Сьогодні, 14 жовтня, у Фастові пройшли заходи до Дня захисника України

• 14.10.2020

14 жовтня ‒ значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої держави. Українці святкують День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

Крім того, сьогодні ми традиційно відзначаємо День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також чергової річниці створення УПА.

Урочистості з нагоди свята у Фастові розпочалися з церемонії покладання квітів до пам’ятних знаків захисникам України на площах Соборній та Перемоги, місць поховань фастівчан, загиблих у зоні АТО (Інтернаціональне кладовище).

По тому керівники міста, представники громадськості зібрались на площі Перемоги, щоб засвідчити свою повагу й подякувати – тим, хто у різні часи стояв на захисті нашої Батьківщини, і, хто сьогодні на сході країни відстоює спокій нашого спільного дому – України, її територіальну цілісність.

Заходи з нагоди Дня захисника Вітчизни розпочалися з урочистого внесення прапорів України, Фастова та Українського козацтва. Хвилиною мовчання гості та запрошені вшанували пам’ять борців за волю та незалежність нашої країни. Молодь міста від усієї фастівської громади поклала квіти до погруддя славного козака Семена Палія. Богослужіння за Україну та її захисників відправили пан- отці православних храмів.

Зі  словами вітання з величним національним святом – Днем захисника України до присутніх звернувся міський голова Михайло Нетяжук. Він наголосив, що сьогоденне свято – це свято мужніх оборонців, визволителів рідної землі та побажав усім сили, мужності, мирного неба над українською землею, добробуту й родинної злагоди, віри в щасливе майбутнє Української держави.

За  багаторічну віддану службу,  проявлений героїзм та мужність, активну життєву позицію та у зв’язку  з святкуванням Дня  захисника України міський голова оголосив подяки низці ветеранів, учасників бойових дій, представників козацтва та матерів загиблих учасників АТО.

Велику цікавість присутніх на заході викликала презентація військового спорядження, яку провели бійці  95 десантно-штурмової бригади. Хвацькою вправністю та військовою злагодженістю потішили глядачів вихованці Фастівського навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІІ ступеня №7 «Центр військово-патріотичного виховання «Гарт».