Пам’яті Василя Портяка

Featured Video Play Icon

Пам’яті Почесного громадянина міста Фастова, члена Національних спілок кінематографістів, кіносценаристів та письменників України, українського письменника, прозаїка, сценариста Василя Васильовича Портяка.

 

…Василь Портяк народився в мальовничому гуцульському селі Кривопілля, поруч Верховини. Навчався в місцевій школі, пас худобу на полонині, допомагав батькам. Після школи пішов працювати: був лісорубом, вантажником, такелажником.

В 1972 році вирішив здійснити свою юначу мрію і подався до Києва,  щоб вступити на факультет журналістики.

В 1977 році закінчив Київський університету імені Т. Г. Шевченка.

Після здобуття фаху, подався працювати до кількох газет, одночасно писав своє.

В 1980 році світ побачив його творчий первісток —новелу “Мицьо і Вовчук” (у львівському журналі “Жовтень”). Потім він опублікував ще кілька творів у журналах “Вітчизна”, “Ранок”, “Літературна Україна”. Невдовзі, в 1983 році, республіканське видавництво для творчої молоді видало збірку “Крислачі”, якою молодий гуцульський автор справив чимале враження на київську творчу еліту після чого його запросили редактором у  видавництво “Молодь”.

Паралельно із творчими пошуками в літературі, Василь Портяк захопився кіно. Два роки навчався в майстерні Євгена Барабаша на Вищих курсах режисерів і сценаристів у Москві. Закінчивши навчання в 1986 році Василь Портяк повернувся до Києва, і з тих пір постійно працює на кіностудіях. Пише сценарії до художніх, документальних та короткометражних фільмів та час від часу працює над написанням художніх творів. Загалом з під пера Портяка вийшли такі творчі доробки:

  • Збірка новел “Крислачі”
  • Оповідання “Час прощання — час утрати”
  • “Ісход”
  • Оповідання “Гуцульський рік” і “У неділю рано”
  • Збірка з 8ми новел “У снігах”

У 2017 році вийшло повне зібрання новел «Охоронителі Діви». Його твори увійшли до антології «Українська мала проза XX століття».

          2 березня 2019 року геніальний український новеліст пішов із життя…

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ