Стали свідком спалювання сухої трави, або ж спалювання сміття на приватній території? Негайно телефонуйте 101.

• 27.03.2023

Відповідно до алгоритму, рятувальники повідомлять про факт спалювання органи Нацполіції. Даний випадок мають зафіксувати правоохоронці і розпочати слідство з даного питання.

Про це сьогодні розповіли рятувальники під час апаратної наради.

Нагадаємо про відповідальність.

Адміністративна: штраф за випалення рослинності в населеному пункті для мешканців складатиме від 3060 до 6120 грн (від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)  – ч.1. ст.77 КУпАП

Кримінальна: 3 березня 2022 р. внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: підпал сухої трави в селищі Борова