Цьогоріч абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест

Для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогорічінструментоцінюваннядоопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика.

Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

З міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Головним під час проведення НМТ є створення безпечних умов для учасників тестування та організаторів, а також доброчесної та прозорої процедури вступного випробування.  Тому задля безпеки, інформація про місця проведення НМТ не розголошується.  Головним критерієм вибору приміщення для проведення НМТ є наявність укриттів, належного Інтернет-підключення та комп’ютерного обладнання.

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до 3 травня.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Український центр оцінювання якості освіти наразі підготував демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож всі бажаючі учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.

Зауважимо, що за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні учасник зможе вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

 

Як виглядатимуть тести

Із української мови, історії, біології і хімії буде по 30 запитань. У тесті з української мови не буде завдання із написанням твору на задану тему.

Завдання у блоці з історії України охоплять програму 8-11 класів – історія України з другої половини 16-го століття і до сучасності.

Із математики і фізики буде по 22 запитання, що потребуватимуть розв’язку.

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами

Тести з іноземної мови міститимуть 32 запитання, що стосуватимуться читання і перевірки лексико-граматичних навичок абітурієнта, а блоку з аудіюванням не буде.

Щодо формату завдань, то окрім тих, щобули в минулі роки – вибір однієї відповіді, встановлення відповідності – цьогорічдодадутьвстановленняхронологічноїпослідовності (для тестів з історії України), вибірдекількохвідповідейіззапропонованого набору.

Як рахуватимуть результати

Результат тестування з кожного блоку вступник знатиме одразу після того, як завершить відповідати на запитання цього блоку. Мінімальний прохідний бал – не менше 10% від максимально можливого балу із кожного блоку питань. Тобто якщо вступник набрав менше цієї кількості балів, то його результати не конвертують в результат ЗНО.

Щоб взяти участь в конкурсі на навчання за державним або регіональним замовленням, потрібно на тестуванні отримати не менше 130 балів. Для лікарських спеціальностей мінімальний бал становить 150, для вступників на правничі спеціальності – не менше 140.

Використати для вступу у виші в 2023 році можна буде також результати НМТ за 2022 рік і результати ЗНО за 2021 і 2020 роки. Такі критерії, як середній бал атестату і сільський коефіцієнт цьогоріч не використовуватимуться.

Вступники зможуть подавати загалом до 20 заяв на вступ, але на бюджетну форму навчання – не більше п’яти.

Обов’язкову державну підсумкову атестацію у 2023 році скасували, як і торік, а участь у НМТ є добровільною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ