Проведення робіт з обслуговування димових та вентиляційних каналів

Від правильної роботи димових та вентиляційних каналів безпосередньо залежить наше здоров’я та життя, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги.

Димоходи та вентиляційні канали (ДВК) завжди мають бути справними та цілими. Їх необхідно періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати та ремонтувати.

Перевірку і прочищення димоходів необхідно виконувати щороку перед початком опалювального сезону з оформленням акту.

Хто відповідає за справний технічний стан (безпечну експлуатацію) димових та вентиляційних каналів?

  • в житловому будинку приватного сектору — власник та/або орендар (наймач) такого будинку;
  • в багатоквартирному будинку — власник (балансоутримувач) такого багатоквартирного будинку спільно з власниками квартир цього будинку.
  • Якщо будинок має  форму власності ОСББ, ЖБК тощо,- то  цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.

                                  Хто може перевіряти та прочищати ДВК

  • Щоб перевірити справність димоходів та вентиляційних каналів, споживачу необхідно звернутися до спеціалізованої організації, яка має ліцензію та дозвіл від Держгірмпронагляду, підготовлений персонал та необхідне обладнання, а також проводить таку перевірку із дотриманням протиепідемічних заходів.
  • Мешканці приватних будинків повинні періодично підрізати гілки дерев навколо димоходу. В зимовий період, не рідше одного разу на місяць, власник житлового будинку повинен проводи огляд оголовків димоходів, щоб завчасно запобігти їх обмерзанню та закупорці.
  • Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству – АТ Київоблгаз за адресою м.Фастів, вулМатросова,2 каб.108. Строк зберігання актів – 12 місяців.

Увага! Замовляючи послуги, перевіряйте чи дійсні дозволи на проведення робіт з обслуговування димових та вентиляційних каналів, видані цим організаціям (чи не закінчився термін дії дозволу).

Бережіть себе та своїх близьких!

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ