У Фастівській громаді хворих на COVID-19 за минулий тиждень не зафіксовано

На території Фастівської міської громади за минулий тиждень, в період з 14 до 20 листопада, захворілих  на коронавірусну хворобу (COVID-19) зареєстровано не було.

Однак варто подбати про своє здоров”я, оскільки зараз триває епідсезон – підвищено захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Регулярно мийте руки та користуйтеся антисептиками, використовуйте маски в людних місцях. Будьте здорові!

Як отримати направлення на безоплатний тест?

• Згідно з Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722«Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)», кожен український громадянин має право на безоплатне тестування. Наразі доступні 2 типи тестування на COVID-19:
  • ПЛР-тест, чутливість якого найбільша в період між 7 і 14 днями після інфікування. Для дослідження береться мазок із носа і ротоглотки;
  • швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2, який використовують на ранніх стадіях захворювання і виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Його перевагою є швидке та легке виконання (результат готовий за 15–30 хвилин).

Як передбачають затверджені Міністерством охорони здоров’ям стандарти, лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 таким категоріям:

• людям із підозрою на COVID-19;
  • людям з ознаками інших ГРВІ;
  • людям з ознаками вірусної пневмонії;
  • пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;
  • контактним особам у разі появи симптомів, які не виключають COVID-19.

Першим трьом категоріям ПЛР-тестування призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний надати сімейний лікар або, у разі його відсутності чи недосяжності, лікар із найближчого медичного закладу. Якщо з будь-яких причин лікар відмовляється дати таке направлення, звертайтеся на контакт-центр МОЗ за номерами 0972020333, 0732020333, 0662020333

(контакт центр  МОЗ 0 800 60-20-19).