Співпраця з NEFCO

Фастів є одним із міст України, котре активно співпрацює із міжнародною фінансовою організацією – Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) та Фондом E5P, бере участь у кредитній програмі «Енергозбереження». Діяльність НЕФКО спрямована на інвестування проектів, котрі направлені на покращення екологічного стану довкілля, впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.

26.12.2016 укладено Договір про грант та Кредитний договір щодо реалізації проекту «Впровадження енергоефективних заходів в навчальних закладах та заходів із заміни ліхтарів вуличного освітлення в Фастові». Даний проект спрямовано на скорочення споживання електричної і теплової енергії, зниження витрат міського бюджету, а також зменшення викидів СО2, SО2, NOx та пилу в атмосферне повітря.

В рамках реалізації даного проекту проведена модернізація вуличного освітлення за грантові кошти Фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)» (Фонд «NIU») та Фонду «Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля» (Фонд Е5Р) в сумі 159 616 Євро. Здійснено заміну світильників з лампам розжарювання типу ДРЛ, ДНаТ і енергозберігаючих на світлодіодні світильники на 27 вулицях міста: Комарова, Галафеєва, Свято-Покровська, Гагаріна, Героїв Танкістів, Героїв Прикордонників, Київська, Великоснітинська, Миру, Якубовського, Суворова, Івана Ступака, Житомирська, Героїв України, Скригалівська, Гусєва, Транспортна, Соборна, Незалежності, Андрія Саєнка, Семена Палія, Шевченка, Льва Толстого, Брандта, Мічуріна, Івана Мазепи, Козацької Слави, а також площі Соборна та Привокзальна.

Проведено наступні роботи:

  • встановлено 1 067 енергозберігаючих світлодіодних світильників;
  • вмонтовано 402 кронштейни;
  • оновлено 20 855 м електромереж на ізольований провід;
  • встановлено 24 нові електроопори;
  • відповідно до природоохоронних вимог демонтовані ртутовмісні лампи передано на утилізацію спеціалізованому підприємству.

За кредитні кошти (8 894,8 тис. грн та співфінансування міста в 10% – 1 050,0 тис. грн.) тривають роботи з термомодернізації дошкільних навчальних закладів №6 та №11, а також загальноосвітніх шкіл №1 та №2.

На сьогодні в ДНЗ №11 замінено 29 вікон на енергозберігаючі із загальною площею 101,25 м2 та 3 дверей із загальною площею 5,4 м2. Утеплено та пофарбовано фасад будівлі, горище. Завершено ремонт системи опалення.

В ДНЗ №6 замінено 17 вікон на енергозберігаючі із загальною площею 67 м2 та 5 дверей із загальною площею 13 м2. Утеплено та підготовлено під декоративну штукатурку фасад навчального закладу.

В серпні 2018 року Фастівською міською радою було прийнято рішення про співпрацю з НЕФКО за участю країн Європейського Союзу щодо проекту реконструкції КП ФМР «Фастівводоканал». Для реалізації Проекту розпорядженням Кабінету Міністрів України №867-р від 07.11.2018 з державного бюджету виділено субвенцію соціально-економічного розвитку міському бюджету в розмірі 2,0 млн. грн. Відповідне рішення було прийнято 07.02.2019 міською радою.

Даним Проектом передбачено впровадження енергоефективних та екологічних заходів на каналізаційних очисних спорудах м. Фастів. На даний час сформовано основні аспекти реалізації Проекту, шляхи фінансування, узгоджено Завдання на проектування та проведено конкурс на визначення проектної організації з розробки проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд КП ФМР «Фастівводоканал», місто Фастів Київської області» та укладеного договір на виконання даних послуг. Складова реалізації даного Проекту буде становити: кредитне фінансування НЕФКО, інвестиційний грант та субсидія по відсотковій ставці кредиту буде надана Інвестиційною платформою добросусідства (NIP) та місцеве співфінансування.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ