Пам’ятаємо. Розстріли у Бабиному Яру

• 29.09.2021

80 років тому, 29 вересня 1941 року, Бабин Яр. Євреїв та ромів скликають до гітлерівських комендатур, щоб зареєструватися… ні, не для того…

Сьогодні Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Не оминули ті страшні події у Фастівщину. Лише 29 серпня 1941 року у Фастові в районі Казнівки було розстріляно 263 людини – 262 євреї та 1 військовополоненого українця. Розстрілу підлягали усі особи у віці від 12 до 60 років, в тому числі жінки та діти. На місці тих страшних розстрілів сьогодні дві великі могили – дорослих та дітей та пам’ятник.

Сьогодні, у день пам’яті розстріляних у Бабиному Яру невинних душ, у музеї Голокосту, який функціонує при Фастівській ЗОШ №4, відбувся захід реквієм, участь у якому взяли міський голова Михайло Нетяжук, голова Фастівської РДА Євген Кабатов, представники Фастівської міської єврейської громади, учні та запрошені гості