Фастівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень проводить дослідження повітря у місті
- 22.04.2020
Результати пожеж на території Житомирщини та у Чорнобильській зоні були відчутні у Фастові – повітряні маси принесли до міста неприємний запах горіння. Ще з п’ятниці Фастівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень проводив дослідження повітря двічі на день – вранці о 09:00 та ввечері орієнтовно о 18:00.
За період досліджень з 9-00 17.04 2020р. по 9-00 21.04.2020р. перевищень гранично-допустимих концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду та пилу, що містить діоксид кремнію менше 20% не було виявлено..
В результаті замірів, проведених о 17-00 21.04 2020р. в атмосферному повітрі м.Фастова виявлено перевищення гранично-допустимої концентрації діоксиду азоту в 1,2 рази (фактично 0,24 мг/дм.куб. при ГДК не більше 0,2 мг/дм. Куб). Подібні висновки отримані за результатами лабораторно – інструментальних замірів, проведених о 16-00 22.04 2020р: в атмосферному повітрі м. Фастова виявлено перевищення гранично-допустимої концентрації діоксиду азоту в 1,3 рази (фактично 0,25 мг/м.куб. при ГДК не більше 0,2 мг/м. куб.), згідно Гігієнічного регламенту «Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ України 14 січня 2020 року № 52.
Перевищень ГДК оксиду вуглецю, сірчистого ангідриду та пилу, що містить діоксид кремнію менше 20 % не виявлено.
Радіаційний фон в межах допустимого рівня.
Джерело фото: https://www.bbc.com/ukrainian/news-52229086
Рекомендації для населення в разі виявлення перевищень гранично-допустимої концентрації продуктів горіння, в т.ч. діоксиду азоту, в атмосферному повітрі.
Оксиди азоту утворюються в процесі горіння та шкідливо впливають на здоров’я людини, сприяють утворенню парникового ефекту та руйнуванню озонового шару в атмосфері, можуть викликати кислотні дощі.
Двоокис азоту має подразнюючий ефект на очі та дихальні шляхи, викликає задишку. Може викликати бронхопневмонію або набряк легенів.
Для уникнення негативного впливу на здоров’я людини підвищеної концентрації діоксиду азоту та інших продуктів горіння в атмосферному повітрі необхідно:
- щільно закривати вікна та кватирки житлових приміщень;провітрювати кімнати рекомендується вночі і ненадовго;
- часто проводити в приміщеннях вологе прибирання;
- частіше приймати душ;
- обмежити час перебування на вулиці та фізичне навантаження;
- відмовитись від куріння та вживання алкогольних напоїв;
- у раціон додати кисломолочні продукти, пити підсолену воду.
При появі симптомів отруєння (кашель, задишка) – відразу звертатись за медичною допомогою.