Про перейменування Комунального закладу Фастівської міської ради “Фастівська міська бібліотека”
- 21.12.2020
ПРОЄКТ
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Про перейменування Комунального закладу Фастівської міської ради
“Фастівська міська бібліотека”
Відповідно до Закону України «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», з метою задоволення культурних потреб громадян, забезпечення доступу до інформації та культурних послуг населення Фастівської міської територіальної громади, керуючись ст. 25 та ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
- Перейменувати Комунальний заклад Фастівської міської ради «Фастівська міська бібліотека» у Комунальний заклад Фастівської міської ради «Фастівська публічна бібліотека» (код ЄДРПОУ – 38797696).
- Визначити назву юридичної особи: Комунальний заклад Фастівської міської ради “Фастівська публічна бібліотека” – повне найменування, КЗ ФМР “ФПБ” -скорочене найменування.
- Затвердити статут Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська публічна бібліотека» у новій редакції згідно з додатком.
- Директору Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська публічна бібліотека» вжити заходів щодо проведення державної реєстрації змін до установчих документів відповідно до вимог чинного законодавства.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту, освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді та заступника міського голови з гуманітарних питань.
Міський голова М. В. Нетяжук
Додаток
до рішення міської ради
від «___» ____________ р. № ____
СТАТУТ
Комунального закладу Фастівської міської ради
«Фастівська публічна бібліотека»
Фастів
2020
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Комунальний заклад Фастівської міської ради “Фастівська публічна бібліотека” (далі Публічна бібліотека) – є комунальною власністю Фастівської міської територіальної громади в особі Фастівської міської ради (далі Засновник).
- Статут Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська публічна бібліотека» (далі – Статут), розроблений відповідно до чинного законодавства України і є документом, який регламентує діяльність Комунального закладу Фастівської міської ради «Фастівська публічна бібліотека».
- Публічна бібліотека є інформаційною, культурною, освітньою установою, що знаходиться у комунальній власності Фастівської міської територіальної громади.
- Публічна бібліотека є неприбутковим закладом, що утворений та зареєстрований в порядку, визначеному законодавством.
- Структура Публічної бібліотеки включає в себе структурні підрозділи – відповідно до кількості її користувачів, видачі документів, відвідувань рівня впровадження інформаційних технологій.
- Публічна бібліотека може мати філії – територіально відокремлені підрозділи. Кількість філій визначається відповідно до пункту 1 Мінімальних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.1997 № 510.
- Засновник здійснює фінансування закладу, його матеріально-технічне забезпечення, закріплює за закладом необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання. Засновник здійснює управління майном, активами, проводить фінансування, господарське обслуговування, інші заходи, необхідні для функціонування закладу відповідно до цілей Статуту, у порядку і межах, визначених законодавством, через управління культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради (далі Орган управління), як уповноваженого органу Замовником.
- Публічна бібліотека є головною бібліотекою Фастівської міської територіальної громади, інформаційним та культурно-освітнім закладом у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення, методичним центром, з питань розвитку бібліотечної справи, книгосховищем вітчизняних творів друку, літератури іноземними мовами, центральним депозитарієм краєзнавчої літератури, центром галузевої інформації з питань культури та мистецтва громади. Вона має відповідні відділи, формує, зберігає і організовує єдиний фонд документів, визначає його структуру та здійснює розподіл між відділами публічної бібліотеки та центрами культури та дозвілля Фастівської міської територіальної громади, організовує його циркуляцію і використання. Публічна бібліотека здійснює індивідуальний і сумарний облік наявного в них фонду.
- Публічна бібліотека має штат працівників, єдиний бібліотечний фонд, з централізованим комплектуванням, обробкою документів, єдиний довідково-пошуковий апарат зі зведеними каталогами (обліковий, алфавітний, систематичний).
- Публічна бібліотека є організаційно–методичним і координаційним центром підвищення кваліфікацій для центрів культури та дозвілля Фастівської міської територіальної громади на основі делегування повноважень.
- У своїй діяльності Публічна бібліотека керується Конституцією України, Законом України «Про культуру», Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», актами Президента України і Кабінету Міністрів України, центрального органу виконавчої влади в галузі культури і мистецтв, рішеннями сесій Фастівської міської ради, іншим нормативно-правовими актами та цим Статутом.
- Публічна бібліотека є юридичною особою, користується правами і виконує обов’язки, пов’язані з його діяльністю. Має відокремлене майно, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші реквізити, рахунки в органах Державного казначейства. Права і обов’язки юридичної особи Публічної бібліотеки набуває з дня її державної реєстрації.
- Діяльність Публічної бібліотеки визначається річним планом, який затверджується Органом управління.
- Публічна бібліотека співпрацює з творчими спілками, державними та іншої форми власності підприємствами, установами, громадськими організаціями, юридичними і фізичними особами в Україні та за кордоном.
- Публічна бібліотека має право укладати договори (контракти) з іншими юридичними особами з метою співробітництва у сфері культури, брати участь у діяльності відповідних організацій і фондів згідно з чинним законодавством та за згодою уповноваженого власника.
- Юридична адреса Публічної бібліотеки: 08500, Україна, Київська область, м. Фастів, площа Перемоги, 1
- Повна назва: Комунальний заклад Фастівської міської ради “Фастівська публічна бібліотека ”, скорочена назва: КЗ ФМР “ФПБ».
ІІ. МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ
- Метою діяльності Публічної бібліотеки є забезпечення права громадян на доступ до інформації, здійснення сервісного обслуговування користувачів шляхом надання широкого спектру бібліотечних, інформаційних послуг з метою розповсюдження знань та інформації, розкриття культурних надбань, вирішення соціально-економічних та соціокультурних завдань, що сприятимуть успішному розвитку особистості.
ІІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
- Основним завданням Публічної бібліотеки є забезпечення загальної доступності та ефективності використання інформації та культурних цінностей, що збираються, зберігаються та надаються в користування в межах територіальної громади. 3.2. Для виконання цих завдань Публічна бібліотека:
- Забезпечує громадянам рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їхньої статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних і релігійних переконань, місця проживання.
- Обслуговує населення адміністративного району через абонементи, читальні зали, інформаційно-бібліографічну службу, здійснює дистанційне обслуговування засобами телекомунікацій. Публічна бібліотека може організовувати обслуговування населення мікрорайонів, які не мають стаціонарних бібліотек, за допомогою бібліотечних пунктів і пересувних бібліотек.
- Формує бібліотечний фонд універсального профілю на різних носіях.
- Вичерпно формує фонд україніки як вітчизняних видань, так і видань з діаспори. Формує фонд документів мовою національних меншин, які компактно проживають в регіоні.
- Публічна бібліотека розвиває партнерські стосунки та співробітництво з різними установами, вітчизняними та зарубіжними неурядовими організаціями, впроваджує проектно-цільову та програмну діяльність.
- Виявляє, систематизує, облікує, зберігає, використовує цінні, рідкісні документи та колекції. Забезпечує для цих видань особливий режим охорони, зберігання та використання.
- Забезпечує належне збереження бібліотечних фондів, здійснює контроль за їх використанням. Вилучає з бібліотечного фонду документи у порядку, визначеному нормативними документами у сфері культури.
- Здійснює зберігання наукової, спеціальної та особливо цінної літератури, що надходить в декількох або одному примірнику;
- Публічна бібліотека забезпечує централізоване комплектування і обробку бібліотечного фонду; оперативність надходження нових документів в усі підрозділи системи; вивчення потреб користувачів та ступеня їхнього задоволення фондами.
- Публічна бібліотека здійснює сумарний та індивідуальний облік документів, що надходять;
- Здійснює перерозподіл дублетних, непрофільних, мало використовуваних користувачами творів друку між центрами культури та дозвілля громади через створений обмінний фонд. Організовує між бібліотеками інших систем і відомств, установ, організацій, підприємств обмін документами.
- Надає читачам всіх вікових груп (дорослим, юнацтву, дітям) гарантований мінімум бібліотечних послуг, в тому числі на платній основі.
- Користувачі мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через Публічну бібліотеку
- Забезпечує створення в процесі бібліотечно-інформаційного обслуговування необхідних умов для використання будь-яких частин бібліотечного фонду; свободу вибору творів друку та інших документів у поєднанні з цілеспрямованим формуванням читацьких потреб.
- Здійснює облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду публічної бібліотеки (складання акта, виключення з форм обліку, довідково-бібліографічного апарату), Зняття з балансового рахунку здійснюється централізованою бухгалтерією Органу управління.
- Організовує диференційоване обслуговування читачів із врахуванням їхніх вікових особливостей, освітнього рівня, професійно-виробничих, освітніх, культурних та пізнавальних потреб. Використовує інформаційні мережі для забезпечення доступу користувачів до баз даних.
- Здійснює інформаційно-бібліографічне обслуговування з використанням традиційних і електронних носіїв.
- Проводить просвітницьку роботу, створює для читачів об’єднання і клуби за інтересами.
- Публічна бібліотека бере участь у реалізації державних, і розробленні та реалізації регіональних програм у межах своєїкомпетенції.
- Публічна бібліотека приймає участь у наукових дослідженнях та впроваджує їх результати у практику роботи бібліотеки.
- Публічна бібліотека має право надавати платні послуги відповідно до законодавстваУкраїни.
- IV. УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНОЮ БІБЛІОТЕКОЮ
- Керівництво Центром здійснює директор, який призначається на посаду на основі конкурсного відбору згідно чинного законодавства.
- Директор Публічної бібліотеки в межах наданих йому повноважень:
– вирішує питання діяльності Публічної бібліотеки;
– несе відповідальність за стан збереження майна та результати діяльності Публічної бібліотеки;
– діє від імені Публічної бібліотеки представляє її інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, вирішує питання діяльності Публічної бібліотеки в межах та порядку визначених Статутом;
– розпоряджається коштами та майном Публічної бібліотеки в межах наданих йому повноважень;
– визначає структуру організації, формує штат працівників Публічної бібліотеки та подає на затвердження до Органу управління;
– забезпечує дотримання встановленого для працівників режиму роботи, час відпочинку, правил охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії на підставі діючих в Україні з цих питань нормативно-правових актів;
– забезпечує створення необхідних умов для збереження бібліотечних фондів, відповідає за їх повне збереження, стан обліку, інвентаризацію;
– несе відповідальність за створення необхідних умов для збереження комунальної власності (за стан збереження будівель та іншого майна), для роботи користувачів і працівників та ефективного використання ресурсів бібліотеки;
– слідкує за дотриманням чинного законодавства і трудової дисципліни всіма працівниками Публічної бібліотеки;
– здійснює заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази Публічної бібліотеки, механізації та автоматизації бібліотечних процесів;
– приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Публічної бібліотеки згідно з чинним законодавством;
– укладає з ними трудові договори, застосовує міри заохочення та накладає стягнення;
– видає накази і розпорядження, обов’язкові для всіх працівників Публічної бібліотеки, затверджує посадові інструкції, фондову облікову документацію;
– здійснює інші юридично значимі дії відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.
- Трудовий колектив Публічної бібліотеки складається із усіх працівників, які беруть участь у її діяльності на основі колективного договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з бібліотекою.
- В Публічній бібліотеці відповідно до вимог чинного законодавства укладається колективний договір.
- Директор організовує роботу Публічної бібліотеки і несе повну відповідальність за її діяльність. Створює умови для збереження власності, ефективного використання ресурсів Публічної бібліотеки для вирішення виробничих завдань та соціального розвитку колективу. Сприяє підвищенню активності і відповідальності працівників бібліотеки за виконання покладених на них завдань.
- V. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ, ЙОГО ОБОВЯЗКИ І ПРАВА
- Трудовий колектив Публічної бібліотеки становлять всі громадяни, які працюють на основі трудового договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника із закладом.
- Повноваження трудового колективу реалізуються через загальні збори чи профспілковий комітет.
- Члени трудового колективу зобов’язані:
- Сумлінно виконувати свої обов’язки перед бібліотекою, володіти новими методами та прийомами роботи.
- Дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та техніки безпеки, систематично підвищувати професійну кваліфікацію. Дотримуватись правил професійної етики при виконанні службових обов’язків в колективі.
- Члени трудового колективу мають право:
- Через виборні громадські органи та органи бібліотечного самоврядування приймати участь у діяльності та управлінні справами бібліотеки, вносити пропозиції щодо покращення її роботи, усунення недоліків у роботі підрозділів, служб і службових осіб.
- На атестацію з метою отримання вищої кваліфікаційної категорії.
- На користування фондовою, довідково–інформаційною, архівною базою даних Публічної бібліотеки, доступу до внутрішньо бібліотечної інформації.
- Укладати з дирекцією колективну угоду, яка регламентує права і обов’язки членів колективу на визначений в угоді термін.
- Права і обов’язки працівників Публічної бібліотеки визначаються посадовими інструкціями та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
VI.ФІНАНСОВО – ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА
МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНА БАЗА БІБЛІОТЕКИ
- Фінансування Публічної бібліотеки здійснюються за рахунок коштів бюджету Фастівської міської територіальної громади (загального та спеціального фондів).
- Джерелами формування майна Публічної бібліотеки є:
- бюджетні асигнування;
- кошти, одержані від надання платних послуг, інших видів господарської діяльності;
- безоплатні та благодійні внески, пожертвування юридичних і (або) фізичних осіб; інші джерела, не заборонені законодавством України.
- Розмір коштів, які надходять із додаткових джерел фінансування обмеженню не підлягають. Ці кошти на кінець бюджетного року не вилучаються та не враховуються при визначенні обсягів фінансування Публічної бібліотеки на наступний рік.
- Дирекція Публічної бібліотеки використовує додаткові кошти для розвитку закладу та стимулювання працівників.
- Доходи (прибутки) Публічної бібліотеки використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
- Ведення бухгалтерського обліку здійснюється через централізовану бухгалтерію Органу управління.
- Публічна бібліотека здійснює господарську діяльність у відповідності з чинним законодавством і цим Статутом.
- Засоби економічного захисту книжкового фонду – це стягнення пені за несвоєчасне повернення книг чи їх пошкодження та ін..
- Тарифи на бібліотечні послуги, які надаються платно, затверджуються у визначеному порядку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1271 та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури. Доходи закладу у вигляді коштів, отриманих від надання додаткових платних бібліотечних послуг, звільняються від оподаткування на підставі ст.29 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».
- Публічна бібліотека у процесі провадження фінансово–господарської діяльності має право:
- самостійно відкривати рахунки в банківських установах, розпоряджатися коштами, одержаними від господарської діяльності відповідно до Статуту;
- розвивати власну матеріально – технічну базу.
- Матеріально–технічна база Публічної бібліотеки включає приміщення, споруди, обладнання та інвентар, засоби зв’язку, рухоме та нерухоме майно, що перебуває в її користуванні.
- Майно Публічної бібліотеки може вилучатися лише за умови подальшого використання цього майна та коштів отриманих від його реалізації, на розвиток бібліотечної галузі, в порядку визначеному законодавством.
- Збитки, завдані Публічній бібліотеці внаслідок порушення майнових прав юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
VII. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
- Публічна бібліотека має право здійснювати міжнародне співробітництво в галузі бібліотечної справи у відповідності з міжнародними договорами, укладеними Україною, Законом України «Про культуру», Законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» та іншими законодавчими актами України.
VIIІ. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ТА ЙОГО РЕОРГАНІЗАЦІЯ
- Припинення діяльності Публічної бібліотеки здійснюється шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації у випадках та порядку, встановлених законодавством України.
- Рішення про припинення діяльності Публічної бібліотеки приймається Засновником.
- При реорганізації чи ліквідації Публічної бібліотеки працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
ІХ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Статут Публічної Бібліотеки набирає чинності з дня його державної реєстрації.
- Зміни та доповнення до цього Статуту мають юридичну силу, якщо вони відповідають чинному законодавству України, оформлені письмово, затверджені рішенням Засновника і зареєстровані в установленому законодавством України порядку або оформлені у вигляді нової редакції.
Міський голова М. В. Нетяжук