Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта рішення Фастівської міської ради «Про встановлення  ставок транспортного податку на 2020 рік» від 13.06.2019 року №15-LVІ-VІІ

• 11.01.2021

Звіт про повторне відстеження результативності регуляторного акта

рішення Фастівської міської ради

Виконавець заходів відстеження – фінансове управління виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Цілі прийняття акта: впорядкування сплати транспортного податку на території міста Фастів. Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики в податковій сфері, спрямовану на поповнення доходної частини місцевого бюджету для забезпечення реалізації міських програм, направлених на покращення життєдіяльності територіальної громади.

Строк виконання заходів з відстеження – 10 днів (16.11.20 – 26.11.20 рр.)

Тип відстеження заходів – повторне.

Заходи, які були виконані з відстеження результативності – вивчення Податкового кодексу України, нормативно-правових актів, щодо визначення правомірності встановлення місцевих податків та зборів  рішенням органу місцевого самоврядування.

Метод відстеження результативності – аналіз відповідно до статистичних даних.

Дані та припущення на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання данихрішення підготовлено відповідно до вимог ст.10, 12, 265, 267 Податкового кодексу України. Для визначення кількісного значення статистичних показників результативності регуляторного акта використовується інформація Фастівської ДПІ ГУ ДПС у Київській області  та фінансового управління.

Аналіз отримання значень показників результативності

Відповідні відстеження будуть проводитись шляхом аналізу статистичних даних, виконавцем яких є фінансове управління виконавчого комітету Фастівської міської ради.

Кількісні та якісні значення показників результативності

Показники результативності 2017 р. 2018 р. 2019 р. 9 міс.

2020 р.

1 Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія даного регуляторного акту (кількість платників податку), (осіб) 7 10 7 3
кількість платників транспортного податку – юридичних осіб (осіб) 1 0 0 0
кількість платників транспортного податку – фізичних осіб (осіб) 6 10 7 3
2 Загальні надходження до бюджету міста коштів від сплати транспортного податку (грн.): 191 666,66 288501,67 180372,75 14228,16
  Надходження до місцевого бюджету транспортного податку від юридичних осіб 6250,00 0 0 0
Надходження до місцевого бюджету транспортного податку від фізичних осіб 185 416,66 288501,67 180372,75 14228,16
3 Час, що витрачатиметься суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта, години на 1 суб. 2 2 2 2
4 Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту, % 100 100 100 100

* Рівень поінформованості суб’єктів господарювання (платників податків) та громадян міста з основних положень акта очікується на рівні 100% за рахунок оприлюднення регуляторного акту в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Фастівської міської ради та її виконавчого комітету – fastiv-rada.gov.ua у розділі «Регуляторна політика».

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей: Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей та направлений на врегулювання відносин між суб’єктами господарської діяльності, органами місцевого самоврядування та Державними фіскальними органами

Висновки та рекомендації: Прийняття даного регуляторного акту забезпечило впорядкування сплати транспортного податку на території міста Фастів.

Згідно результатів повторного відстеження встановлено, що платники транспортного податку – юридичні особи відсутні.

Кількість платників транспортного податку – фізичних осіб зменшилася порівняно з 2019 роком на 4 особи.

Зменшення надходжень транспортного податку до місцевого бюджету пояснюється складною економічною ситуацією, яка зумовлює зниження платоспроможності населення та зменшення вартості об’єктів оподаткування з яких сплачують податок.

За результатами повторного відстеження результативності регуляторного акту – рішення Фастівської міської ради від 13.06.2019 року №15-LVІ-VІІ «Про встановлення  ставок транспортного податку на 2020 рік» встановлено, що даний регуляторний акт відповідає вимогам Податкового кодексу України та вимогам чинного податкового та бюджетного законодавства для забезпечення надходжень до бюджету міста.

Перший заступник міського голови                                         О.Б.Зикова

Начальник фінансового управління                                                                 Л.В. Цедзінська