Сьогодні відзначається 33-річниця аварії на Чорнобильській АЕС

• 26.04.2019

Фастівчани віддали шану тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас й увесь світ від нещадних наслідків Чорнобильської катастрофи. Ця трагедія озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Не оминула вона і Фастів, бо майже тисяча жителів міста творили героїчний подвиг на території ЧАЕС, захищаючи нас ціною власного здоров’я. Самовіддано ліквідовували наслідки аварії працівники різних підприємств і установ, і зокрема, автопарку, міліції, пожежної частини та ін.

За участі керівників міста, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, членів їхніх сімей, учнів та вчителів фастівських шкіл, активістів громадських організацій  та небайдужих фастівчан проведено низку заходів із вшанування подвигу і мужності Героїв, які ціною власного життя та здоров’я вберегли людство від катастрофи.

Біля пам’ятного знаку Героям–ліквідаторам відбувся мітинг-реквієм у пам’ять про подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На знак поваги до героїв, котрі пожертвували своїм здоров’ям і життям заради майбутнього своєї країни і її народу, присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих та тих, кого хвороби, викликані дією радіації, забирають від нас і нині та поклали квіти до пам’ятника.

26 квітня для всього світу став втіленням скорботи. Ось уже 33 рік ми згадуємо цю велику трагедію, цей Чорнобильський смерч, який забрав життя багатьох людей і зараз завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців, зазначив у своїй промові міський голова М. Нетяжук. Це також привід, щоб оцінити вартість людської помилки та її наслідки. І, звичайно, оцінити вагу подвигу тих, хто за покликом серця, відчуваючи відповідальність перед своїм народом, перед майбутніми поколіннями, не замислюючись про здоров’я відправився у самісіньке пекло. Звертаючись до молодих фастівчан Михайло Володимирович закликав їх ніколи не забувати, хто врятував майбутнє України, завдяки кому вони мають можливість жити і творити.

Ліквідаторам міський голова вручив подяки виконавчого комітету Фастівської міської ради. Також церемонії покладання квітів відбулися в мікрорайонах Потіївка та Казнівка, біля пам’ятних знаків ліквідаторам аварії на ЧАЕС, де усі небайдужі фастівчани вшанували пам’ять земляків, полеглих у боротьбі з «мирним атомом»