Сьогодні Парафія св. влкмч. Димитрія Української греко-католицької церкви міста Фастова святкує 25-ту річницю з дня відтворення

• 08.11.2021

З нагоди ювілею у храмі настоятель о. Віталій  Марцинюк служив святкову літургію. Привітали парафіян міський голова Михайло Нетяжук та секретар міської ради Людмила Рудяк.

За свідченнями істориків, Українська греко-католицька церква у Фастові після насильницького закриття російським царизмом наприкінці XVІІІ століття відродилася лише у 1996 році. Перші Богослужіння провадилися у приміщенні римо-католицького костелу Воздвиження Святого Хреста.

Наразі ж греко-католицька громада активно розвивається та бере участь у суспільному житті Фастівської МТГ. І це не лише харитивна та релігійна діяльність. Це і підтримка безпритульних продуктовими наборами, і допомога соціально незахищеним верствам населення, і регулярні візити до геріатричних центрів Кожанської та Томашівської громад. БФ «Карітас-Київ» підтримує греко-католиків у їхньому служінні потребуючим, забезпечуючи як продуктовими кошиками, так і засобами гігієни.

При парафії діють такі спільноти як Ліга жінок УГКЦ та Лицарі Колумба, члени яких свідомо обрали шлях розвитку, милосердя та волонтерства у проектах, покликаних змінювати уявлення про здавалося б повсякденні речі.

Протягом останніх п’яти  років було реалізовано чимало соціальних та культурних проектів, які об’єднали не лише парафіян, а й громаду міста.

Серед яких:

• Соціально-мистецький проект – мурал «Моя квітуча Україна» ( 2019), який згуртував близько 300 волонтерів.
  • Мистецький проект – мурал сучасного мистецтва «Сублімація» (2020) у співпраці із міською радою та ГО «БУР».
  • Етнокалендар (2019) та Етноальманах (2020)– упорядковані свідчення, що ілюструють красу та неповторність українського вишивання.
  • Виставки українського традиційного вбрання, дбайливо зібраного з усіх куточків України.
  • Вистава за повістю М. Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» – «Черевички для Оксани».
  • Лялькові вистави.
  • Численні літературні вечори.
  • Участь у загальноміських заходах.
  • Функціонування соціального ХАБу, де здійснюється робота із дітьми та молоддю, а саме: «Кулінарна майстерня», «Майстерня Шпаківня(робота з деревом)», спортивна гуртківка «Настільний теніс», творчі майстер класи.

Зараз членкині Ліги УГКЦ працюють над створенням майстерні крафтового печива «Коржик», особливістю якої буде те, що в ній працюватиме особливий «сонячний» хлопець Микита.

«Планів ще багато. Ми навчаємося. Працюємо над собою. Повсякчас розвиваємося та ставимо високі цілі. Наразі постало актуальне питання – побудова храму Божого. Це наша мрія, яка неодмінно здійсниться з Божою поміччю! Ми маємо на меті створити в нашому місті такий осередок, який стане освітньо-культурною колискою для людей різного віку, де кожен зможе не лише спілкуватися з Богом, а й духовно і культурно збагачуватися.» – ділиться настоятель храму о. Віталій Марцинюк.

Ми також долучаємося до вітань! Дякуємо громаді за роботу! Нехай Господь укріпить усіх нас в молитві, пошле духовну міцність і дарує многії і благії літа!