Зверніть увагу: діє новий порядок  проходження реабілітації дітей з інвалідністю

27 березня 2019 року Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову за №309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».

Відповідно до вищезазначеної постанови з 27 березня 2019 року діє новий порядок  проходження реабілітації дітей з інвалідністю.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до структурного підрозділу соціального захисту населення  заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі (далі – заява) із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

• паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  • індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

• консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
  • реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо Вам звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, що знаходиться за адресою: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Небесної Сотні, 8. Каб. №4. Конт. тел.: 5-15-04.

УСЗН