Пам’яті подвижника національного духу в царині красного письменства

У Фастові нині  його ім’ям названо вулицю та провулок. А у спеціалізованій загальноосвітній школі I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням іноземних мов діє музей. Втім шлях до визнання  був довгий і тернистий…

Про це, літературний здобуток, зв’язок із Фастовом творця новітнього героїчного епосу, який добре пам’ятав «старі пісні предків», як називають Миколу Глухенького сучасні критики, йшлося на культурно – просвітницькому заході, що проходив у краєзнавчому музеї з нагоди 90 річниці відомого письменника, перекладача, дисидента. Почесні гості – перший голова громадського комітету «Пошук», перший директор музею письменника Лідія Буженик, нині діючий голова комітету Анатолій Древецький, колишній директор міського краєзнавчого музею Тетяна Неліна, вчитель української мови та літератури Аліна Машляківська, нинішній директор музею на громадських засадах Алла Шкляр, дочка Миколи Герасимовича Ганна та його онуки, які доклали багато зусиль для збереження пам’яті про відомого земляка, його творчої спадщини, поділилися спогадами про спілкування зі справжнім патріотом України, розповіли, як вдалося організувати музей подвижника національного духу в царині красного письменства. Учні четвертої школи піднесено виконували українські пісні та патріотичні вірші. Насамкінець присутні на заході переконались у щедрості нашого краю на літературні таланти. Доброзичливо і щиро були підтримані  спроби юних фастівчан  на літературній ниві.