювання (стартовий) За п’ять років
1 Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання 12 155 800,00 60 778 999,80
2 Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування 133 137,57 665 687,85
3 Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання 12 288 937,57 61 444 687,65
4 Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва 0 0
5 Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання 12 288 937,57 61 444 687,65

 

  1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання

Податковим кодексом України визначаються об’єкт, база оподаткування, податковий період, порядки обчислення суми податку, обчислення сум податку в разі зміни власника/ користувача об’єкта оподаткування, строк, порядок сплати податку та інші його обов’язкові елементи й повноваження органів місцевого самоврядування щодо його встановлення.

Цей податок не є новим. Запропоновані розміри ставок податку забезпечать виконання соціально важливих міських цільових програм, фінансування бюджетної сфери тощо.

З метою зменшення часу, необхідного для ознайомлення з актом, акт (після його затвердження) буде розміщено у вільному доступі на офіційному вебсайті Фастівської міської ради та її виконавчих органів http://fastiv-rada.gov.ua/rehuliatorna-polityka/. Це дозволить скоротити час, необхідний для ознайомлення суб’єктів господарювання з актом орієнтовно на 10%, що в свою чергу скоротить витрати малого підприємництва.

 

 

 

Міський голова                                                                                                     М.В.Нетяжук

 

 

 

Начальник фінансового управління                                                                Л.В. Цедзінська
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта

проєкту рішення Фастівської міської ради

«Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки»

 

Виконавець заходів з відстеження результативності: Фінансове управління виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Цілі прийняття акта впорядкування сплати  податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на території Фастівської міської територіальної громада. Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері,спрямовану на поповнення  доходної частини місцевого бюджету для забезпечення реалізації міських програм, направлених на покращення життєдіяльності територіальної громади.

Строк виконання заходів з відстеження: 5 днів (15.02.2021–19.02.2021 р.)

Тип відстеження: Базове

Заходи які були виконані з відстеження результативності вивчення Податкового кодексу України, нормативно-правових актів, щодо визначення правомірності  встановлення місцевих податків та зборів  рішенням органу місцевого самоврядування

Методи одержання результатів відстеження результативності: Статистичний метод

Дані та припущення на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Рішення підготовлено відповідно до вимог ст.10, 12, 265, 267 Податкового кодексу України. Для визначення кількісного значення статистичних показників результативності регуляторного акта використовується інформація Фастівської ДПІ Васильківського управління ГУ  ДФС у Київській області  та фінансового управління

Кількісні показники результативності

Для відстеження результативності регуляторного акта були визначені такі показники результативності:

Показники результативності 2019 р. 2020 р.* 2021 р.

план

2022 р.

прогноз

1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість платників податку), (осіб) 900 1229 1229 1229
2 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений юридичними особами,які є власниками об’єктів житлової нерухомості, грн. 155 923,39 200 386,02

609 400,00

609 400,00

3 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений фізичними  особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості, грн. 529 038,79 1 065 912,35

1 111 000,00

1 222 000,00

4 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений фізичними  особами, які є власниками об’єктів не житлової нерухомості, грн. 484 926,89 1 305 601,47

1 400 000,00

1 505 200,00

5 Находження від податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки,сплачений юридичними особами,які є власниками об’єктів не житлової нерухомості, грн. 6 207 393,91 7 998 405,69

7 952 000,00

8 819 200,00

6 Загальні надходження до місцевого бюджету, грн. 7 377 282,98 10 570 305,53 11 072 400,00 12 155 800,00
7 Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язані з виконанням вимог акта (грн./год.)** 80,6 /2 50,26 /2 56,62 /2 72,22 /2
8 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта,% 100 100 100 100

*Відповідно до розпорядження КМУ від 20 травня 2020 року № 600-р було затверджено перелік спроможних територіальних громад Київської області, в т.ч. Фастівської, з адміністративним центром м. Фастів, у яку увійшло 9 (дев’ять) старостинських округів, утворилася Фастівська міська територіальна громада. Рішенням Фастівської міської ради від 24.11.2020 року № 1-II-VIII було  утворено старостинські округи Фастівської міської ради. Тому, звітні дані за 2020 р. взяті з урахуванням приєднаних старостинських округів.

** Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаний з виконанням вимог акта, може бути змінений, якщо зміниться розмір мінімальної заробітної плати.

 

Висновки та рекомендації:

Регуляторний акт направлений на врегулювання відносин між суб’єктами господарської діяльності, органами місцевого самоврядування та Державними фіскальними органами.

Прийняття даного регуляторного акту забезпечить впорядкування сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на території Фастівської міської територіальної громади. Оцінку результатів реалізації регуляторного акта та ступінь досягнення визначених цілей буде здійснено при проведені повторного відстеження результативності регуляторного акта згідно вимог ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

Міський голова                                                                                                     М.В.Нетяжук

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ