Програма «теплих кредитів»: можливості для ОСББ

  • 11.02.2020

У 2020 році триває дія державної програми «теплих кредитів»– підтримки за механізмом здешевлення кредитів, виданих населенню та ОСББ на реалізацію енергоефективних заходів. Передбачений обсяг фінансування у 2020 році – 400 млн. грн.(з яких 190 тис. – для ОСББ). Наразі «теплі кредити» для ОСББ продовжують видавати в Ощадбанку, Укргазбанку та ПриватБанку.

За рахунок державної підтримки ОСББ та ЖБК можуть заощадити від 40% до 70% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Сума відшкодування залежить від кількості квартир у будинку, власники яких отримують субсидії. Загалом процес відшкодування займає до 2 місяців. Ставка за кредитом для ОСББ та ЖБК становить від 17% до 18% річних. Додаткові компенсації може надавати і місцева влада.

За повідомленням відділу з питань енергозбереження, енергоефективності та екології виконавчого комітету Фастівської міської ради в зв’язку із необхідністю здійснення енергоефективної модернізації житлового фонду м. Фастів, підтримки на рівні місцевого самоврядування Урядової програми «теплих кредитів», з метою залучення ОСББ до впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності будівель, на виконання доручення голови КОДА №58-1 від 26.12.2019 за підсумками он-лайн наради щодо зменшення вартості централізованого опалення для населення та фінансування програм енергоефективності на 2020 рік, спрямованих на утеплення багатоквартирних будинків – розроблений проект Програми відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків у м. Фастові на 2020-2021 роки, яка включена в порядок денний чергової сесії міської ради (далі – Програма).

Фінансове забезпечення реалізації заходів Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів міського бюджету до 15% від суми кредиту, виходячи з його реальних можливостей та пріоритетів на умовах співфінансування в межах щорічних запланованих бюджетних призначень у порядку черговості надходження до виконавчого комітету Фастівської міської ради реєстрів позичальників. Об’єкти, що не були профінансовані у 2020 році, будуть включені в заходи Програми у 2021 році.

Відшкодування частини суми кредитів з міського бюджету здійснюється лише на впровадження заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 №1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження», або інших заходів, передбачених програмами підтримки енергоефективності, що реалізуються в Україні.

Відшкодування частини суми передбачається за кредитами, залученими у національній валюті до 4-х років та здійснюється на підставі договору про співробітництво. Виконавчий комітет надаватиме компенсацію частини суми кредиту одноразово у розмірі до 15% суми кредиту на впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, визначених Програмою. Позичальник може отримати таке відшкодування лише один раз протягом одного бюджетного періоду.

Відшкодуванню підлягає частина суми кредиту, отриманого Позичальниками, які зареєстровані на території м. Фастова, на проведення робіт, на впровадження  енергозберігаючих заходів, на придбання обладнання і матеріалів (включаючи вартість їх встановлення та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них):

  • дверей та енергозберігаючих вікон для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ;
  • обладнання для проведення робіт з термомодернізації внутрішньо-будинкових систем опалення та систем гарячого водопостачання;
  • теплонасосної системи для водяної системи опалення та/або гарячого водопостачання;
  • системи сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання;
  • вузлів обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засобів вимірювальної техніки (приладів обліку, лічильників), приладів-розподілювачів.

Крім того, цільовим призначенням кредитів є:

  • модернізація систем освітлення місць загального користування (зокрема, заміна електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення системи автоматичних вимикачів);
  • придбання теплоізоляційних матеріалів та проведення робіт з термоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;
  • облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів, у тому числі регуляторів теплового потоку за погодними умовами.

Сектор житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла та з питань гуртожитків і ОСББ звертає увагу, що для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:

  • Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
  • Отримує кредитні кошти.
  • Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

  • Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
  • Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ