Увага! Інформація про місцеві податки і збори у 2020 році

Згідно з ст. 206 Земельного кодексу України використання землі  в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка.

Відповідно до ст. 14.1.147 Податкового кодексу України плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Податок на майно належить до місцевих податків, а тому встановлюється місцевою радою.

Так, з метою дотримання вимог Закону України №1160 від 11.09.2003 року «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»  та норм Податкового кодексу України, інформуємо про прийняті Фастівською міською радою рішення про встановлення місцевих податків та зборів на території міста Фастів, які набули чинності 01 січня 2020 року та висвітлені на офіційному веб-сайті Фастівської міської ради та її виконавчих органів http://www.fastiv-rada.gov.ua  у вкладці «Нормативні акти»:

Відповідно до ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

         Звертаємо увагу громадян – власників земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами.

До 01 липня власники земельних ділянок, отримують податкове повідомлення – рішення, в якому буде зазначена сума та реквізити для сплати податків. Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення документу.

Рішенням Фастівської міської ради №17-LVІ-VІІ від 13.06.2019 року «Про встановлення плати за землю на 2020 рік» визначено, що від сплати земельного податку звільняються наступні фізичні особи:

–     інваліди першої і другої групи;

–     пенсіонери (за віком);

–     ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

–     фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

–     особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

– фізичні особи – власники земель для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд не більше 0,10 га.

Також вказаним рішенням передбачені пільги по сплаті земельного податку для категорії земель «Землі промисловості» (код 11.01-11.03) за земельні ділянки юридичних осіб в постійному користуванні, в залежності від розміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі.

Для юридичних осіб, які створюють робочі місця, підтримуючи стабільну соціальну ситуацію в місті, забезпечуючи надходження коштів до місцевого бюджету, зокрема у частині сплати податку на доходи фізичних осіб, введено понижуючий коефіцієнт, а саме:

  • для юридичних осіб, які забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі, яка перебуває у них в постійному користуванні, за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру від 36 до 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року, застосовувати ставку земельного податку – 5% від нормативної грошової оцінки землі;
  • для юридичних осіб, які забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі, яка перебуває у них в постійному користуванні, за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру понад 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року, застосовувати ставку земельного податку – 3% від нормативної грошової оцінки землі.

Рішенням Фастівської міської ради №18-LVІ-VІІ від 13.06.2019 року «Про плату за оренду земель Фастівської міської ради в 2020 році»  визначені ставки орендної плати за оренду земель в межах міста Фастів. Так, зокрема, за землі промисловості визначені наступні ставки орендної плати:

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру понад 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року – встановлена ставка орендної плати 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру від 36 до 180 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року – встановлена ставка орендної плати 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

– за земельні ділянки земель промисловості, що перебувають у користуванні суб’єктів підприємницької діяльності усіх галузей, в тому числі для юридичних осіб, що забезпечують сплату податку на доходи фізичних осіб на 1 га землі за попередній рік у сумі, що еквівалентна розміру до 36 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня поточного року – встановлена ставка орендної плати 7% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Беручи до уваги зазначене вище, суб’єктам господарювання, які орендують землі промисловості в межах міста Фастова, до 15 січня 2020 року необхідно надати до відділу з питань раціонального використання земель виконавчого комітету Фастівської міської ради інформаційну довідку з податкової служби за погодженням фінансового управління про суму сплаченого податку на доходи фізичних осіб за попередній рік для проведення розрахунків орендної плати за земельні ділянки у 2020 році.

Відділ з питань раціонального використання земель

виконавчого комітету Фастівської міської ради

6-02-15

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ