Інформаційна кампанія «35 фактів про ЧАЕС»

• 26.04.2021
35 років тому сталася одна із наймасштабніших та найстрашніших техногенних катастроф в історії людства.
35 фактів про ЧАЕС. Інформаційна кампанія «35 фактів про ЧАЕС» Київської обласної державної адміністрації покликана привернути увагу до переосмислення подій та наслідків катастрофи
А Ви знали, що
☑За один день перебування у зоні відчуження (туристичні маршрути) туристи отримують меншу дозу радіації, ніж під час кількох годин авіваперельоту
☑Після аварії у 1986 році ЧАЕС виробляла електроенергію ще 14 років. Зараз на території станції встановлені сонячні панелі.
☑У зоні відчуження розміщена радіолокаційна станція дуга, яку відповідно до Постанови Кабміну від 21 квітня, віднесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятку науки і техніки національного значення.
☑Арка – найбільша у світі рухома конструкція на суші
☑Місто Чорнобиль засноване понад 800 років тому, в той час як Прип’ять – місто сателіт ЧАЕС – 1970 року.
☑У зоні відчуження налічується 400 видів тварин, 60 з них занесені до Червоної книги України