• 10.08.2020

Інна Халабурда  – заступник начальника Фастівського відділу обслуговування громадян проінформувала запрошених, що непрацездатні члени сімей військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції, мають право на призначення пенсії у разі втрати годувальника згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Увагу присутніх було акцентовано на Постанові Кабінету Міністрів України від 03.08.2020 року №674, якою передбачено, що з 1 серпня 2020 р. у разі, коли щомісячний розмір пенсійної виплати в разі втрати годувальника, призначеної відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в членів сім’ї осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції або смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини, не досягає 7 800 гривень, таким членам сім’ї встановлюється адресна допомога до пенсійної виплати в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Якщо пенсія в разі втрати годувальника призначена відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” на двох і більше членів сім’ї, адресна допомога до пенсійної виплати, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, що не вистачає до 6 100 гривень на кожного члена сім’ї осіб, зазначених в абзаці першому цього пункту.

Пенсійна виплата, обчислена з урахуванням положень абзаців першого і другого цього пункту на всіх членів сім’ї, виплачується у межах максимального розміру пенсії, визначеного частиною сьомою статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Також було надано роз’яснення щодо переваг реєстрації на WEB-порталі Пенсійного фонду України.

На всі поставлені питання було надано ґрунтовні відповіді.