Офіційне працевлаштування є гарантією соціального захисту найманого працівника

Фастівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області звертає увагу громадян, що офіційне працевлаштування є обов’язковою умовою відносин працівника з роботодавцем. Для працівників легальне працевлаштування має низку переваг, серед яких:

– гідні та безпечні умови праці;

– регулярна виплата заробітної плати, на рівні не нижчому від мінімального;
– оплата лікарняних – страхові виплати у зв’язку з  тимчасовою втратою працездатності, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві;

– гарантовані виплати у зв’язку з настанням безробіття;

– страхові внески, сплачені із офіційної заробітної плати забезпечать право на гідну пенсію;

– дотримання норм трудового законодавства роботодавцем: встановлення тривалості робочого часу згідно з існуючими нормами, заборона роботи у вихідні дні, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, забезпечення охорони праці, тощо.

Водночас, неофіційно працевлаштована особа  ризикує  залишитися без права на отримання соціальних пільг і гарантованих державою виплат, а роботодавцю використання нелегальних трудових відносин загрожує штрафними санкціями.

Нагадаємо, що 02.02.2020 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю в Україні» №378-ІХ від 12.12.2019 року. Цим Законом внесені зміни до ст. 265 КЗпП, відповідно до якої роботодавці несуть відповідальність у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків.

Тому, у випадку залучення найманих працівників, роботодавець має виконати наступні кроки:

  1. Оформити трудовий договір з працівником відповідно до ст. ст. 21, 24 КЗпП.
  2. Видати наказ чи розпорядження про прийняття працівника на роботу відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП.
  3. Повідомити Державну податкову інспекцію за місцем реєстрації про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Шановні роботодавці! Знайте, що проблему тіньової зайнятості можна вирішити лише спільними зусиллями. Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті», ви позбавляєте майбутнього себе і своїх дітей.  Ваша «сіра» зарплата – це не відремонтовані дороги, недобудовані школи, це холодні лікарні та неосвітлені вулиці міст і сіл. Кожен з нас має бути свідомим учасником побудови сильної і справедливої держави, а не пасивним спостерігачем, тож проявіть свою громадянську позицію – не погоджуйтесь стати учасником тіньових схем при виплаті заробітної плати.

Фастівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ