У Веприку відбувся музично-пісенний вернісаж “Червоная калинонька”

• 04.10.2021
2 жовтня 2021 р. КЗ КОР «Меморіальний музей К. Г. Стеценка», за підтримки управління культури Київської ОДА, започаткував та провів Обласний музично-пісенний вернісаж «Червоная калинонька», який має на меті популяризувати пісенну спадщину К. Г. Стеценка та композиторів-класиків, зберігати і розвивати національне вокальне мистецтво, підтримувати обдарованих особистостей Київщини.
Захід розпочався з огляду експозиції КЗ КОР «Меморіальний музей К. Г. Стеценка». На могилі композитора побували та вклонилися його світлій пам’яті і поклали квіти голова Фастівської територіальної громади Михайло НЕТЯЖУК, начальник управління розвитку територій і благоустрою ФМР Андрій СНІГУР, начальник відділу культури та спорту Фастівської РДА Тетяна РАДЖАБОВА, начальник управління гуманітарного розвитку Олена РУДАКІВСЬКА, учасники вокальних колективів Академії пенсіонерів на чолі з директором Оленою ТКАЧ з м. Біла Церква, Народний аматорський хор «Козацький оберіг» Фастівського міського Палацу культури, який виконав «Молитва за Україну» М. Лисенка.
Продовжився Вернісаж у Будинку культури с. Веприк зі святкового концерту, у якому взяли участь хорові і вокальні колективи Київщини: зведений дитячий хор «Sun Rise», народне тріо бандуристок «Заграва» з Великоолександрівської школи мистецтв і ремесл Пристоличної сільської ради Бориспільського р-н, Народний аматорський хор культпрацівників «Барви Полісся» Іванківського БК Іванківської селищної ради Вишгородського р-н, народний аматорський хоровий колектив «Розкопанчаночка» базового БК відділу культури, молоді та спорту Богуславської міської ради., зразковий академічний дитячий хор «Світанок» Димерської музичної школи Вишгородського р-н, народний аматорський хор Сквирського міського Будинку культури, народна аматорська капела бандуристів ім. Є. Собченко, народний аматорський хор «Козацький оберіг» Фастівського міського Палацу культури, солістка Людмила АПОЛЬОНОВА, вокальні ансамблі: «Гармонія», «Спадщина», «Криниця життя», «Золота осінь» Академії пенсіонерів м. Біла Церква, «Мальви» Веприцького Будинку культури Фастівський р-н.
Обласний музично-пісенний вернісаж «Червоная калинонька» став справжнім святом української пісні. Безумовно найтепліших слів заслуговують усі учасники Вернісажу, які талановитим виконанням творів уславленого композитора Кирила Григоровича Стеценка вшанували пам’ять про нього. Захід став живим підтвердженням, що українська пісня – це невмируща душа народу, якій жити у віках.
Під час Вернісажу діяла виставка декоративно-ужиткового мистецтва Фастівської школи народної майстерності та проводилися майстер-класи із виготовлення ляльки – мотанки і декоративного розпису.
Сприяли організації та проведенню Обласного музично-пісенного Вернісажу “Червоная калинонька”: управління культури Київської ОДА, депутат Київської обласної ради Тетяна САМОЙЛЕНКО, директор Фастівського міського палацу культури Оксана СТРУТИНСЬКА, староста Веприцького старостинського округу Фастівської ТГ Тетяна ХОМЕНКО, директор Фастівської школи народної майстерності Анатолй ДРЕВЕЦЬКИЙ, директор Будинку культури с. Веприк Олена ЖОВНІР.