Знайти роботу під час карантину можна

22 жовтня 2020 року фахівець з профорієнтації  Фастівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Наталія Весела провела онлайн вебінар для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості на тему «Підготовка до співбесіди та онлайн співбесіди з роботодавцем».

Шукати роботу під час карантину — завдання не дуже просте, проте, впоратися з ним можна. Зростає популярність  інтерв’ю онлайн, як сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу співробітників. Більшість фахівців, які займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром відеоінтерв’ю стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу.

Як і до будь-якої іншої співбесіди, до онлайн-інтерв’ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:

• Співбесіда повинна бути узгоджена заздалегідь, щоб у вас був час до неї підготуватися.
  • Подбайте про технічне оснащення. Пам’ятайте, що назва вашого профілю має бути по-діловому короткою і діловою.
  • Заздалегідь додайте в свій список контакт роботодавця.
  • Перевірте якість зв’язку, зробивши тестовий дзвінок комусь із друзів.
  • Подбайте про свій зовнішній вигляд.
  • Ретельно підготуйте приміщення до співбесіди. Світло не повинно бути занадто сильним за вашою спиною, інакше співрозмовник побачить на екрані лише ваш темний силует.
  • Всіх близьких варто попередити про час вашої онлайн-співбесіди.
  • На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, радіо і телевізор.
  • Підготуйте  всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Майте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.
  • Занотуйте питання, які хочете задати роботодавцю.
  • Якщо під час інтерв’ю зв’язок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто дзвонив.
  • На співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Уникайте зайвої жестикуляції.

І пам’ятайте, що кожна співбесіда це досвід,  можливість вирішити питання працевлаштування та налагодити професійні ділові зв’язки на майбутнє.

По завершені вебінару учасники отримали відповіді на свої запитання та поділилися досвідом власних співбесід.