Питна вода – один з найважливіших факторів здоров’я людини

  • 21.01.2020

Більшість населення Фастова забезпечене централізованим водопостачанням. Основним джерелом забезпечення населення  міста  питною водою є підземні  води, які добуваються на поверхню землі через свердловини. Джерелом водопостачання є Волицький водозабір, який складається із  8 артезіанських свердловин глибиною 29-35м, які добувають воду з Полтавського водоносного горизонту. Свердловини обладнані глибинними насосами та працюють цілодобово. Потужність Волицького водозабору – 15 тис.м3/добу. Вода від свердловин подається двома водогонами Д-500 (L- 6,1 км) та Д-400 (L-5,7 км) на станцію знезалізнення.

Експлуатацію станції знезалізнення здійснює комунальне підприємство Фастівської міської ради «Фастівводоканал». За проектом продуктивність діючої станції має становити 20  тис. м3/д., фактична подача води в місто складає (8-12) тис. м3/д. в залежності від періоду року. З урахуванням витрат води на власні потреби максимальна продуктивність станції не перевищує       15 тис. м3/д. Режим роботи станції: рівномірно-цілодобовий.

Збудована за ре­ко­мен­да­ція­ми НДКТІ МГ стан­ція зне­за­ліз­нен­ня вклю­чає ві­сім ста­ле­вих фільт­рів. У зв’язку з технічною зношеністю  та з метою покращення якості води із 2014 р. розпочалась її реконструкція. Здійснено перезавантаження фільтрів на цеолітовий пісок, проведена модернізація системи знезараження води – встановлено електролізну установку гіпохлориту натрію КЕУ-3000 номінальною продуктивністю 3 кг Cl2/год.

На підприємстві функціонує сучасна атестована фізико-хімічна лабораторія, яка забезпечує постійний контроль якості води, як у джерелі водопостачання,  так і в централізованій мережі. Також, контроль за станом водопостачання та якістю питної води здійснюється Фастівським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області. Двічі на рік проводиться дезінфекція водопровідних мереж гіпохлоридом  натрію.

На території міста, у парку ім. Гагаріна, також експлуатується бювет громадського користування. Лабораторні дослідження  проводяться один раз на сезон, Їхні результати відповідають санітарним  вимогам по мікробіологічним  та санітарно-хімічним показникам.

Також мешканцями міста використовуються криниці, воду яких необхідно обов’язково перевіряти та проводити відповідні аналізи, оскільки вона, якщо не відповідає нормативним показникам, негативно впливає на організм людини. Підвищений вміст нітратів може викликати водно-нітратну метгемоглобінемію, яка полягає у кисневому голодуванні тканини. Особливо чутливий до перевищення вмісту нітратів організм дітей віком до 3-х років. Наявність у воді кишкової палички або бактерій групи кишкової палички може викликати гастроентероколіт, основними симптомами якого є біль у животі, нудота, блювота, підвищена температура тіла, пронос, слабкість.

З метою попередження виникнення вищезазначених захворювань, рекомендуємо:

  • вживати питну воду з криниць лише за наявності інформації щодо її безпечності для здоров’я;
  • не використовувати для питних потреб воду з криниць, поблизу яких є вигрібні ями/надвірні туалети/гноярки;
  • слідкувати за санітарно-технічним станом криниць;
  • не допускати вигул тварин та птиці поблизу криниці;
  • у разі необхідності будівництва вигребу, відступити на максимально можливу відстань від криниці та забезпечити водонепроникність стінок і дна вигребу;
  • з метою покращення якості води, використовувати фільтри;
  • використовувати для питних потреб лише кип’ячену воду.

Прислухайтесь до порад гігієністів і це допоможе вам та вашим рідним уникнути захворювань, пов’язаних із вживанням питної води!

.

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ