ОСББ Фастова зацікавились «теплими кредитами»

• 12.03.2020

11 березня 2020 року за сприяння  міського голови Нетяжука Михайла Володимировича та завідувача сектору житлової політики, квартирного обліку, розподілу житла та з питань гуртожитків і ОСББ Лагути Оксани Миколаївни  проведено нараду щодо впровадження заходів з енергоефективності та термомодернізації в багатоквартирних будинках, де створені ОСББ. На нараді було присутні 12 голів ОСББ та членів правління ОСББ.

М. Нетяжук розповів присутнім головам ОСББ про затвердження  міської Програми відшкодування частини суми кредиту, залученого ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних будинків у
м. Фастові на 2020-2021 роки.  Згідно з даною програмою ОСББ, які візьмуть участь в урядовій державній програмі «Теплі кредити для ОСББ», матимуть змогу отримати 40% відшкодування з державного бюджету, 30% – з обласного бюджету та 15 % – з міського бюджету.

О. Лагута доповіла про енергоефективні заходи,  на які поширюється дана Програма. Наголосила, що ОСББ, які мають намір проводити загальні збори співвласників у будинку, можуть розраховувати на  допомогу в їх проведенні.

Представники від «Ощадбанку» Гвоздь Олександр Іванович та Фрицюк Віталій Григорович довели до присутніх умови отримання «теплих кредитів» в «Ощадбанку». Дали відповідь на всі питання, які виникли в голів ОСББ. Розповідь супроводжувалась слайдовою презентацією.

Представники «Приватбанку» Герасименко Тетяна Іванівна та Ступак Людмила Миколаївна зосередили увагу учасників наради на особливостях надання «теплих кредитів ОСББ» та власний досвід надання кредитів для ОСББ в «Приватбанку». Ними були надані власні схеми розробки, щодо отримання «теплого кредиту».

По тому завідувач сектору житлової політики, квартирного обліку розподілу житла та з питань гуртожитків і ОСББ роз’яснила норми та вимоги Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Закону України про «Житлово-комунальні послуги»  та державної політики у сфері житлово-комунальних послуг.

Зокрема було наголошено, що з 10 червня 2018 року на законодавчому рівні  введена послуга з управління багатоквартирним будинком, замість утримання будинків та прибудинкових територій. Орган місцевого самоврядування вже немає повноважень  щодо встановлення цін на цю послугу.