З початку року на Київщині зареєстровано випадки грипу птиці

З початку року в Київській області зареєстровано випадки грипу птиці, а саме  в селищі Гостомель та смт Бородянка. ГУ Держпродспоживслужби в Київській області були запроваджені карантинні обмеження у вказаних населених пунктах.

І у зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією щодо грипу птиці Фастівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що грип птиці це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці. В залежності від штаму вірусу розрізняють високопатогенний та низькопатогенний грип. Низькопатогенний грип, як можна зрозуміти з назви, протікає безсимптомно або викликає захворювання птахів в легкій формі. Високопатогенний – інфекція птиці, викликана вірусом грипу типу А підтипу Н5 чи Н7 або іншим вірусом грипу, який викликає смертність птиці на рівні мінімум 75%.  Пташиний грип як вірусна інфекція виникає природним чином серед диких, перш за все, водоплавних птахів. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, а також 15 інших видів птахів, у тому числі індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки. Слід зважати на випадки зараження людей високопатогенними штамами пташинного грипу, зокрема підтипом Н5N1.

Грип птиці здатний тривалий час зберігатися у фекаліях і тушках птиці, особливо за низької температури: при 4 °С кілька тижнів, а при -60 °С зберігає активність протягом декількох років але інактивується при температурі 56 °С за 1–3 год., при 60 °С за 10–30 хв., при 70 °С за 2–5 хв. На інфікованому пір’ї збудник грипу не втрачає патогенності протягом 18-20 діб.

Основним шляхом передачі збудника є повітряно-крапельний. Тому, для зменшення ймовірності  зараження домашню птицю рекомендується утримувати в ізольованих приміщеннях. Високопатогенні штами грипу викликають у сприйнятливої птиці гостру форму хвороби. Спостерігають також блискавичний перебіг інфекції, коли птах гине без симптомів.

У хворої птиці проявляються різні поєднання наступних симптомів: пригнічення, сонливості, зниження апетиту, кашлю, хрипів, чхання, рясної сльозотечі, діареї, тремору, порушення координації рухів, ціанозу непокритих пір’ям ділянок шкіри (особливо гребінця і сережок), набряку голови, скуйовдженого пір’яного покриву, зниження несучості і якості шкаралупи яєць. Смерть наступає протягом 1–2 діб після появи перших симптомів. Падіж птиці може досягати 80–100%.

Лікування високопатогенного пташиного грипу у птиці не розроблено!!!   

При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити Фастівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області!

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ