Внесено зміни у видачу посвідчень чорнобильцям

• 09.12.2019

11 липня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян».

Нею затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до першої категорії, у яких передбачено розмежування за категоріями «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «(категорія 1 серія А) та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1 серія Б), а також нові зразки бланків посвідчень для осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт (1,2 або 3) і постраждалим від радіаційного опромінення.

Відповідно до вищевказаної  Постанови передбачено провести заміну посвідчень категорії один до 1 січня 2020 року (але цей термін, за інформацією Департаменту СЗН КОДА, буде продовжено).

Нові посвідчення є синього кольору вже без вкладки.

Куди звертатися та які документи необхідно надати для заміни посвідчення?

Звертатися до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фастівської міської ради, яке знаходиться за адресою: вул. Небесної Сотні (9 Січня), 8, м. Фастів, у відділ з питань соціального захисту населення, постраждалого від наслідків Чорнобильської катастрофи (кабінет №14), телефон для довідок: 5-15-49.

Перелік документів:

1. Посвідчення категорії 1 А з вкладкою – оригінал та копія;
  2. Паспорт громадянина України – оригінал та копія;
  3. Трудова книжка – оригінал та копія (для працюючих громадян – копія завірена за місцем роботи);
  4. Військовий квиток – оригінал та копії сторінок 1,2,3,4,13,26 (для військовослужбовців та військовозобов’язаних);
  5. Довідка Галузевого державного архіву Міністерства оборони України (для військовослужбовців з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС);
  6. Фото 2 шт. формату 3х4 на матовому папері.

Довідково: станом на сьогодні, на обліку в управлінні перебуває 1044 особи категорії 1, із них: учасники ліквідації – 301 особа, потерпілі – 743 особи. Звернулося щодо обміну 613 громадян. Видано нові зразки посвідчень – 60 –ти особам Залишилося на розгляді в КОДА – 553 справ.