Лікарі закликають: провакцинуйтеся від сезонного грипу!

  • 22.09.2020

На фоні пандемії коронавірусу важливо провакцинуватися від грипу, щоб уникнути поєднання двох важких захворювань зі схожими симптомами. Особливо доречно це для груп ризику: вагітних; людей віком від 65 років; людей із надмірною вагою; діабетиків; хворих на хронічні серцево-судинні захворювання, захворювання легенів чи інші важкі хронічні недуги. Серед професійних груп ризику – медпрацівники, освітяни, продавці, водії громадського транспорту, а також ті, хто працює в людних місцях.

Існує три види грипу – А, В і С. Два останні стабільніші, рідше мутують, а в тих, хто вже перехворів, на певний період формується імунітет. А ось грип А щосезону дає антигенний зсув – процес, у ході якого штами двох і більше різних вірусів об’єднуються і дають новий підтип. Простіше кажучи, щороку вірус мутує, і населення зовсім не готове до нових штамів, не встигає сформувати колективного імунітету, бо на наступний рік вірус може мати вже нове обличчя.
За попередньою інформацією, у цьогорічному сезоні 2020-2021 років, за прогнозами ВООЗ, в Україні циркулюватимуть чотири віруси грипу: два віруси A (H1N1 та H3N2) та два віруси В (Victoria та Yamagata).

Вакцинуватися кра­ще на початку осені, коли вірус грипу ще не цир­кулює, і діти не почали хворіти на інші сезонні респіраторні захворювання. – Через 14 днів після щеплення ор­ганізм починає виробляти антитіла. В умовах пандемії вакцинація від грипу обов’язкова, щоб запобігти коінфекції – об’єднання грипу з коронавірус­ною інфекцією. Вакцина від грипу не захищає від коронавірусної інфекції, але захищає від зайвих походів до лікарні.

Охочим вакцинуватися слід насамперед звернутися до сімейного лікаря чи терапевта, з яким укладена декларація. Медик огляне пацієнта, визначить, чи немає протипоказів, порекомендує вакцину, випише рецепт і дасть направлення на щеплення, яке можна зробити в кабінеті щеплень в амбулаторіях відповідно до графіка роботи. Придбати вакцину можна в аптеці.

 

 

БІЛЬШЕ НОВИН

ДИВИТИСЬ