Портяк Василь Васильович
- 25.09.2019
Портяк Василь Васильович народився 31,03.1952 року у с. Кривополе Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. Живе у м.фастові, за адресою: вул. Героїв України, 91. Закінчив Київський державний університеті ім. Т.Шевченка (1977 р.); вищі курси режисерів і сценаристів (1986 р.). Працював у редакції фастівської газети „Перемога” (1977 — 1983 рр.), видавництві „Молодь” (1983 – 1984 рр.), на кіностудії ім. О.Довженка (1986 – 1989 рр.), Національному музеї Тараса Шевченка. Нині на посаді старшого наукового співробітника Музею історичного центру м.Києва.
Василь Портяк – український прозаїк і кінодраматург. 1984 року вийшла перша його збірка новел «Крислачі», 2006 року — «У снігах», „Новели” – 2010 р. Він член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, Спілки журналістів України. Василь Портяк – лауреат літературних премій імені Павла Усенка; Благовіст; міжнародної премії Корона Карпат; імені Нестора-літописця і Літературно- мистецької премії Фастівщини імені Володимира Косовського. Також Василь Портяк иомінувався на Національну премію імені Тараса Шевченка.
Найбільше Василь Портяк відомий фастівчанам як автор сценаріїв фільмів, які виховують у підростаючого покоління любов до Батьківщини, несуть глядачам правдиве висвітлення складних сторінок буття українського народу періоду національного відродження. Серед них: «Меланхолійний вальс», «Нам дзвони не грали, коли ми вмирали», «Вишневі ночі», «Білий пудель», «Чия правда, чия кривда», «Атентат, Осіннє вбивство у Мюнхені», «Нескорений», «Залізна сотня» та інші. Свої фільми і книги створив у Фастові, їхні прем’єри більшості відбувалися теж у Фастові за участі фастівської інтелігенції. А ще Василь Портяк один із перших, дослідив історію м.Фастова, походження вулиці Соборної, Предвступного Акту про злуку УНР і ЗУНР, підписаного 1 грудня 1918 року на станції Фастів і порушив це питання перед тодішньою владою міста.