Суб’єкти господарювання, якi здiйснюють діяльність з розведення свiйської птиці, перепелiв i страусів та виробництво м’яса свiйської птицi не можуть мати у 2022 pоці статус платника єдиного податку ІV групи

• 18.02.2022

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що 21 лютого 2022 року закінчується граничний термін подання податкової декларації з єдиного податку на 2022 рік та розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2021 рік для набуття і підтвердження статусу платника єдиного податку ІУ групи.

У зв’язку з цим нагадуємо, що Законом України вiд 30.11.2021 року №1914-IX «Про внесення змiн до Податкового кодексу України та iнших законодавчих актів Украiни щодо забезпечення збалансованостi бюджетних надходжень» внесено змiни до Податкового кодексу, якi набрали чинності з 01.0l .2022 року.

Так, абзацом 2 пiдпункту 29I.5 прим.1.1 пунктy 291.5 прим.1 cтатті 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку ІУ групи суб’єкти господарювання, дiяльнiсть яких згiдно з КВЕД-2010 вiдноситьqя до класiв 01.47 (розведення свiйськоїптицi), 01.49 (в частинi розведення та вирощування перепелiв i cтpayciв) та 10.12 (виробництво м’яса свiйськоїптицi).

Наразі серед платникiв єдиною податку ІУ групи є сiльськогосподарськi товаровиробники, якi одночасно з рослинництвом, тваринництвом, рибництвом або змiшанимсiльським господарством, здiйснюютьдiяльнiсть з розведення свiйськоїптицi, розведення та вирощування перепелiв i cтpayciв та виробництва м’яса свiйськоїптицi.

З метою дотримання норм податкового законодавства в частинiправомiрностi застосування статусу платника єдиного податку ІУ групи, звертаємо увагу, що з 01.0l.2022 року, в зв’язку з набуттям чинностiзмiн щодо умов застосування спрощеної системи оподаткування, суб’єкти господарювання, якi одночасно з iншими видами сiльськогосподарськоїдiяльностiздiйснюютьдiяльнiстьзгiдно з КВЕД-2010, яка вiдноситься до класiв 01.47 (розведення свiйськоїптицi), 01.49 (в частинi розведення та вирощування перепелiв i cтpayciв) та 10.12 (виробництво м’яса свiйськоїптицi) не можуть набути або пiдтвердити статус платника єдиного податку ІУ групи на 2022 piк.