Хто з підприємців не сплачує ЄСВ

Фастівський відділ податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування» від 08.07.2010 № 2464 звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Фастівський сектор організації роботи

організаційно – розпорядчого управління