Про затвердження Положення про громадський контроль у сфері благоустрою на території Фастівської міської територіальної громади
- 26.03.2021
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Київської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
Від 19.03.2021 № 128
Про затвердження Положення
про громадський контроль у сфері
благоустрою на території Фастівської
міської територіальної громади
З метою забезпечення належного контролю за благоустроєм на території Фастівської міської територіальної громади, визначення правового статусу та повноважень громадських інспекторів благоустрою, керуючись ст.41 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 16.01.2007 року № 7 «Про затвердження Положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів», підпунктом 7 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет вирішив:
- Затвердити Положення про громадський контроль у сфері благоустрою на території Фастівської міської територіальної громади, згідно додатку.
2.Рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 16.03.2018 року №162 – вважати таким, що втратило чинність.
- Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з питань ЖКГ.
Міський голова М.В.Нетяжук
Додаток
до рішення виконавчого комітету
№_128
від «19»__03_____2021 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про громадський контроль у сфері
благоустрою на території Фастівської міської територіальної громади
- Загальні положення
1.1. Це Положення розроблене відповідно до статті 41 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, Положення про громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №7 від 16,01.2007р.
1.2. Громадський контроль у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють громадські інспектори благоустрою Фастівської міської територіальної громади (далі – громадські інспектори).
- Організація діяльності громадських інспекторів
2.1. Громадські інспектори у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами і стандартами щодо вимог з благоустрою населених пунктів, наказами центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, Правилами благоустрою на території Фастівської міської територіальної громади, цим Положенням та іншими нормативно-правовими документами.
- Порядок призначення громадських інспекторів
3.1. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України – мешканці Фастівської міської територіальної громади, що досягли 18 років, мають досвід роботи та пройшли співбесіду в органі місцевого самоврядування.
3.2. Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає до виконавчого комітету Фастівської міської ради письмову заяву довільної форми та надає копію паспорту. До заяви може додаватись подання організації, що його рекомендує, клопотання КСОН тощо.
3.3. Громадські інспектори призначаються розпорядженням міського голови, після попереднього проходження ними співбесіди у заступника міського голови, що відповідно до розподілу обов’язків координує діяльність у сфері ЖКГ на території відповідного населеного пункту та виявили знання з основ законодавства з питань благоустрою населених пунктів.
3.4. Громадські інспектори отримують посвідчення встановленого зразка, що підтверджують їх повноваження (згідно додатку1).
3.5. Посвідчення громадського інспектора благоустрою видається – терміном на один рік із щорічним продовженням за результатами оцінки щоквартальних та щорічного звітів громадського інспектора про виконану роботу.
3.6. У посвідченні громадського інспектора визначається територія, у межах якої він може здійснювати свої повноваження.
3.7. Громадські інспектори виконують роботу на громадських засадах, без звільнення від основної роботи і без додаткової оплати праці.
3.8. Громадський інспектор повинен пройти інструктаж з питань нормативно правових актів, що регулюють питання благоустрою та набути практичні навички у відділенні благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» з питань здійснення інспекційних перевірок, складання за їх результатами протоколів про правопорушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, а також пройти інструктаж з техніки безпеки згідно додатку 2, 3.
3.9.До громадських інспекторів можуть застосовуватись заходи заохочення.
- Координація діяльності громадських інспекторів
4.1. Громадські інспектори працюють у тісній співпраці із відділами та управліннями виконавчого комітету Фастівської міської ради, що здійснюють контроль за станом та належним утриманням об’єктів благоустрою населених пунктів, сектором демократичних ініціатив, відділенням благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою», КП ФМР «Фастів-благоустрій» .
4.2. Відділення благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою»:
– надає практичну і методичну допомогу з питань здійснення громадського контролю за додержанням законодавства у сфері благоустрою та Правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади;
– координують діяльність інспекторів;
– проводить навчання, ознайомлює з новими законодавчими та нормативними документами, які регулюють здійснення громадського контролю;
– уносять подання про продовження терміну виконання функції громадського інспектора благоустрою населених пунктів.
4.3. Сектор демократичних ініціатив виконавчого комітету Фастівської міської ради, Управління розвитку територій та благоустрою ФМР , Управління регіонального розвитку і житлово-комунального господарства ФМР, старости старостинських округів Фастівської міської територіальної громади проводять роботу по залученню громадських інспекторів та надають пропозиції щодо кандидатур громадських інспекторів благоустрою.
4.4. Відділ ЖКГ, Управління розвитку територій та благоустрою ФМР, Управління регіонального розвитку і житлово-комунального господарства ФМР приймають та аналізують щоквартальні та щорічні звіти громадських інспекторів благоустрою населеного пункту, за форою згідно додатку 4.
4.5. Відділення благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» видає громадським інспекторам бланки приписів (попереджень) та протоколів про адміністративні правопорушення. Громадські інспектори звітують про їх використання.
- Права громадських інспекторів
5.1.Громадські інспектори мають право:
– брати участь у проведенні рейдів та перевірок із додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів;
– проводити перевірки, надавати приписи, складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою населених пунктів відповідно до ст.152 КУпАП і
подавати їх на розгляд адміністративних комісій за місцем реєстрації правопорушника та правоохоронним органам для притягнення винних до відповідальності;
– безперешкодно проводити перевірки на підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності, приватних підприємців, громадян на предмет дотримання останніми Правил благоустрою на території населених пунктів Фастівської міської територіальної громади, забезпечення чистоти та порядку спільно із уповноваженими на те особами;
– вимагати для ознайомлення необхідну документацію для здійснення своєї діяльності від керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, приватних підприємців, громадян;
– надавати допомогу підрозділам виконавчого комітету Фастівської міської ради, виконавчим органам Фастівської міської ради, старостам старостинських округів у сфері благоустрою населених пунктів у діяльності щодо запобігання порушенням законодавства про благоустрій населених пунктів;
– звертатись за допомогою до підрозділів Національної поліції України про надання допомоги при здійсненні повноважень;
– здійснювати інші повноваження відповідно до вимог чинного законодавства у сфері благоустрою.
- Обов’язки громадських інспекторів
6.1.Громадські інспектори зобов’язані:
– дотримуватись вимог чинного законодавства та вимог цього Положення при проведенні рейдів та перевірок;
– сумлінно виконувати покладені на них завдання та інформувати відділення благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» з питань здійснення інспекційних перевірок та про результати рейдів та перевірок безпосередньо після їх закінчення у письмовому вигляді;
– щокварталу до 5 числа наступного за звітним кварталом та не пізніше 15 січня наступного за звітним року подавати до відділу ЖКГ та Управління розвитку територій та благоустрою ФМР, Управління регіонального розвитку і житлово-комунального господарства ФМР ( в залежності від території на якій здійснюються повноваження) щоквартальні та щорічний звіти про проведену роботу.
- Позбавлення повноважень громадського інспектора
7.1. Міський голова, який призначив громадського інспектора, має право позбавити його права виконувати обов’язки громадського інспектора благоустрою з анулюванням відповідного посвідчення у разі:
– бездіяльності громадського інспектора;
– ненадання звітів, про проведену роботу, у встановлені терміни щоквартальних та щорічного звітів або негативної оцінки їх роботи;
– неналежного виконання обов’язків громадського інспектора;
– учинення громадським інспектором грубих порушень законодавства з питань благоустрою населених пунктів, перевищення повноважень, а також учинення інших протиправних дій при виконанні обов’язків громадського інспектора із благоустрою.
7.2. Рішення про позбавлення права виконувати обов’язки громадського інспектора благоустрою населених пунктів, з анулюванням відповідного посвідчення, приймається шляхом видання відповідного розпорядження.
Керуючий справами (секретар) Л.О.Тхоржевська
виконавчого комітету Фастівської
міської ради
Додаток 1
до п.3.4 Положення про
громадський контроль у сфері
благоустрою міста Фастова
ЗРАЗОК
посвідчення громадського інспектора благоустрою
Перша сторінка розвороту Друга сторінка розвороту
Виконавчий комітет Фастівської міської ради ПОСВІДЧЕННЯ ДІЙСНЕ
ПОСВІДЧЕННЯ № _____ до “____”_____________20___ р.
Прізвище__________________
Ім’я_______________________ Відмітка про продовження строку
ФОТО По батькові_________________ дії посвідчення
є громадським інспектором Продовжено Продовжено
благоустрою до “__”__20__ р. до “__”__20_р_
на території__________________
Міський голова Міський голова
М.П.___________ (підпис) М.П.___________ (підпис)
«____»_______________________20___ р.
Перша сторінка вкладки Друга сторінка вкладки
Згідно зі ст. 41 Закону Україн проводити перевірки, складати
“Про благоустрій населених пунктів” протоколи про порушення законодавства
та Положенням про громадський у сфері благоустрою населених пунктів
контроль у сфері благоустрою і подавати їх органам державного
населених пунктів, що затверджене контролю у цій сфері для притягнення
наказом Мінбуду від 16.01.2007 № 7 винних до відповідальності;
МАЄ ПРАВО: надавати допомогу органам
брати участь у проведенні спільно державного контролю у сфері благоустрою
з працівниками органів державного населених пунктів у діяльності щодо
контролю рейдів та перевірок запобігання порушенням законодавства
додержання підприємствами, про благоустрій населених пунктів;
установами, організаціями та здійснювати інші повноваження
громадянами законодавства у сфері відповідно до закону.
благоустрою населених пунктів;
Додаток 2
до п.3.8 Положення про
громадський контроль у сфері
благоустрою міста Фастова
Інструктаж з техніки безпеки
для громадського інспектора благоустрою
1. Загальні положення.
Вимоги безпеки перед початком рейдів (перевірок) стану благоустрою
1.1. Задля особистої безпеки громадського інспектора, інспектору забороняється виходити на рейд (перевірку) у нічний час. Про початок перевірок повідомляти відповідальну особу відділення благоустрою комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
1.2. Перед початком проведення перевірки громадський інспектор ретельно перевіряє наявність при собі засобів зв’язку (мобільного телефону).
1.3. Громадський інспектор при здійсненні перевірок повинен мати при собі посвідчення.
- Вимоги безпеки під час проведення перевірки стану благоустрою
2.1 Під час виявлення в ході перевірки порушення благоустрою, громадський інспектор в ненав’язливому та спокійному тоні проводить бесіду з порушником Правил благоустрою, всіляко намагаючись уникнути агресії та негативної реакції порушника.
2.2. В ході спілкування, за потреби, проводить роз’яснення, щодо наявності Правил благоустрою та необхідності їх виконання кожним мешканцем громади.
2.3. Під час спілкування з порушником, громадському інспектору забороняється фізичний вплив на особу порушника та використання ненормативної лексики.
2.4. В разі назрівання конфліктної ситуації, погроз фізичної розправи з боку порушника, чи інших незаконних дій порушника, громадський інспектор діє відносно ситуації в межах необхідної оборони, з подальшим викликом представників органів поліції.
3. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
- У випадку виникнення серйозної конфліктної ситуації, пов’язаної з виконанням обов’язків громадського інспектора благоустрою, інспектор повинен викликати представників поліції, за телефоном – 102, в разі небезпеки здоров’ю особи, якщо необхідно викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103, у випадку пожежі – звертатись за телефоном 101.
Додаток 3
до п.3.8 Положення про
громадський контроль у сфері
благоустрою міста Фастова
ЖУРНАЛ
реєстрації інструктажів
громадських інспекторів благоустрою
_________________________________
№
п/п |
Прізвище, ім’я, по батькові особи, яку інструктують | Дата проведення інструктажу | Назва інструкта-жу,
назва інструкції |
Прізвище, ім’я, по- батькові особи, яка проводи-ла інстру-ктаж | Підпис особи, яка прово-дила інструк-таж | Підпис особи, яку інструк-тують |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Додаток 4
до п.4.4 Положення про
громадський контроль у сфері
благоустрою міста Фастова
ЩОКВАРТАЛЬНИЙ/ ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ (ЗРАЗОК)
про роботу громадського інспектора благоустрою
_____________________________________________
(П.І.Б. громадського інспектора)
Протягом І (ІІ, ІІІ, VІ) кварталу 20_____ року / 20______ року (якщо звіт річний) громадським інспектором благоустрою проводились такі заходи:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
№ | Дата
проведення заходу |
Назва заходу | Наслідки проведеної роботи | Порушення норм правил благоустрою | Залучення представників органів внутрішніх справ |
Громадський інспектор ___________ (П.І.Б.)