Він привносив козацький дух на наші землі

• 15.08.2019

14 серпня фастівчани відзначили одне з найбільших свят православних християн – свято першого Спаса. Того ж дня громадськість міста віддала шану визначній особі, яка діяла на теренах нашої Фастівщини, державному та військовому діячу Українського гетьманату, полковнику Фастівського полку (Білоцерківського полку) –  Семе́ну Палі́ю (Семен Гурко). Урочистості, які традиційно проходили біля погруддя славного земляка, призначались святкуванню дня народження людини, про героїчні вчинки якої ще за життя складали легенди, передавались народні перекази, присвячувалися легенди, писалися пісні та кобзарські думи. Трохи згодом про нього почали писати історичні романи та наукові монографії. Його образ втілювали в своїх творах знамениті художники та народні скульптори.

Міський голова М. Нетяжук щиро привітав фастівчан зі святами та наголосив на значенні для історичної спадщини Фастова постаті Семена Палія. Відзначаючи значний його внесок у розвиток нашого міста та привнесення козацького волелюбного духу на землях краю, він побажав містянам гідно наслідувати приклад козацького полковника у протистоянні сучасним викликам.

Вшановуючи пам’ять великої людини, ім’я якої в історії стоїть врівень з найвидатнішими постатями минувшини, Почесний громадянин міста А. Древецький та В. Мазуренко – голова ради старійшин Фастівського куреня українського козацтва, висловили впевненість в успішному відродження слави рідного Фастова та могутнього козацького духу на українській землі. Те, що він не вмирає, підтвердив показовий виступ із зброєю гостей із Запоріжжя Оксани Калини та її дочки Марії.

Під час заходу було справлене  молитовне вшанування  пам’яті козацького ватажка, його учасники поклали букети квітів до пам’ятника героя. Урочистості додавав натхненний виступ хору «Козацький оберіг» під керівництвом Станіслава Толстих.