У Веприку Фастівської громади відзначили 141-шу річницю від Дня народження славетного Кирила Стеценка

• 24.05.2023

Сьогодні до Веприка завітав Кирило Стеценко молодший – онук видатного композитора, хорового диригента, громадського діяча, протоієрея УАПЦ, культуролога та педагога Кирила Стеценка, щоб взяти участь у відзначенні 141-ї річниці від Дня народження славетного діда

Саме у Веприку Кирило Стеценко провів два останні роки життя. У сільській церкві – св.великомучениці Параскеви отець Кирило проводив службу українською мовою, у приміщенні Просвіти лунала українська пісня у виконанні веприцького хору, який заснував К.Стеценко, а учасники місцевого драматичного гуртка ставили популярні на той час спектаклі українських авторів українською мовою. Це в той час, коли на українську мову, культуру та традиції були оголошені гоніння радянською владою.

Онук, Кирило Стеценко молодший, продовжив величну справу діда і зараз очолює Київську просвіту (одним із засновників є К.Г.Стеценко), а ще є композитором, культурологом, скрипалем, народним артистом України та активним громадським діячем.

З нагоди 141-ї річниці від дня народження Кирила Стеценка о.Михайло, настоятель церкви св.Параскеви, провів панахиду. До присутніх звернулися заступниця міського голови з гуманітарних питань Жанна Швидка, староста Веприцького старостинського округу Тетяна Хоменко та Кирило Стеценко молодший.

Захід продовжився в Меморіальному музеї К.Г.Стеценка, що у Веприку.