Про затвердження та введення в дію оновленої  інструкції з охорони праці № 2 « Під час робіт на копіювальних апаратах »

  • 10.08.2021

ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА

 Київської області

 ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

        Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

 

Від _10.08.2021                                                                                                                № 231 од              

 

 

Про затвердження та введення

в дію оновленої  інструкції з охорони праці

№ 2 « Під час робіт на копіювальних апаратах »

     З метою безумовного  забезпечення виконання  в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів вимог  ЗУ « Про охорону праці»,  підтвердження в подальшому стандарту ISO 9001:2015, на підставі:  ч. 1 ст. 13, п.8 ч. 2 ст. 13 ЗУ « Про охорону праці», наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 132 від 21.12.1993    « Про Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві» ( із змінами та доповненнями), ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»( із змінами та доповненнями ), розпоряджень міського голови: № 79од. від 18.03.2021 « Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів»,  № 99 од. від 07.04.2021 « Про перегляд та оновлення діючих інструкцій з охорони праці, які діють в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів», керуючись пунктами 1,  20 частини 4 статті 42 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»,

1.      Затвердити та ввести в дію оновлену інструкцію з охорони праці  № 2 «Під час робіт на копіювальних апаратах»  ( Додається).2.   Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.  

 

   Міський голова                                                                                       М.В. Нетяжук     

 

Додаток                                                                     

 до розпорядження                                                                                                                   

міського голови                                                                                                                

№_231 од_ від 10.08.2021 

 

                                                            

                       ІНСТРУКЦІЯ      З ОХОРОНИ ПРАЦІ № 2

                ПІД ЧАС РОБІТ НА КОПІЮВАЛЬНИХ АПАРАТАХ

 

  1.   ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Дія цієї  інструкції поширюється на всіх  працівників апарату Фастівської міської ради та її виконавчих органів, які в своїй роботі використовують копіювальні апарати                        ( користувач).

1.2. Інструкція розроблена на основі наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 132 від 21.12.1993 « Про Порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві»                      ( із змінами та доповненнями), ДНАОП 0.00-4.15-98 «Положення про розробку інструкцій з охорони праці»( із змінами та доповненнями відповідно до наказу Міністерства соціальної політики № 526 від 30.03.2017), розпоряджень міського

голови: № 79од. від 18.03.2021 « Про затвердження Положення про розробку інструкцій з охорони праці в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів»,                                  № 99 од. від 07.04.2021 « Про перегляд та оновлення діючих інструкцій з охорони праці, які діють в апараті Фастівської міської ради та її виконавчих органів», правил експлуатації копіювальних апаратів різних моделей  та інших нормативно – правових актів з охорони праці.

1.3. До самостійної роботи на копіювальних апаратах, допускаються працівники не молодше 18 років, які ознайомлені з даною інструкцією,  мають навики роботи на копіювальних апаратах,  пройшли відповідне навчання та  інструктажі з питань охорони праці.

1.4. За невиконання вимог  даної інструкції користувач  несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

1.5.  Користувач  повинен:

дотримуватися вимог цієї інструкції;

піклуватися про особисту безпеку й стан здоров’я, а також про безпеку й стан здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт;

– не з’являтися на роботі в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, не вживати спиртні напої, не курити в невстановленому місці;

– знати та виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, електробезпеки,  пожежної безпеки;

– виконувати доручену роботу особисто, не передоручаючи її іншій особі;

– не користуватися пошкодженими розетками, освітлювальним обладнанням тощо;

– знати шкідливі і небезпечні фактори, які можуть виникнути під час копіювання;

– знати правила будови і безпечної експлуатації апарата, на якому виконує роботу;

– знати вимоги до утримання робочого місця (не захаращувати його, утримувати в чистоті і порядку);

– знати правила особистої гігієни;

– виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку;

– виконувати роботу тільки на тому апараті, будову якого знає і по якому проінструктований;

– знати і вміти надавати  першу домедичну допомогу потерпілим від нещасних випадків, особливо від ураження електрострумом;

– не виконувати вказівок, які суперечать правилам охорони праці;

– при поганому самопочутті звернутися за медичною допомогою;

– пам’ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці;

– проходити медичний огляд у випадках передбачених чинним законодавством України;

– при порушенні вимог цієї  інструкції та правил охорони праці іншими працівниками чи виявленні небезпеки для оточуючих,  повідомити  про це безпосереднього керівника або роботодавця;

– вміти користуватись первинними засобами пожежогасіння;

– у разі  нещасного випадку, негайно  повідомити безпосереднього керівника, організувати надання першої допомоги потерпілому, й у разі необхідності, викликати екстрену( швидку медичну допомогу) за № 103;

– працівник має право відмовитися від роботи, якщо створилася виробнича  ситуація небезпечна  для його життя чи здоров’я, або життя чи здоров’я  людей, які його оточують;

– за невиконання вимог  даної інструкції користувач  несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Головні шкідливі та небезпечні фактори, які діють на користувача:

– дія електричного струму;

– підвищена запиленість робочої зони;

– підвищений рівень шуму на робочому місці;

– підвищена температура поверхні обладнання;

– дія хімічних речовин, які застосовуються в роботі;

– контакт з порошком.

1.6. Температура повітря в приміщенні повинна бути 10-30 °С, а вологість 20-90%.

1.7. Апарат необхідно встановлювати на рівній твердій поверхні. Різниця по вертикалі між переднім і заднім, а також лівим і правим боками повинна бути в межах 3-5 мм.

1.8. Не дозволяється встановлювати апарат на поверхні, яка має отвори, порожнини, прорізи, в місцях дії прямих сонячних променів і яскравого світла (більше 1500 люкс), поблизу кондиціонерів, нагрівальних приладів (для уникнення утворення конденсату в апараті).

1.9. Приміщення де розміщений копіювальний апарат повинно бути забезпечене засобами пожежогасіння, кількість і тип яких вказано в документації конкретних моделей апаратів.

1.10. Виробнича площа для кожного апарата, розміщення апаратів і допоміжного обладнання, відстань між апаратами та іншим обладнанням, а також апаратами і стінами повинні відповідати нормам, вказаним в експлуатаційній документації.

1.11. В приміщеннях  повинно проводитись вологе прибирання.

1.12. Живлення апаратів здійснюється від мережі перемінного струму 220/240 В, частотою 50/60 Гц з силою струму не менше З А.

1.13. Розетка повинна розміщатись не далеко від апарату в легко доступних місцях, щоб в випадках аварійної ситуації апарат своєчасно можна було вимкнути.

1.14. Забороняється знімати будь-які кришки чи панелі, які закріплені гвинтами.

1.15. Так як деякі деталі апарата знаходяться під високою напругою, то торкатися можна тільки деталей, які вказані в інструкції по експлуатації кожної моделі апарата.

1.16. Забороняється  вносити будь-які зміни в конструкцію апарата .

1.17. Не допускається ставити на апарат металеві предмети, ємності з водою (вази, квіткові горшки, склянки), тому що при попадання їх у середину апарата може статися пожежа або ураження електрострумом.

1.18. При переміщенні аппарата,  необхідно вимкнути вилку з розетки.

  1.                     ВИМОГИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

Перед початком роботи користувач повинен:

2.1. Ретельно провітрити приміщення.

2.2. Перевірити стан робочого місця, відсутність в апараті сторонніх предметів. На апараті не повинно бути зайвого.

2.3. Провести огляд копіювального  апарата, переконатися у відсутності зовнішніх пошкоджень, цілісності електричного кабелю і електровилки.

2.4. Вставити вилку в розетку й упевнитися, що вона міцно тримається. Не дозволяється вставляти та виймати вилку вологими руками.

2.5.У разі виявлення несправності обладнання до роботи не приступати та   проінформувати безпосереднього керівника.

  1.                   ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ.

Під час виконання  роботи користувач повинен:

3.1.Підключити копіювальний  апарат до електромережі і перевірити його нормальну роботу.

3.2.Дотримуватися правил експлуатації копіювального  апарата, не допускати попадання на нього вологи.

3.3.Стежити за справною роботою копіювального  апарата, цілісністю ізоляції електричного кабелю.

3.4.Не підключати копіювальний  апарат до мережі мокрими і вологими руками.

3.5.Не нахилятися над працюючим копіювальним  аппаратом.

3.6.Не класти і не ставити на копіювальний  апарат ніяких сторонніх предметів, не здійснювати на нього механічних впливів.

3.7.Не залишати включений в електромережу та працюючий копіювальний апарат без нагляду.

3.8.Не допускати до роботи з копіювальним апаратом  сторонніх осіб, а також співробітників, які не мають достатнього досвіду роботи з даною  технікою.

3.9.Не експлуатувати  копіювальні апарати , технічний стан яких та  вимоги безпеки, у тому числі пожежної, не відповідають установленим нормам у документації на такі апарати.

3.10. Під час друку забороняється:

– вимикати живлення апарату;

– відкривати дверці чи кришки;

– виймати мережевий кабель;

– переміщати апарат.

3.11. Якщо в апарат попали метал, рідина чи інші сторонні предмети, необхідно негайно його виключити мережевим вимикачем, а потім вийняти вилку з розетки й викликати спеціаліста. Включати апарат в такому стані забороняється.

3.12. Щоб уникнути попадання в очі світла від джерела експонентного випромінювання, не допускається включення режиму копіювання при піднятій кришці.

3.13. Кришку необхідно відкривати і закривати м’яко, без ударів.

3.14. Під час видалення зім’ятого паперу не можна торкатись нагрівального блоку, так як він може бути гарячим.

3.15. Забороняється залишати в апараті обірваний папір.

3.16. Після видалення паперу необхідно впевнитись, що всі блоки та важелі повернуті в  першочергове положення, а всі кришки закриті. Видаляти копії, що застрягли, слід не раніше, ніж через 15 секунд після виключення копіювального апарата.

3.17. Під час виконання операцій, пов’язаних з можливим дотиком до матеріалів, які містять селен, слід користуватися медичними рукавичками.

3.18. Якщо руки забруднились фарбою необхідно:

– уникати повторного контакту зі шкірою;

– негайно помити руки теплою водою з милом.

3.19. Під час копіювання необхідно стежити, щоб фарба не попадала на одяг.

3.20. Під час копіювання забороняється пити та приймати їжу.

3.21. При обслуговуванні апарата його необхідно відключити від електромережі.

3.22.  Забороняється знімати будь-які кришки чи панелі, закріплені гвинтами.

3.23.  Внесення будь-яких змін у конструкцію апарата не допускається.

3.24. Не допускається розташування на апараті металевих предметів, ємностей з водою (вази, квіткові горшки, склянки тощо ).

3.25.  При переміщенні апарата необхідно вимкнути вилку з розетки.

3.26. Не дозволяється розбирати й модернізувати кабель живлення апарата, оскільки це може призвести до пожежі або ураження електрострумом та ін.

3.27. Якщо апарат довгий час не використовується, його необхідно відключити від електромережі, вийнявши вилку з розетки.

3.28. Користувач повинен дотримуватися правил пожежної безпеки.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

Після закінчення роботи користувач повинен:

4.1. Відключити копіювально-розмножувальний апарат від електромережі. При відключенні з електророзетки не смикати за електричний шнур (кабель).

4.2. Прибрати робоче місце.

4.3. Помити руки теплою водою з милом.

4.5. Доповісти безпосередньому керівнику, про всі недоліки, які мали місце в роботі.

  1.   ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

5.1. Аварійна ситуація може виникнути в разі: появи стороннього стуку, неприємного запаху, інших відхилень у роботі копіювального апарату, пожежі та ін..

5.2. У разі раптового припинення подачі  електроенергії, необхідно,  вимкнути копіювальний апарат, витягнути штепсельні вилки з розеток.

5.3.  При виявленні ознак горіння (дим, запах гару), вимкнути апарат, знайти джерело займання і вжити заходів щодо його ліквідації, повідомити безпосереднього    керівника та  не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.

5.4. В разі виявлення в апараті  стороннього  стукоту, диму, неприємного запаху, користувач повинен, негайно,  виключити основний вимикач живлення, а потім вийняти вилку з розетки.

5.5. Не намагатись ліквідувати несправності самому.

5.6. При наявності потерпілих, надати їм першу медичну допомогу  та  викликати екстрену (швидку) медичну допомогу за номером 103.

5.6. Надання першої медичної допомоги:

5.6.1. Надання першої медичної допомоги при ураженні електричним струмом:

У разі ураження електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення – відтягнути його від струмоведучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал.

У разі відсутності у потерпілого дихання і пульсу необхідно робити йому штучне дихання і непрямий (зовнішній) масаж серця, звернувши увагу на зіниці. Розширені зіниці свідчать про різке погіршення кровообігу мозку. При такому стані необхідно негайно приступити до оживлення потерпілого і викликати швидку медичну допомогу за номером 103.

5.6.2. Перша допомога при пораненні:

Для надання першої допомоги при пораненні необхідно розкрити індивідуальний пакет, накласти стерильний перев’язочний матеріал, що міститься у ньому на рану і зав’язати її бинтом.

Якщо індивідуального пакету якимсь чином не буде, то для перев’язки необхідно використати чисту носову хустинку, чисту полотняну ганчірку і т. ін. На те місце ганчірки, що приходиться безпосередньо на рану, бажано накапати декілька капель настойки йоду, щоб одержати пляму розміром більше рани, а після нього накласти ганчірку на рану. Особливо важливо застосовувати настойку йоду зазначеним чином при забруднених ранах.

5.6.3. Перша допомога при переломах, вивихах, ударах:

При переломах і вивихах кінцівок необхідно пошкоджену кінцівку укріпити шиною, фанерною пластикою, палицею, картоном або іншим подібним предметом.

Пошкоджену руку можна також підвісити за допомогою перев’язки або хустки до шиї і прибинтувати до тулуба.

При переломі черепа (несвідомий стан після удару голови, кровотеча з вух або роту) необхідно прикласти до голови холодний предмет (грілку з льодом або снігом, чи холодною водою) або зробити холодну примочку.

При підозрінні перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався, з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

5.6.4. Надання першої допомоги при теплових опіках:

При опіках вогнем, парою, гарячими предметами, ні в якому разі не можна відкривати пузирі, які утворюються, та обв’язувати опіки бинтом.

При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом.

При опіках другого ступеня (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3%-ним марганцевим розчином або 5%-ним розчином таніну.

При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов’язкою та викликають лікаря.

5.6.5. Перша допомога при кровотечі:

          Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно:

  • підняти поранену кінцівку вверх;
  • кровоточиву рану закрити перев’язочним матеріалом;
  • при сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов’язкою, застосовується здавлювання кровоносних судин, які живлять поранену область, при допомозі згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою; при великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.

5.7. У разі виникнення пожежі необхідно повідомити керівника,  викликати                     пожежно – рятувальну  службу за номером 101  та приступити до гасіння її наявними засобами пожежогасіння.

5.7.1. Виконувати всі вказівки керівника  по ліквідації аварійної ситуації.

Керуючий справами ( секретар)                                                           Л.О. Тхоржевська

виконавчого комітету Фастівської

міської ради

 

РОЗРОБЛЕНО:

Начальник відділу з питань праці                                                       Ю.М. Болілий

 

УЗГОДЖЕНО:

Перший заступник міського голови                                                    О.Б. Зикова

з питань діяльності виконавчих органів

ради

 

Керуючий справами ( секретар)                                                           Л.О. Тхоржевська

виконавчого комітету  Фастівської

міської ради

 

Заступник міського голови з питань                                                   А.М. Снігур

діяльності виконавчих органів ради,

з питань розвитку територій 

 

Начальник управління освіти                                                              Н.Л. Єриш

виконавчого комітету  Фастівської

міської ради

 

 

Начальник управління соціального                                                    О.С. Папко

захисту населення  виконавчого комітету 

Фастівської  міської ради

 

Начальник фінансового                                                                         Л.В. Цедзінська

управління  виконавчого

комітету  Фастівської  міської ради

 

Начальник управління регіонального                                                В.В. Куценко

розвитку і житлово – комунального

господарства Борівського, Оленівського,

Мотовилівського, Мотовилівськослобідського

старостинських округів

 

Начальник управління культури,                                                       Н.М. Савченко

молоді та туризму виконавчого комітету 

Фастівської  міської ради

 

Голова ПК                                                                                                Л.М. Алісєєнко 

 

Начальник юридичного управління                                                   А. В. Мельниченко

 

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ