“Про звернення депутатів Фастівської міської ради до Верховної Ради України щодо виділення додаткового фінансування Програми 2301270 “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та недопущення зменшення фінансування програми 2308060 “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення”

Р І Ш Е Н Н Я

“Про звернення депутатів Фастівської міської ради до Верховної Ради України щодо виділення додаткового фінансування Програми 2301270 “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2 та недопущення зменшення фінансування програми 2308060 “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення”

Керуючись ст. 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи звернення депутати Фастівської міської ради від фракції Політичної партії “Європейська Солідарність” від ___________,

міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Звернутися до Верховної Ради України щодо виділення додаткового фінансування Програми 2301270 “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та недопущення зменшення фінансування програми 2308060 державних гарантій медичного обслуговування населення у ІІ-IV кварталах 2021 року (текст зверенення додається).
  2. Направити звернення до Верховної Ради України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради.

Міський голова                                                                             М. В. Нетяжук

до рішення міської ради

від                         №

Шановний Дмитре Олександровичу!

З 01 квітня 2021 року розпочала діяти Програма державних гарантій медичного обслуговування населення у II–IV кварталах 2021 року, якою передбачено ще більше безоплатних медичних послуг населенню, в тому числі, пакет вакцинації проти COVID-19.   14 квітня 2021 року на засіданні Кабінету Міністрів України прийняв Постанову № 338 “Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік, та внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року”, якою приймає рішення здійснити у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2021 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків споживання у сумі 6 500 000 тис. гривень шляхом:

1) зменшення обсягу видатків за програмою 2308060 “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення” на суму 6500000 тис. гривень;

2) збільшення обсягу видатків за програмою 2301270 “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” у сумі 6500000 тис. гривень.

Цією ж Постановою Уряд вносить зміни до Порядку реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення у ІІ-IV кварталах 2021 року, зокрема, п. 12 Програми доповнює абзацом такого змісту: “НСЗУ здійснює фактичну оплату медичних послуг, що відносяться до пакетів медичних послуг, зазначених у главі 3 розділу II цього Порядку, протягом IV кварталу 2021 р. за умови збільшення видатків за програмою медичних гарантій на відповідну суму коштів, які були перерозподілені для забезпечення проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Нагадаємо, що бюджет Програми на 2021 рік становить 123,4 млрд грн. Наразі його зменшено на 6,5 млрд грн. Про дефіцитне фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 2021 рік говорилося ще під час прийняття Державного бюджету на 2021 рік.

Наголошуємо, що станом на 2021 рік органи місцевого самоврядування дофінансовують медичні заклади. Зменшення фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 2021 рік із державного бюджету  призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети, в тому числі й фастівської громади. Замість того, щоб фінансувати закупівлю обладнання, проведення ремонтів та модернізацію приміщень лікарень, міська влада повинна буде дофінансовувати ще й передбачені Державною програмою медичні послуги. Ми вважаємо, що недопустимо зменшувати фінансування Програми державних гарантій медичного обслуговування населення на 2021 рік, а кошти для проведення вакцинації від COVID-19 необхідно виділяти додатково.

Щоб уникнути чергового колапсу, необхідно переглянути державний бюджет, що входить до виключних компетенцій Верховної Ради України.

Враховуючи викладену вище інформацію, ми, депутати Фастівської міської ради Фастівського району Київської області, просимо  виділити додаткове фінансування Програми 2301270 проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та недопустити зменшення фінансування програми 2308060 “Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення”.

Підтримано рішенням Фастівської міської ради

№                      від                     року

Секретар міської ради                                                                Л. І. Рудяк